de wedstrijden van A.C.C. V/an de Veteranen Hercules degradeert iJezoekt Voor de A.F.C.-ers, die zulks niet weten, zij medegedeeld, dat het fraaie speelterrein van de Amsterdamsche Cricket Club zich bevindt in Amstelveen, achter het hockey-stadion (terrein Twentsche Bank) te bereken met bus H. Wees niet bevooroordeeld, wees wet eenzijdig en toon Vliv sportieve belangstelling. Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Wij, oudere veteranen, de „Vetten", dit ter onderscheiding van de „Zot ten", vragen bij deze aandacht voor het jaarlijks tournooi, dat 10 en 11 Mei op onze velden wordt gehouden tussen de oude lieden van U.D., V.O.C., Kampong, H.B.S., Middel burg en A.P.C. Dit is de vijfde maal, dat een dergelijke ontmoeting plaats vindt en A.F.C. is dit jaar, in het eerste lustrumjaar, gastheer. Het veteranenbestuur is haar werk zaamheden begonnen en vat haar veelomvattende, doch zeer dankbare taak zoals men dat van haar ge wend is met voortvarendheid op en doet haar best deze ontmoeting volledig te doen slagen. Het is be kend, dat deze „Vetten" nooit erg aan de weg timmeren. Het is een kleine geïsoleerde gemeenschap in A.F.C. van plm. 15 spelers, die ge woon zijn hun eigen boontjes te dop pen en alleen op hun jaarvergadering zich met sympathiserende leden om ringen en bereid zijn verantwoording af te leggen. Dat zij zich bij zo'n ge legenheid wel eens te veel laten gaan, dat het er dan wel eens wat rumoe rig en rommelig toegaat, moet U hen maar niet kwalijk nemen, zij den ken hiermede een A.F.C.-traditie hoog te houden. U en ik weten wel beter. Laat ze maar gaan, ze hebben ook al niet zo veel. Overigens zijn het doodgewone club leden, die eveneens op hoogtijdagen de portie aan spanning mede verwer ken en hun zenuwen opvreten of hun uitingen niet weten te beheersen. Zij weten evenwel, dat zonder mede werking van het Bestuur en vele an deren hun opzet, er op 10 en 11 Mei een ouderwets voetbalfestijn van te maken niet kan slagen. Het is daar om, dat zij vertrouwen, dat mochten zij een beroep moeten doen op de hulp van enige Uwer U hen deze niet zult onthouden. Met de inzet van Uw niet geringe krachten zullen zij zeker slagen en de glorie van het succes zal dan uitstralen over de ge hele A.F.C. Op vorige tournooien hebben wij wei nig lauweren geoogst. Dit zal nu an ders worden. Van nu af aan, is de gehele ploeg met reserves, home- refree en grensrechter in training gegaan, mental-training wel te ver staan. Deze wordt beoefend des Zaterdags de enige dag, dat wij allen samen kunnen zijn en wel na afloop van de wedstrijd. Het lichaam is dan moe, body-training heeft dan geen zin meer. U hebt er geen idee van wat een kwantum aan teamgeest er in een sfeer van saamhorigheid in slechts luttele uren gekweekt kan worden. Wij staan er zelf verbaasd aan, hoe snel je bij „de Witte" wMt daar gebeurt het in een milde bui kunt geraken. U weet niet half, welk een stimulerende invloed zo'n bijeenkomst op ons spel uitoefent. Nu bezitten wij in onze refree en grensrechter mensen, die de gave be zitten, ons met „onze" gaven te be zielen. Zij zjjn beide volkomen op de hoogte van de finesses van het spel, doch de manier waarop zij je het bij brengen, dat is het hem, dat is groots. Sjaak doet het met flair en zeer overtuigend, terwijl Gep zijn kracht zoekt in het speculeren op de oer-instincten van de mens. Beide hebben succes. De Grote Pers heeft dezer dagen onze wedstrijd tegen het A.C.C. cricket elftal aangekondigd, een wedstrijd, die ter gelegenheid van de officiële opening van de verhuisde A.C.C.-kooi naar het A.F.C.-veld, plaats vindt. Deze verhuizing is een gevolg van het geweldige idee en werk van Wil lem Staats, men noemt het zijn voor- jaars-initiatief. Als dit nog pas een voorproefje is, van hetgeen ons in de loop van het jaar van deze originele Willem te wachten staat, dan zal A.C.C. en A.F.C. het zeker gedurende de sei zoenen naar den vleeze gaan. Bravo, Willem! En nu willen jullie deze ge beurtenis vieren, natuurlijk graag door ons die tot nu toe steeds overwinnaars bleven eens fijn te verslaan. Goed, het zij zo, wij zijn paraat. Kom maar op. Voor grote namen van Disselkoen, Feldmann en Stallmann zijn wij niet bang. Tot Za terdag de 19e April a.s. dus. Wij gaan er voor, desnoods van ach teren naar voren, maar liever van voren naar achteren, doch als 't niet anders kan dan gaan we ook achter ste voor. AREND De oude Utrechtse club Hercules, die komende week zich gaat opmaken haar 70-jarig betaan te vieren, zag vlak voor dit jubileum, het noodlot zich over haar voltrekken. In een enerverende wedstrijd tegen Schoten moest zij met 21 het onder spit delven, waardoor het is komen vast te staan, dat Hercules het vol gend seizoen in de derde klasse moet uitkomen. Het is wel de zuurste omstandigheid, waaronder men een dergelijk jubi leum gaat vieren. Wij, als goede en oude vrienden van deze prettige club uit de Domstad, wensen hen toe, dat zij uit deze harde les (die ons zelf dit jaar bijna was overkomen) de kracht zullen putten de geleden schade te herstellen en dat hun eventuele rentree in de twee de klasse geen 30 jaar, doch slechts hoogstens 30 weken zal duren. Dan echter, in omhoog gaande richting.

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 10