Wat ieder A.F.C.-er behoort te u/eten Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Een prettig nieuwjaarscadeautje. Wat heeft die wedstrijd tegen H.V.C. mij deugd gedaan. Niet vanwege de uitslag 1-1, want, gezien het spel- beeld, ware een overwinning onzer jongens zeker dubbel en dwars ver diend geweest. Die door de tegenpar tij in de allerlaatste minuten ge scoorde gelijkmaker was voor ons allen een enorme teleurstelling. Maar de geestdrift waarmede onzerzijds werd gespeeld, de sfeer in het veld en bovendien de kwaliteit van het ver- toopde spel, deden ons, ondanks de op het laatste moment verstoorde illusie toch met echte voldoening en gerechtvaardigd optimisme voor de toekomst op deze wedstrijd terugzien. Welk een verschil met dat slappe ge doe tegen Z.F.C. in Zaandam! Thans een elftal dat met goede techniek en grote geestdrift een sterke tegen partij voor het grootste deel van de strijd zijn wil oplegde. Nu moge men het betreuren, dat verschillende moordkansen op onbegrijpelijke wijze om zeep werden gebracht, men kan opmerken, dat door dit grotendeels jeugdige elftal tactische fouten wer den gemaakt, onze trainer staat er voor om deze gebreken bij te slijpen. Het materiaal is nog jong en er valt nog van alles van te maken. Het be wijs is weer eens geleverd, (jat met het beschikaar materiaal inderdaad een elftal in het veld is te brengen, dat het tegen iedere tegenstander in onze afdeling kan opnemen. De geest is weer best. Bijzonder verheugend was het ook, dat de geest in het veld kennelijk be langrijk is verbeterd. Wat een heer lijk enthousiasme werd er ten toon gespreid toen we eindelijk de leiding hadden genomen. Ik geloof waarach tig dat Disselkoen in die korte ogen blikken meer van zijn verheugde mak kers te verduren heeft gehad, dan de tegenpartij hem de gehele wed strijd kon aandoen... Zo is dan de eerste wedstrijd in 1952 een allerprettigste verrassing voor ons geweest. Niet alleen voor ons, doch voor al die toeschouwers die zo dikwijls bij eerste-klasse wedstrijden helemaal niet aan hun trek komen, doch zich nu met eigen ogen ervan konden overtuigen, dat er bij wijlen in de 2de klasse veel aantrekkelijker en spannender wedstrijden te savou reren zijn. Laten we van ganser harte hopen, dat dit peil in de komende wedstrij den niet alleen kan worden gehand haafd, doch zo mogelijk zal worden opgevoerd. Niet alleen zou dat de trek naar de Wandelweg ten goede komen op zichzelf natuurlijk al een begerenswaardig resultaat doch bovendien, en dat is heel be langrijk, zou dit een heilzame invloed uitoefenen op hetgeen ik in een der vorige Schakels het ,,k 1 i m a a t" noemde. Klimaat. Vraag mij geen nadere definitie. Ik zou in gebreke moeten blijven. Men moge nu menen, dat de onlangs ge houden bijeenkomst van „oudere" en „jongere" functionarissen geen be paald effect heeft gesorteerd, ik ben daartegenover van mening, dat die bijeenkomst toch wel verhelderend heeft gewerkt. Luisterend naar het geen zoal te berde werd gebracht, groeide bij mij de overtuiging dat al wat daar aan belangrijks en onbe langrijks aan de geprangde gemoe deren ontrukt werd, goed beschouwd heel eenvoudig te verklaren is. In heel het wereldgebeuren, in alle facetten onzer maatschappij, vindt een revo lutie plaats. Geweldig en toch niet tegen te houden. Deze ontwik keling houdt er ook geen rekening mee, of je het er mee eens bent of niet. Wij ouderen mogen dan met weemoed terugdenken aan alles wat onze jeugd ook in ons eigen A.- F.C. mooi en gelukkig heeft ge maakt, we moeten ons goed realise ren dat dit alles niet meer terug te halen is. Waarom zou trouwens de tegenwoordige jeugd misschien later niet precies zo denken over het he den, dat voor ons in velerlei opzicht zo arm schijnt? Er is ontzagwekkend veel veranderd. Ook in onze voetbal wereld en dus ook in onze bloedeigen A.F.C. Aanpassen is noodzakelijk. Men moet zich eenvoudig bij dit feit neerleggen. Natuurlijk staat het een ieder vrij dit te betreuren, maar het is waanzin om te verlangen dat een tegenwoordig bestuur tegen de stroom in zou kunnen roeien en bij voorbaat tot mislukking gedoemde pogingen zou aanwenden een onher roepelijk tot het verleden behorend klimaat tot nieuw leven te wekken. Men kan nu eenmaal de klok niet terugzetten. Gaarne wil ik toegeven, dat het mijzelf moeite heeft gekost dit toch inderdaad logische feit te aanvaarden. Het gaat waarlijk niet aan, om in veranderde tijden, onder andere omstandigheden en met an dere mensen te menen dat de geest van het verleden onaangetast ge handhaafd blijft. Zelfs wil ik het niet eens hebben over het overigens be kende feit, dat wij wel steeds veel getrouwen hebben gehad, wien het wel en wee der A.F.C. na aan het hart lag, doch die, als het om belang rijke functies of taken ging, niet minder trouw verstek lieten gaan en anderen de eer lieten. Welnu, verlang dan geen onmogelijke dingen, maar tracht Uzelf aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden. Help en steun de door U zelf gekozen leiding in al haar geledingen, en tracht door Uw voorbeeld en door prettig mede leven onze goede oude tradities zo lang mogelijk te handhaven en waar nodig te herstellen. De zon der zege geeft warmte Overbodig te zeggen dat succes van ons eerste direct de sfeer zou verbe teren. Natuurlijk is de conversatie en de stemming oneindig veel prettiger in gezelschap van dankbaar en tevre den gestemde mensen na afloop van een goed gespeelde wedstrijd, dan wanneer je teleurgesteld en be schaamd naarstig naar fouten en fei len speurt. Waarmee ik maar mijn oude stelling wil herhalen, dat gezel ligheid op succes volgt en niet om gekeerd, zoals wel eens volkomen ten onrechte wordt beweerd. We zijn als voetbalclub opgericht en kunnen ons alleen door voetballen handhaven. Al moge de gezelligheid voor menigeen de aanleiding tot zijn lidmaatschap hebben gevormd, ver geet nooit dat we het in de eerste plaats van de voetballers moeten heb ben. Zodra wij deze doelstelling on trouw worden zijn wij verloren, on danks alle gezelligheid. En dat is nu het verheugende van de wedstrijd tegen H.V.C. Ons eerste toonde, dat we wel degelijk kunnen voetballen en zelfs uitstekend voet ballen. Wanneer ik dan besluit met alle A.F.C.-vriendinnen en -vrienden een gelukkig en gezegend 1952 toe te wensen, dan behoort daarbij ook de hartgrondige wens, dat de belofte door ons 1ste op de 6de Januari ge daan, in het komende jaar volledig zal worden ingelost, tot vreugde, dankbaarheid en voldoening van oud en jong A.F.C. I. H. GALAVAZI (Vervolg Uit de Kapiteinshut) Het kan, omdat men de vijandelijke verdediging naar zich toe trekt en dan over de hoofden heen de vrij staande andere buitenspeler zijn kans geeft. Verder was de tactiek goed, ook al liet men niet de bal het werk doen, doch rent zelf met de bal. Eerder af geven en daardoor het spel sneller en verrassender maken. De tackle van de A.F.C.-ers is goed, maar het af geven moet dus sneller en meer over de vleugels gebeuren. Resumerend: er is verbetering, grote verbetering. Is het niet kostelijk, al dat goede in „the good old A.F.C." te mogen be leven, nog juist op tijd om onze 56e verjaardag „in high spirits" te kun nen vieren! Laten we op 18 Januari dan ook hen gedenken, die de grond slag hebben gelegd voor „dat nietig clubje", dat ons nu zo veel vreugde schenkt G. H. HAUBER 8

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 8