Mijnheer, de Redacteur! De Schakel komt binden, de oude club aan verre vrinden Bequnstiginq van onze aöveREeeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Het is, mijnheer de redacteur, dat ik met spijt hierbij betreur, dat dit keer mijn trouwe schrijven niets bijzon ders heeft om 't lijve, 't Maakt mij daarbij wat confuus en ik zoek naar een excuus. Want het regelmatig schrijven doet de fantasie verstijven. U, als leraar van professie, U kent heel goed die obsessie. Om de stof bijeen te rapen, kan ik nachten niet goed slapen. Ik ken net zo goed mijn plicht, als Uw reuze streng gezicht, en dat maakt mij al zo lang als een ree zo schuw en bang. Want mijn stijl komt onder het oog van een talen-paeda- goog, hoofd van ene H.B.S. En voor taal had ik een... zes. Weten dan alle letlèn, waarvan ik zo angstig ben? Maandelijks zendt U een kaart, waar op nuchter en bedaard om een „stuk- kie" wordt verzocht, door de herse nen gewrocht, of een rijm of een ge dicht. Dat is iets wat mij slecht ligt. 'k Heb van N. Eversharp gehoord, maar die vrijer schrijft geen woord. En dan is er le Marché. Da's de dich ter van A.F.C. En al staat het .voor die beiden vast en zeker wat beschei den, niet te spreken zelfs cru, Scha kel-Hof-Dichter blijft U. Om het proza uit te spinnen, moet men steeds iets nieuws verzinnen. Voetbalsport en A.F.C., honkbal, jeugd of A.C.C. Nieuwjaarsdag en kienfestijn veteranen, vislatijn, kla verjassen in een kroeg. Heus, U ziet er is stof genoeg. En wat is er eigen lijk niet, dat de A.F.C. ons biedt? Toch zijn er vaak moeilijkheden (in finesses niet te treden). Maar neem nu eens onze Schakel met haar vro lijk bont gekakel. Steeds zie ik de zelfde knapen, die de vulpen op gaan rapen, om historie „boek te staven", tot zij droevig gaan ten grave. En het stelt mij zo teleur, dat er uit ons ledenkeur, nooit eens nieuwe mensen komen, die, ik zeg het zon der schromen, hunne hersens eens ontvetten, door wat woordjes leuk te zetten die tezamen zinnen vormen, die het zonlicht en de stormen van ons goede A.F.C. met haar wel en met haar wee in de Schakel eens belichten. Kijk, dat zijn nu van die plichten, die de redacteur verlichten. Ja, er In het „U.D.-kanon", het clubblad van het aloude U.D. dat met recht de ondertitel draagt „De band, die bindt", is een uitgebreide rubriek met bijdragen van oude getrouwen, die van de verste uithoeken der aarde het contact met hun club le vendig houden. Bij ons is dat geen traditie; trouwens, de tegenwoordig beschikbare ruimte zou daar een onoverkomelijke hinder paal voor zijn. Des te aardiger is het, dat bij gelegenheid van de jaarswis seling enige oude getrouwe A.F.C.- ers in Oost en West en waar ook ter wereld, met hun gedachten terug keerden naar ons gezellige clubhuis klinkt op elk gebied soms een mooi, soms somber lied. Opstellen van elftallen!! Vindt U maar eens zo een malle die maar steeds zijn vrije tijd aan de mental training wijdt, en die iedere keer vol, op weer de kous krijgt op de kop? Zie de leiders van de jeugd, 't Schenkt hun weliswaar veel vreugd. Maar loop iedere Zondag weer langs de lijn eens op en neer, schor van juichen en adviezen, om de jeugd te horen kniezen, als het niet zo heel best gaat en de match verloren staat. 'k Heb respect voor zulke mensen en het ware wel te wensen, dat hun werk steeds wordt beloond. Want juist zij zijn ongekroond. Maar ook buiten A.F.C. is het lang nog niet O, ke! Er was laatst ver gadering en tot elks verwondering, gingen clubs er tegen stemmen om beroepsvoetbal te remmen. Dat zijn voetbaljokkebrokken, die op arme clubjes gokken; die, het valt hier te betreuren, amateurs-wetten besmeu ren. Karei Lotsy, eens ontdooid (want hij wint dit gokje nooit) zal zich eens een keer verbazen, 'k Geloof bij alle Sinterklazen (en naar ik zo heb ge dacht zijn dat er wel minstens acht) dat het voor de Profs straks feest is; de schijnheiligheid geweest is. En zo ziet U Redacteur, 't is precies een belle-fleur. D'ene kant is geel aan de Wandelweg en ons voor ge heel A.F.C. het allerbeste toewensten voor 1952. Zij kunnen er van verze kerd zijn, dat wij hen in de verre streken niet vergeten hebben; wij hopen dat zij zich spoedig aangepast hebben aan de vreemde omgeving en daar het geluk vinden, dat zij ver wachtten. Wij vermelden hun adres erbij, in de stellige verwachting, dat enigen van ons hun een levensteken terug zullen sturen. Het zijn: Nico Neseker en zijn vrouw; Amster- damsche Ballast Mij. Ltd. „Dutch Village" c/o Postoffice Paknam (Thailand) J. J. W. Klumper; 22 Aberdeenstr. Geelong (W) Victoria (Australia) en Jan van der Werff; Broomfield Lodge; Broomfield Crescent. Leeds 6. Engeland. en vaal, d' ander glimt als een opaal. Maar het kan ons heus niet hinderen; wij zijn blij gezonde kinderen. Wij gaan door op deze voet met een on blusbare moed. Ondanks deze sombere tijen, blijft ons clubje goed gedijen, en als nie mand van ons wijkt, dan wordt eens de top bereikt. Zijn wij dan in 't Sport-Walhalla, dan steekt ieder zich in 't Gala. Hij betaalt zijn eigen drinken en in koor zal er dan klinken, als de liefelijkste wals, ook al klinkt het akelig vals: ,,'t Viel niet altijd bijster mee in dat grote A.F.C. Niet dat wij 't ooit konden dromen Maar wij zijn er toch gekomen. Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN Naschrift van de redacteur. Waar „wij zijn gekomen", Jonker, is voor mij nog aardedonker. Is 't de le-klasse-deur, waar wij fier, als amateur, eens de drempel overschrij den, dan zeg ik „Ik mag het lijden". Maar als Uw Hoogwelgeboren ons zou willen zien behoren tot een goed betaald Walhalla van de profclubs in hun gala, dan zeg ik met zekere hui ver „Dank u wel. wij blijven zuiver." Hoofd omhoog, de buidel plat. Vrij heid is de grootste schat. Thomasvaer: Het eerste wens ik veel succes Steeds enkel ranja in de fles Een pittig team van louter vrinden. Pieternel: Kees Bouwens wens ik wijs beleid, Dat hij, zelfs bij de felste strijd, Altijd de goede toon mag vinden. Thomasvaer: Voor ieder elftal, winst alleen Twee puntjes liefst, maar minstens één - Niet steeds die hatelijke nullen! Pieternel: Voor Sluyk: goed spelers mat'riaal Een trainings opkomst, kolossaal Dan kan hij fijn zijn taak vervullen. Thomasvaer: De Schakelmensen wens ik hier: Een heel klein beetje meer papier En veel copie met wijze lessen. Pieternel: Aan al wat functionaris is Zo weinig mooglijk ergernis Daarbij een reuze dot successen! Beiden: En d'A.F.C.-ers met elkaar: VEEL HEIL EN ZEGEN IN HET NIEUWE JAAR!

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 5