Bequnstiqina van onze aóveRteeRÓeps, houöt 6e schakel in stanó Pieternel: Vriend A. B. Melchers (le Marché) Was ook de gast van A.F.C. De geest bij ons wordt nooit gebroken Het was één grote vriendenschaar Daar in het clubhuis bij elkaar Wat heeft Joop Gilkens fijn gesproken! Thomasvaer: En in het ergste hondenweer Legden de makkers bloemen neer Bij 't monument, een laatste hulde Aan onze André van der Pijl En allen toefden ze een wijl Bij hem, die trouw zijn plicht vervulde. Pieternel: Na afloop van de plechtigheid Vonden de heren even tijd Voor 'n borrel en een rijstdinertje. Thomasvaer: Er restte nog een stompie geld, Dat werd Hauber ter hand gesteld Voor een liefdadig doel dat weet je. Pieternel: En werd er nog gevoetbald, man? Thomasvaer: Ja maar 't bleef steeds maar onder jan Het was verliezen, steeds verliezen! We vroegen bang: hoe moet dat gaan? We stonden bijna onderaan; 'k Begon er werklijk van te kniezen! Pieternel: 5 Maart, was 't feest voor A.C.C. De club liep dertig jaren mee; Het hele stel was in zijn nopjes. Thomasvaer* Wim Staats werd erelid gemaakt. Toen hebben we hem goed geraakt: Niet meer uit glazen, maar uit kopjes! Pieternel: Daarna vierden we 't jubilé Van onze vriend Piet Heimig mee! Thomasvaer: We wijdden hem een dronk een koele Pieternel: Dat is geen kleinigheid voorwaar Die Piet is nu al vijftig jaar Bij de firma Jacobus Boelen! Thomasvaer: In Maart, toen vroeg op zekre dag Terreinknecht Pauwels zijn ontslag. Pieternel: Die kon zo goed piano spelen. Thomasvaer: Hij gaf een aardig aardig moppie weg Maar als terreinknecht nee hoor zeg Dat kon hij zelf ook niet verhelen! Pieternel: Ook trainer Steeman, echt helaas, Moest ons verlaten van zijn baas; Hij nam dus, na 't seizoen, de benen. Hij was een echte fijne vent, Maar het was algemeen bekend: Hij moest wel V.S.V. gaan trainen. Thomasvaer: Den Helder, bracht op 1 April, Een eind aan beven en geril: Het eerste kon zich veilig stellen! Pieternel: Ik dacht dat 't een Aprilmop was! Thomasvaer: Nou lieve kind, dat is toch kras! 'k Heb Dickie er vier in zien lellen! Ben jij niet met ze meegegaan? Ik heb ze trouw terzij gestaan! De circulaires deden dat wonder! Al waren er pamfletjes bij Erg onbegrijpelijk voor mij We kregen fijn niet op ons donder! Pieternel: Gered! Dat hoor ik ieder jaar Het A.F.C.-lidmaatschap is zwaar Het is de duurste club van alle! Daarnaast, mijn lieve, goeie man Krijg je er nog de stuipen van En gaat je Zondagen vergallen! Thomasvaer: Nou, nou, zo erg is 't ook weer niet Geen club die zo'n sensatie biedt! Ik mis dat niet graag! Voor geen thriller! En 'k smul als ik het vrouwenkoor Hup A.F.C.!, luid gillen hoor Pieternel: Ga weg, jij ouwe lady-killer! Thomasvaer: Geluk en Disselkoen, die twee, Deden in 't hoofdstad-elftal mee; Joop Zimmerman die was reserve. Pieternel: Wim Feldmann speelde met de jeugd Tegen de Jïelgen dat deed deugd Zoiets kan nooit je naam bederven! Thomasvaer: De veteranen, weet je wel? Pieternel: Ja zeker, da's dat malle stel! Die net als halve garen keuvlen! Thomasvaer: Ze hebben prachtig werk gedaan Zijn meenge wedstrijd aangegaan Om in Cambrinus dan te sneuvlen! Pieternel: Nic Neseker, een prima kracht Die heel veel heeft tot stand gebracht, Heeft onze goeie club verlaten. Thomasvaer: Maar voor dat hij naar Bangkok ging Gaf hij nog een versnapering Pieternel: Dat had 'k die nacht wel in de gaten! Thomasvaer: Mijn hemel, kon je 't ruiken, schat? We hebben toch zo'n lol gehad! Pieternel: Dat hebben A.F.C.-ers vaker! Thomasvaer: Het eerste ging naar Dosko toe Het was een fijne dag en hoe! Pieternel: Nou, jij bent ook een ^grappenmaker! Je kletst er netjes overheen Thomasvaer: Nee Nel, ik ben niet zo gemeen Maar 't zijn particulieren zaken. Heb jij soms trek in een sermoen, Dan moet je dat toch hier niet doen! Daar hebben zij niets mee te maken! Pieternel: Ga nou maar door! Het is al laat! Thomasvaer: Zeg Pieternel, ben jij nou kwaad? Pieternel: Ik zal geen roet in 't eten gooien! Thomasvaer: Dan vind ik je een lieverd, hoor Dus Nel, we gaan gewoon weer door We deden mee aan veel tournooien! Pieternel: De senior de veteraan Ook onze jeugd heeft meegedaan We wonnen ook nog enkle prijzen! Thomasvaer: Maar bij Vitesse's Steentournooi Deed 't eerste het beslist niet mooi; 't Was zonde van de dure reizen! Pieternel: 't Bestuur nam nieuwe mensen an Vooreerst, terreinknecht Zonderman 'k Hoop dat we hem mogen waarderen. Thomasvaer: Dan onze nieuwe trainer Sluyk. De jongens vonden 'm daadlijk puik! Dat ze maar heel veel van hem leren! Pieternel: Het zesde werd, in dat seizoen Met vlag en wimpel kampioen Maar promoveren was te machtig! Thomasvaer: Zelfs Dolf Fritsch speelde het niet klaar Al is hij nog zo'n goochelaar Het team was veel te zenuwachtig! Pieternel: De Junioren-3, welaan, Die hebben het ook puik gedaan Ook zij zijn kampioen geworden! Thomasvaer: Als je dat hoort dat doet je wat! Aan al die lui: proficiat! Hun huldiging was dik in orde! Pieternel: Vergeet niet Adspiranten vijf! Thomasvaer: Natuurlijk niet, mijn lekker wijf! Pieternel: Die deden 't prachtig, om te zoenen! Thomasvaer: De Meerboys, zonder flauwe kul, Die klopten ze zelfs met tien nul! Pieternel: Dat zijn de ware kampioenen! Thomasvaer: 2 Juli jaarvergadering; Zoiets is altijd een heel ding! Dan komt de sof meestal ter sprake, 't Bestuur zit dikwijls in de rats, Maar ik denk maar aan vader Cats Dat glas... en plas... enfin, ter zake! Pieternel: 4 Juli waart g'er bij misschien? Klonk 't bruidskoor uit de Lohengrin: De praeses stapte in 't huwlijksbootje. Gerard en Miep werden een paar Leef lang, gelukkig met elkaar Thomasvaer: En Miep zingt vast het hoogste nootje! Pieternel: Mijn lieve Thom, heel goed beschouwd, Zijn er dit jaar heel veel getrouwd Aan hen ook onze beste wensen! Thomasvaer: En dan die goeie ooievaar Stond ook voor A.F.C. steeds klaar! Die had wat werk o, lieve mensen! 3

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 3