Nieuu/jaarsu/ens A.F.C. -1 Januari 1952 BeounstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö DOOR JAAP PIETERNEL (alleen) Hier zit dan weer, als ieder jaar, De A.F.C. bent bij elkaar! (Kijkt zoekend rond) Waar is die Willem nou gebleven? (Voortgaande) Ook Thomasvaer en Pieternel, Zijn weer present, dat snapt U wel (Zenuwachtig, ter zijde) Zeg Jaap, roep Willem toch eens even! (Gaat door) Alweer is er een jaar voorbij Problemen waren velerlei (Houdt op) Ik kan niets meer improviseren. Ik hou gewoon maar even stil Eén ogenblikje maar. THOMASVAER Hé, Til! Hoe zit dat met die broerde kleren (Komt op terwijl hij zijn kleren probeert dicht te krijgen) Ik krijg dat rotcostuum niet an, Kijk jij eens Til, of jij het kan Dat hele front zit met een lubber! (Til komt helpen) Zeg, is het me soms wat te klein? Au! Idioot, je doet me pijn! He, jasses Til, 'k zweet me de blubber! Pieternel: Wel Thomasvaer, hoe zit dat nou? Thomasvaer: Ik kom direct, mijn lieve vrouw! Pieternel: Zeg, blijf je daar soms staan tot morgen? Thomasvaer: Welnee, 'k kom daadlijk bij je, schat Pieternel: Die onzin waarom doe je dat? Tjiomasvaer: Ik moet toch voor een opkomst zorgen! (Op het podium) Ziezo hier ben ik dan weer, meid 1 Als ieder jaar, precies op tijd Kom ik hier even binnenvallen. Pieternel: Nou Thomasvaer, vooruit met 't spul Begin jij maar de flauwe kul Thomasvaer: (Haalt rol te voorschijn) Zeg Nel ik zie hier weer de ballen! Verleden jaar was 't licht zo slecht En d'r komt weer niets van terecht! (Probeert te lezen) Pieternel: Ken jij je rol dan niet van buiten? Thomasvaer: Geen denken aan je weet toch Nel, Je Thomasvaer leert niet zo snel: Ik kan me lezend beter uiten! Kom Pieternel, doe mij een lol, En lees nou, net als ik, je rol We zijn gewoon maar boerenpummels! Pieternel: Als jij het wil mij is het goed Maar het is niet zoals het moet Thomasvaer: (Wijst de zaal in) We doen het toch maar voor die lummels! Dacht jij, dat 'k voor die éne keer Die hele rol van buiten leer? En dat voor zo een handvol mensen? Pieternel: Een handje vol, dat is niet waar, Er zijn veel meer dan 't vorig jaar, Al zou je 't nog wel voller wensen. Thomasvaer: Kom Piet, doen wij nu onze plicht: We geven weer een overzicht En laten de revue passeren Een jaar van wèl maar meer nog wee Voor ons geliefde A.F.C. Pieternel: Wel Thom, ik zal je dadelijk scheren! De nieuwjaarsdag van 't oude jaar, Zaten we ook knus bij elkaar Holtzappel had de wens geschreven. Thomasvaer: We stonden samen, net zo, hier COHEN Pieternel: Jij pikte nog een potje bier En hebt me nog een slok gegeven. Thomasvaer: Gevoetbald werd er niet, da's vast, Want steeds werd alles afgelast: Je zou het voetballen verleren! Pieternel: Dat hebben ze ook prompt gedaan Want o, wat is 't ons slecht gegaan! Of kun je 't tegendeel beweren? Thomasvaer: Nee, dat zou ik niet durven doen! Want het is nu weer net als toen: We leven weer in duizend vrezen! Pieternel: En toch vind ik ons elftal goed! Maar ach, al strijdt het ook verwoed, Fortuna wil niet bij ons wezen! Thomasvaer: In het begin van 't nieuwe jaar, Vierden we oud-jaar, werklijk waar Het feest werd in van Tuyll gehouen. Joop Gilkens, onze trouwe „pal" Die weet beslist zijn weetje wel: Hij liet ons bridgen met de vrouwen! Pieternel: De dames waren o, zo blij; Ze horen er toch zeker bij Thomasvaer: Een man alleen is toch veel vrijer! Maar het was wel gezellig, hoor! Je weet het Nel, ik was er voor Pieternel: En niemand was als een maleier! Thomasvaer: De reünisten van A.F.C. Hadden daarna hun jaardiner Dat was op A.F.C.'s verjaardag. Er ging een borreltje vooraf Zoiets is meestal tamelijk straf, Maar' ik geloof dat 't niemand zwaar lag. Pieternel: Henk Esser was helaas absent Die puike tafelpresident Hij werd vervangen door Wil Brusse. Nou Henk, je kunt tevreden zijn: Want Willy deed het reuze fijn! Het was gewoonweg om te kussen! Thomasvaer: Nico Holtzappel sleepte die nacht De Nobelprijs nog in de wacht; Met vreugde werd hem die gegeven! De A.F.C.bent, enthousiast, Porde hem in zijn ribbekast, En zong vol vuur: lang zal hij leven! Pieternel: Sportief was Januari pet Het was weer knudde tot en met! Geen enkle wedstrijd werd gewonnen. Thomasvaer: Ik had maar steeds de duvel in 'lc Ging naar het veld met tegenzin; 't Was mis voordat de lui begonnen! Pieternel: Parijs trok Gerard Hauber aan. Maar niet om aan de rol te gaan, Men kon zijn doofheid daar genezen! Hij werd daarvoor geopereerd En is heelhuids teruggekeerd. Zou het nu heelmaal over wezen? Thomasvaer: 't Is anders best, naar ik geloof, In A.F.C. een beetje doof Want een bestuurslid moet wat horen! Niets deugt er en nooit is iets goed Die A.F.C. besturen moet, Is niet voor zijn pleizier geboren! Pieternel: Maar 't ging ook met het eerste slecht Het bracht er niet veel van terecht, De jongens lieten ons maar schreeuwen De hele club raakte van streek; 't Was steeds verliezen, iedre week Ondanks de hulp van Aad van Leeuwen! Thomasvaer: Toen kwam iets prachtigs, sapristi: Commissie Indië reünie 'k Krijg nog de tranen in mijn ogen. Je kon 't de heren zeventien Direct aan hun gezichten zien: Ze waren diep en diep bewogen! 2

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 2