Uit de Kapiteinshut.. IHPB91 ©it is c/e Schakel, die komt binden ©e oi/t/e club aan d' oude vrinden. Redacteur: J. N. Hoitzappel, Gerrit v.d. Veenstraat 155, Amsterdam Z. Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churcliill-laan 25a Administrateur: J. Mellegers, Eisingastraat 312, Amsterdam-O. - Maandblad van de Amsterdamsche Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij dob. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 30e Jaargang Januari 1952 No. 6 Het zijn drukke tijden voor de A.F.- C-.ers. De maand December heeft ons weer allerlei ge noegens gebracht. Ik wil nu eens niet met de sportieve prestaties aanvan gen, maar meer met die van het interne clubleven. In December von den er verschillende belangrijke ge beurtenissen plaats. De kienmiddag op Zaterdag 15 December 1951 voor de Junioren, Adspiranten en Welpen bracht een bijzonder genoegelijke stemming. Hoe de Jeugdcommissie aan al die fraaie prijzen gekomen is, blijft voor talloze outsiders een raad sel. Onze jongeren hebben er zeker geen spijt van gehad, deze prettige middag te hebben bijgewoond. Maar ook de kienavond om wild en gevogelte voor de Senioren op Vrijdag 21 December 1951 was zeer geslaagd. Namen noemen doen wij nooit, maar onze Jeugd- en Clubavondcommissies mogen toch wel eens even in het zon netje gezet worden. De „Witte" en Miep hadden in het clubhuis een echte kerststemming getoverd. Het was buitengewoon geslaagd en ik ge loof niet, dat er veel zijn blijven plakken... De nieuwjaarsdag met de traditio nele nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel vormde ook dit jaar weer een hoogtepunt. De auteur, met Pie ternel en Thomasvaer, hebben ons allen zeer aangenaam verrast. Hier was wel het „wij allen dienen onze club" van toepassing. Er is ook iets dat niet zo vlot loopt en het is onbegrijpelijk, dat het Nico Neseker-trainingsfonds zich niet ge noeg in de financiële belangstelling van onze club mag verheugen. Met des te meer vrijmoedigheid durf ik hierop te wijzen nu de resultaten van ons elftal zich in een stijgende lijn bewegen. Daarvoor is allereerst nodig, dat onze spelers door gestadige, ern stige training hun prestaties in het veld kunnen opvoeren (A.F.C.-ers, toont nu metterdaad, dat het U met Uw oude club ernst is!). Wij doen een beroep op U allen, zonder uit zondering. Er komt verbetering Dit is de slotconclusie na de match van 6 Januari. Immers er wordt ge werkt (hard en enthousiast gewerkt) en... er wordt dikwijls met zeer veel overleg gespeeld. Over de tekortko mingen nader, maar het stemt tot zeer grote voldoening, dat er met veel animo en geestdrift wordt ge speeld, daar men zich voor de club 100% geeft. Onze jongens kunnen de wedstrijd „uit" spelen. Er waren zeer snelle, verrassend snelle combinaties in de voorhoede, die niet werden afgewerkt, doch waarvan de opzet aan de hoogste eisen (snelheid, tactische opzet) vol deed. Wat nog beter kan is...: geloof in eigen kracht. Immers het tegendoelpunt van H.V.C. had NIET mogen geschieden. H.V.C. bleek een moreel te hebben, dat voor A.F.C. een vingerwijzing kan zijn. De ploeg had immers normaal „door de knieën moeten gaan" na het doel punt van A.F.C., vooral daar A.F.C. zeker niet minder speelde dan de a.s. kampioenen. H.V.C. gaf hier een voorbeeld. Het trok zich geen zier aan van de ach terstand, 5 minuten voor het einde (na zo'n wedstrijd) tegen het wils krachtige A.F.C., het bleef koel bloedig, en het was juist A.F.C., dat door de knieën ging. Men was zo verbluft over eigen succes dat, wat in feite met H.V.C. moest gebeuren, zich nu met A.F.C. voltrok. De inspiratie van de goal bleef uit. Zeer wonderlijk, doch leerzaam. Een ander belangrijk verschil met H.V.C. was het opengooien van het spel. De middenlinie en achterhoede van A.F.C. maakten steeds de fout, dat men de voorhoede in het midden voedde, in plaats dat met verrassende cross-passes de vleugelspelers de ge legenheid werd gegeven de aanvallen in te leiden. Indien men de afgelopen wedstrijden analyseert, zal men zien dat bijna alle goals door de vleugelspelers ge maakt werden, hetgeen betekent, dat men zich nog steeds niet voldoende realiseert, welk een mogelijkheden bestaan door het goed inschakelen der vleugelspelers. Het motto „voorzetten 'oij de tweede paal" wordt al dikwijls toegepast, doch het moet nog meer geschieden. (vervolg pag. 8)

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 1