VAN ES Stwviif Sackóiani Onze KN VB-elftallen in het geweer BLOEMEN 1 2 Sigarenmagazijn van Baerlestraat 39, tel. 20140 BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Over de wedstrijd tegen O.S.V. wil ik kort zijn. Vrouwe Fortuna was weer eens niet met ons, zodat deze wedstrijd, die we zeker, gezien ons overwicht, hadden moeten winnen, tenslotte eindigde in een gelijk spel, 2-2. Over de strijd in Baarn echter wil ik iets meer zeggen. Na een uitermate spannende wedstrijd wonnen we met 2-1, evenwel onder protest van Baarn. Nu moet mij van het hart dat èn de houding van het Baarnse publiek èn de houding van een Bestuurslid van Baarn mij onaangenaam getroffen hebben. Zo gebeurde het o.a. dat, toen linksback Van Diermen de bal in ons zijnet schoot en deze voor de voeten van een bestuurslid van Baarn viel, dit bestuurslid luid begon te juichen voor doelpunt, kennelijk in de hoop dat de scheidsrechter, wiens zicht slecht was door de mist, een doelpunt zou toekennen. Kijk, derge lijke mensen bederven de prettige sfeer op een sportveld. Gelukkig dat de gemoedelijke en onkreukbare bri gadier van politie, die achter de goal de woeste horde in bedwang moest houden, op de vragende blik van de scheidsrechter antwoordde: „In het zijnet, scheidsrechter." Nu wil ik nog maar zwijgen over de onaangenaam heden die de scheidsrechter bij het verlaten van het veld moest onder vinden. De verstandhouding tussen de spelers onderling was gelukkig uitstekend. De twee doelpunten (24- karaats) kwamen van de voet van Dick. Tegen H.V.C. bevochten we weder om een gelijk spel in een wedstrijd die stellig een der beste is die we tot nu toe gespeeld hebben. Jammer dat onze voorhoedespelers niet de zelfbeheersing' op konden brengen om uit vrije positie te doelpunten. Vol gende keer beter, jongens, maar la ten we vooral proberen ons hoofd koel te houden. Voetbal is immers voor een groot gedeelte hersenwerk. Dat H.V.C. in de laatste minuut er in slaagde de gelijkmaker te scoren, is beroerd, maar in dergelijke dingen zijn we nu eenmaal de laatste tijd niet erg gelukkig. Ook dat zal ech ter wel weer anders worden. Tot slot nog een persoonlijk woord voor de le elftalspelers. Zoals jullie gemerkt hebben is ons team de laatste weken niet gewijzigd en we zullen het er over eens zijn, dat dit ons spel ten goede komt. Je speelt nu eenmaal prettiger als je je niet bij iedere wed strijd behoeft af te vragen: Heb ik wel in die mate voldaan dat ik vol gende week weer opgesteld zal wor den? Ik veronderstel dat onze ploeg voor de rest van het seizoen prac- tisch ongewijzigd zal blijven, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen dat we het nu maar kalmpjes aan moeten gaan doen. Integendeel, juist nu moeten we proberen volledig op elkaar inge speeld te raken. Ingespeeld niet al leen op het spel van onze medespe lers, maar ook op hun karakter. We moeten weten wat we aan elkaar heb ben, we moeten ook weten wat je tegen de één wel en tegen de ander niet kunt zeggen en bovenal moeten we elkaar tijdens het spel steunen met woord en daad. Schreeuw niet over de fouten die een ander maakt en houdt op- en aanmerkingen, hoe goed bedoeld overigens, voor je. Tracht alleen de gemaakte fout goed te maken, je bewijst er degene, die haar beging, èn je club een dienst mee. Dan, en hiermee stop ik werkelijk, iets over de training. Ieder van ons weet dat hij het zonder training nooit ver zal brengen. Zelfs al be staat die ambitie, iets te bereiken in de voetbalsport, niet, dan nog zullen we het er over eens zijn dat, willen we tot goede resultaten komen, het noodzakelijk is te trainen. Wij bezit ten in onze trainer een hard en kun dig werker, die veel voor ons over heeft en die ons graag naar de ho gere regionen van de ranglijst voert en dat heus niet alleen omdat het nu eenmaal zijn brood is. Maar daarbij heeft hij onze hulp nodig; laten we hem die niet onthouden. Daarom, als het enigszins kan, houdt tenminste de Donderdagavond vrij, tot heil van je eigen conditie en je eigen A.F.C. KEES Jammer, het gaat met ons 2de elftal toch niet zo naar wens, als we ons dat wel voorgesteld hadden. Tegen R.C.H. 2 waren we niet veel zwak ker. In 't begin nog wel, en toen viel ook 't doelpunt dat later bleek 't enige te zijn geweest. Het was uit de enige corner dat de bal langs Do werd gekopt (Do werd zuiver afge houden). Helaas, de scheidsrechter zag dit niet en protesteren hielp dus niet. We stonden dus weer onver diend met 1-0 achter. Dat 't zo ge bleven is, ja, ik weet 't niet meer hoor, maar de 2de helft was dik voor ons, 't regende corners op 't doel van R.C.H. maar niets mocht baten, de Racingsaehterhoede met de subliem spelende spil aan 't hoofd, wist van geen wijken, en zo gingen we dus weer met lege handen naar huis. Eén vermelding wil ik hier nog maken en dat geldt voor Nic. Leloux, die te elfder ure moest meespelen en dit op een zeer behoorlijke wijze heeft ge daan. Toch zouden we 't jaar 1951 nog goed afsluiten. Want de koploper H.V.C. II kregen we op bezoek. Daar hebben we ons eens extra schrap voorgezet; er werd met elan gespeeld of het een kampioenschap gold. Het werd een wedstrijd om niet gauw te vergeten. Wel kwamen we achter te staan met 1-0, maar Jan Hendriks maakte op bekeken wijze gelijk, en zelfs met rust stonden we met 2-1 voor door toedoen van Brender k Brandis. Na rust ging 't hard tegen hard, vooral toen we uit een straf schop de stand op 3-1 brachten. H.- "V.C. werd sterker, 't werd 3-2 en er werd geboend, dat de stukken er af vlogen. We hielden achter stand, en even voor tijd wist weer Brender a Brandis uit een indirecte vrije schop oerhard in te kogelen. Daarmede hadden we revanche genomen voor de 7-0 nederlaag in Amersfoort. Helaas, onze eerste wedstrijd in 't nieuwe jaar 1952 begon zo hoopvol, 't Gooi II in Hilversum zou dan ons volgend slachtoffer worden. De eer ste helft werd er zeer goed gespeeld, de bal ging van man tot man en 't Gooi kwam er niet aan te pas; dat we dan ook de eerste helft afsloten met een 2-1 voorsprong, was lang niet de verhouding. Maar goed, de Rijnstraat 63-Amsterdam - Telefoon 26558 Ruime keuze in Kerstgeschenken Gratis thuisbezorgen door de gehele stad Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (36 vakken) 10

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 10