VAN ES Aclspi'ranten 1 Spelregels Uit de Clubbladen BLOEMEN TADION-SPORT N.V. Gesprek op de trap van Baerlestraat 39, tel. 20140 PORT, ELKE TAK BeGunstiQinq van onze aöveRteepöeRS, liouöt öe schakel in stanö WKÊÊKÊKÊ mm- npp Adspiranten I heeft niet veel nieuws te vertellen. Wat er te vertellen is, is vrij goed nieuws. Twee overwin ningen, een gelijkspel en een neder laag is het resultaat. Vooral het ge lijkspel uit tegen D.W.V. was zeer verdienstelijk. In deze wedstrijd werd aan onze kant tot aan het einde toe gevochten. Met nog zes te spelen wedstrijden voor de boeg staan we juist midden op de ranglijst en heb ben we een aardige kans op een goede plaats. B. d. B. De nieuwe regel omtrent „hinderen" heeft kort geleden twee belangrijke uitzonderingen gekregen. De Spelre gelcommissie van de K.N.V.B. publi ceert daaromtrent in de Officiële Mededelingen het volgende: Nadat de I.B. in de vergadering van Juni 1951 een wijziging heeft gebracht in Regel 12, waardoor officieel het „hinderen" en ,,de weg versperren" strafbaar is gesteld, wanneer niet te vens de bedoeling voorzit de bal te spelen, waarbij onzerzijds een toelich ting is gegeven, blijkt thans uit offi ciële berichten, dat deze gewijzigde opvatting niet zo strikt moet worden uitgelegd, als de letterlijke tekst doet vermoeden. Zo blijkt, dat er twee zeer belangrijke uitzonderingen zijn, waarbij het hin deren volkomen geoorloofd is en der halve niet strafbaar. Ie. De ene uitzondering is, dat men een tegenstander mag hinderen, in dien het gaat om het beschermen van de doelverdediger. Hierbij moet men er wel op bedacht zijn, dat deze be scherming alleen toelaatbaar is, wan neer de beschermer zich in de nabij heid van de doelverdediger bevindt, terwijl een aanvaller tracht de doel verdediger aan te vallen. Veel verschil zal dit naar het oordeel van de spel regel-commissie wel niet maken, daar er in Nederland een niet op de spel regels gegronde opvatting bestaat van de spelers, om de doelverdediger niet aan te vallen, en van de scheidsrech ters om (zij het ten onrechte) elk aanvallen te bestraffen. 2e. De tweede uitzondering is, dat een speler zich mag plaatsen tussen de bal en een aanvaller, indien de eerste de bedoeling heeft de bal over de zij- of doellijn te laten gaan. Hierbij dient er echter op gelet te worden, dat de verdediger met zijn gezicht naar de bal moet staan en, wat haast vanzelf spreekt, op een dusdanige afstand van de bal, dat hij, indien hij zou wil len, de bal ook zou kunnen spelen. Wordt in een dergelijk geval de ver dediger door een tegenstander aan gevallen, dan is dat geoorloofd. Zelfs mag de verdediger in dat geval van achteren worden aangevallen, mits dit geschiedt met de schouder en op niet ruwe of gevaarlijke wijze. Wij verzoeken van het vorenstaande goede nota te nemen, daar ingaande heden de scheidsrechters verplicht zullen zijn de gewijzigde regel 12 met inachtneming van het vorenstaande toe te passen. In het „Heider-Nieuws" vonden we een artikel over de wedstrijd Helder- A.F.C., waarin het onderstaande ge deelte ons in 't bijzonder trof. We geven het zonder commentaar; het spreekt voor zich zelf. „Sportvrienden! De wedstrijd Hel- „der-A.F.C. was er een van 't soort „wat we maar zelden te zien krij- „gen. Levendig, snel spel met wis selende kansen aan beide zijden, „tactisch teamwork, afgewisseld „met mooie individuele technische „prestaties. Het element spanning „was bovendien van de eerste tot „de laatste seconde aanwezig, zodat ,,'t miezerige en winderige weer „totaal vergeten werd. „Nog nooit was een wedstrijd zo „gauw afgelopen, nog nooit bleef „de sfeer ondanks zekere emotionele „momenten ZO sportief. Niets dan „lof en waardering kunnen we heb- „ben voor alle 22 spelers, maar een „extra pluim voor DE sportieve „speler in 't veld, welke op zo'n „eminente wijze door onze Henny „geschaduwd" werd, n.l. Dick Dis- „selkoen is hier wel op z'n plaats. „Een bekende, maar nog steeds, en „terecht, gevreesde tegenstander, is „deze reeds ouder wordende voet baller. Groots was hij in z'n juiste „spelbeveling, groots ook in z'n „sportieve incassering bij de „droog legging" van z'n capaciteiten. Z'n „lachende handdruk met Henny na „afloop der wedstrijd, tekende ten „voeten uit, op welke hoogte deze „bewonderenswaardige sportfiguur „staat. Geen spoor van rancunege- „voelens, maar louter oprechte „waardering voor 't „klein" maken „bij een groot voetballer. Hulde Dis- „selkoen voor de houding en je „VOORBEELD!" Ha! Penalty! Dat wordt 1-1. Dat had je gedacht. Denk maar eens aan die thuiswedstrijd tegen Z.- F.C. Dat scheelde ons een vol punt. Wacht, wie neemt 'em? Dick natuurlijk. Die knalt van 25 meter afstand een gewone freekick glaszuiver in de hoek; laat staan een penalty. Luuc neemt 'em geloof ik. Ook goed. Die kanjert 'em met allebei zijn ogen dicht door net en alles heen. Als hij hem tenminste links neemt. Maar dan is ie ook wel zó oerhard, dat de keeper hem alleen maar langs hoort suizen. Kees is anders ook goed voor een goal. Die heeft ook een strak schot, waar keepers niets aan kunnen doen. Nee, geef mij maar Dick. Ja, ze hebben eindelijk uitgemaakt, wie 'em zal nemen. Asjemenou! Nou breekt m'n klomp! Wie neemt 'em. Nee maar... Neem maar niet. Daar gaat ie. Gestopt... Snap jij nou, dat je met schutters als Dick, Luuc of Kees nog geen doodgewone penalty kan benutten Idioot, gewoon! Och kerel, maak je niet druk. We krijgen er nog wel eentje. Ja, tegen misschien. En dan zal je zien, dat die er in gaat. Laat hij nou gelijk gekregen hebben. Maar intussen schelen die twee on gelukkige penalty's ons nu al twee volle punten. Je zou er op kunnen degraderen... S TADIONPLEIN 1 TELEFOON 93784

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 9