Onze KNVB-elftallen in het geweer 1 2 4 Oudjes stamelen dank Bequnstiqinq van onze aöveRteeRóeRS, houöt öe schakel in stanö Op het moment, dat ik dit schrijf, hebben we weer 3 wedstrijden na Alc- maria Victrix achter de rug, n.l. die tegen Helder, een vriendschappelijke tegen de Spartaan en de wel zeer zware strijd tegen Z.P.C. uit. Als we beginnen met de wedstrijd te gen Den Helder, dan dient allereerst opgemerkt te worden, dat er van beide zijden wel zeer hevig, maar fair, gevochten is om de overwinning. Het was een snelle, open strijd, die niettemin geen enkel doelpunt ople verde, een des te opmerkelijker resul taat omdat hier 2 clubs tegenover el kaar stonden die in de afdeling het hoogste aantal doelpunten vóór heb ben. De verdedigingen domineerden dus, hoewel er weer zeker aan beide kanten scoringskansen waren, die echter of niet benut werden of resul teerden in doelpunten die de scheids rechter, al dan niet terecht, afkeurde. Al met al een wedstrijd, waarover we best tevreden kunnen zijn en die ons hoop geeft voor de nog resterende 11 wedstrijden. Dan de strijd tegen de Spartaan, een elftal dat geen schijn meer is van wat het vorige jaar nog was, daar het enkele belangrijke figuren mist, o.a. Letteboer, Westers en Meijer. We wonnen met 3-0 in een zeer slap ge speelde wedstrijd; laten we hopen dat het als trainingspartijtje zijn nut op geleverd heeft. Jammer, dat Frits en de linksbinnen van de Spartaan door een ongelukkige botsing het veld moesten verlaten. Hopelijk zijn beiden weer gauw opgeknapt en in staat, verder aan de competitie deel te ne men. Dick schijnt gelukkig geen hin der meer te hebben van zijn been, gezien de wijze, waarop hij het 2e doelpunt scoorde. Ook Luuc toonde met een mooi schot weer eens, dat hij zijn faam als schutter verdient, al mag hij wat mij betreft Zondag ge rust wat meer op de goal schieten. Het zit er in, Luuc; aan jou om het er uit te laten komen. Ook gingen we Zondag 9 December naar Z.F.C., een tegenstander, waar we verleden jaar thuis met grote cij fers van wonnen en uit met bijna even grote cijfers van verloren. Dat we er nu met 2-0 van verloren, is erg ver velend, maar we mogen niet eens mopperen: als Briedee niet zo formi dabel gekeept had, was het misschien nog wel erger geworden. Voor de rode lantaarn hoeven we ge lukkig geen angst te koesteren, zodat het voor ons van belang is slechts de leiders in het oog te houden. We krij gen ze allemaal nog, hetzij uit of thuis, dus alles hebben we in eigen hand. Als u dit leest, weten we al hoe we ons tegen O.S.V. gehouden hebben, maar, onverschillig hoe de uitslag is, weest er van overtuigd, dat we bij elke wedstrijd geven, wat we te geven hebben. KEES Na mijn vorig verslag in de Schakel, wil ik nu een beknopt overzicht geven over de gang van zaken tot nu toe. Er is sindsdien maar één wedstrijd door ons gespeeld. En deze 4 weken rust hebben ons elftal, naar mijn me ning, geen goed gedaan. Het is na tuurlijk prettig dat 't seizoen zo vlot verloopt, maar ik zie 't nut er toch niet van in, dat na 't afwerken van de 1ste helft, er 4 weken moeten ver strijken voor men weer speelt, en dan weer een week rust, enz. Het is ook jammer voor enkelen onzer spelers, dat ze niet weten waar ze aan toe zijn. Ik bedoel in welk elftal ze nu eigenlijk thuishoren. In hoofd zaak geldt dit voor R. Meijer en F. v. d. Hurk. Het is voor hen niet pret tig, en het komt hun zelfvertrouwen niet ten goede. Begrijp me goed, dit laat ik niet als een excuus gelden voor ons slechte spel in de laatste wedstrijd tegen Donar 2. En nu onze stand op de ranglijst op 't ogenblik: op één na onderaan, is niet best en dat had beter moeten zijn. Het is mij onbegrijpelijk dat we 2 x van een Donar 2 verliezen; ik vind dit een schande. De 1ste maal was ik er niet bij; j.l. Zondag thuis, mocht ik maar een kwartier meedoen, een spierverrek- lting in m'n rug schakelde mij verder uit. Deze wedstrijd had toch gewon nen moeten worden, vooral toen we na een half uur spelen in de 2e helft met 2-1 voor stonden. Een 3e doel punt voor ons had de beslissing ge bracht, maar helaas, 't mocht niet zo zijn, 2 verdedigingsfouten brachten de zege aan Donar 2. Ik wil hier nog even memoreren, dat toen ik langs de kant stond om te proberen of ik nog opgelapt kon wor den om verder te spelen, de links buiten van Donar 2 met mij uit 't veld ging, en zich met mij bemoeide en wachtte, of ik weer verder speelde. Toen dit niet 't geval was, en er een invaller voor mij verscheen, nam hij ook weer aan 't spel deel. Ziet gij, dit sierde deze jongeman. Al met al, we zijn er nog lang niet. Een goede plaats op de ranglijst kunnen we be reiken, maar dan moet er de reste rende wedstrijden anders aangepakt worden. Kom jongens, jullie kunnen het, dat hebben de vorige 5 wedstrij den bewezen. Denk aan onze wedstrijd in Volendam uit; toen kwam ons rood en zwart fier als overwinnaar uit deze moei lijke wedstrijd. Een Volendam 2 dat nu aan de kop staat van onze afdeling! Jongens, 't kan en 't moet; laat 't niet zo'n benauwde „een na laatste plaats" worden als vorig jaar. De tan den op elkander, zet 'em op en scoor. CAPTAIN JOOP Van het vierde kan alleen gezegd worden, wat in vele Western Pubs van de pianist gezegd wordt. De beide wedstrijden in deze maand werden met grote cijfers verloren. Tegen De Meteoor 2 werd in een nare wedstrijd met 5-2 verloren. Deze wed strijd had voor ons als elftal een bij smaak. Voor mij persoonlijk, die tal loze malen het eigen net had gevon den, werd deze nare smaak een beetje verzacht door een benutte penalty. Aalsmeer 2 uit leverde een even fikse nederlaag op (4-1). Deze clubs zijn sterker dan wij. We behoeven ons dus geenszins te schamen, maar toch kan de indruk van nonchalance, welke me bekruipt heel goed weggewerkt wor den. Een schepje erop, een beetje „mazzel" en we behoren tot de kop groep. Na 10 wedstrijden 8 punten is niet veel. Ook in onze afdeling heeft num mer laatste er 3. Als stimulans het lijstje goalgetters? Bakker 7, Buyzen 5, Postma 4, Bren- der 2, De Waal 1, Kloet 1, Steensma 1. JAN TJALLING Ondergetekenden, die samen een eeuw werden, stamelen enige woorden van dank. Zij zijn tientallen jaren vrien den en buren in de Roerstraat, wes halve Dirk Bessem hen benoemde tot de „buurtvereniging Roeterstraat." Iedereen, die Amsterdam kent, zal deze woordspeling kunnen apreciëren. De „oudjes" laten weten, dat zij het best maken en koppig door hopen te gaan met ademhalen. En nu scherts terzijde wij zijn beiden verrast en eigenlijk ook wel een klein beetje ontroerd geweest door de overstelpende blijken van vriendschap, die wij bij het bereiken van de halve eeuw uit de A.F.C.-kring mochten ervaren. Wij wisten heus wel, dat A.F.C. meer is dan een groep min of meer toe vallig tot één club behorende lieden, die voetbal trachten te spelen. Maar dit zo te ervaren als wij dit mochten, stemt tot dankbaarheid en tot de hier graag gegeven belofte, dat wij als jullie de „Roeterstraat" voor A.F.C. nodig hebben, graag ons beste en nog niet zó jichtige beentje zullen voor zetten. JAAP VAN NEK JO WIJNAND

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 7