Van Tuytt Van onze Hope en Toekomst for better and ivorse F. JONGKIND ELECTRO-TECHNISCH BUREAU Café Restaurant Amstelveenseweg BequnstiQino van onze aöveRteeRöeRs, houöt de schakeL in stand Wij gaan al weer aardig naar 't einde van 1951 toe en dan zien wjj dat er, in het deel van het seizoen hetwelk achter ons ligt, met afwisselend suc ces door de jongens is gespeeld en gewerkt. Een teleurstelling voor de jeugdcom missie was, dat onze beide eerste elf tallen Jun. I en Adsp. I in afdeling B zijn ingedeeld. Dit was voordien nog niet gebeurd en was volgens mij, voor al voor Jun. I, ook niet nodig ge weest. Al hebben wij in dit elftal geen bepaalde uitblinkers, zij vormen toch een tamelijk goede ploeg met vrijwel gelijkwaardige spelers. Iets meer je verstand gebruiken en opletten, af geven aan een vrijstaande speler van je eigen partij en dan zelf goede po sitie gaan kiezen heeft nog altijd meer resultaat dan te veel persoon lijk spel. Een handig speler te zien voetballen geeft veel plezier, vooral als die speler weet wanneer hij een einde moet maken aan zijn persoon lijk spel en afgeeft aan een vrijstaan de clubgenoot. Een speler met de bal moet niet enkel naar zijn tegenstan der kijken, hij moet wel degelijk op letten rechts of links van hem, welke medespeler het gunstigst staat opge steld en dan is het nog steeds onein dig veel beter om op tijd af te geven dan een tegenstander te passeren. Vergeet ook nooit dat pingelen in de meeste gevallen tijd kost en soms weinig nut heeft en dat een bal tijdig afgegeven vlugger naar het doel der tegenstander gaat, dan dit met per soonlijk spel het geval is. Ik heb nu Jun. I als voorbeeld ge nomen, maar dit geldt voor vrijwel alle andere elftallen en spelers, neem bijv. om een te noemen, Mulder, de middenvoor van Jun. II. Deze jongen heeft vele eigenschappen, waardoor hij een goed voetballer zou kunnen zyn, hij heeft een behoorlijk hard en zuiver schot, start vlug en loopt snel, maar als hij een bal heeft is hij te persoonlijk, houdt hem te lang bij zich en als hij eens afgeeft vergeet hij in negen van de tien gevallen zich be hoorlijk op te stellen om er inderdaad voordeel van te trekken. Dergelijke gevallen zijn er natuurlijk nog meer en het betreft vele jongens waar hetzelfde voor geldt, maar ik noemde het geval Mulder juist daar om, omdat het mij spijt dat een jon gen met zoveel kwaliteiten voor een goed middenvoor, toch nog geen voet baller is en dit zeer zeker zou kunnen zijn. Ik zou tegen de jongens willen zeg gen, neem jezelf onder de loupe, ver beter je fouten zo goed en vlug moge lijk, ga geregeld naar de training en knoopt in je oren wat je daar hoort. Jelui maakt nog niet genoeg gebruik van de wijze lessen van de heer Sluyk, oefen intensief en luister aandachtig naar hetgeen gesproken wordt. Weet dat A.F.C. op jelui wacht, wij rekenen op de hedendaagse jeugd, opdat zij ons brenge, waar wij jarenlang op wachten, de le Klasse. Na al hetgeen er geschreven is, be grijpen jelui wel dat er voor dit sei zoen op wordt gerekend, dat er meer kampioenen uit de bus komen dan enig andere jaar te voren. Ik ver wacht veel van onze jongens, omdat ik weet dat de kwaliteiten in vele ge vallen aanwezig zijn, alleen ze wor den niet altijd ten volle uitgebuit. Play up boys, do it now. Ik zou niet volledig zijn indien ik ver gat de hartelijke dank namens de jeugdcommissie uit te spreken jegens allen, die ons in de gelegenheid stel den onze jaarlijkse kienmiddag voor de jeugd te houden. Wij hebben van Uw goede gaven ge bruik gemaakt en de jongens weer een aangename middag bezorgd. Ik wil dit artikel besluiten met alle A.F.C.ers en hun gezinnen vrolijke Kerstdagen en een genoeglijke Oude jaarsavond te wensen. Moge het ko mende jaar voor ons allen en A.F.C. goed worden. D. STEEMAN De A.F.C. is als een vrouw Vol capricieuze grillen. Soms gaat de bal als aan touw En doet de netten trillen. Soms gaat het van een leien dak. De passes vlak de schoten strak. Zo fijn van onderuit de zak. Dan zien we ruizepillen Als w' in September starten gaan Staat zij, verwende dame, Steevast als eerste bovenaan; Dat dankt zij hare name. Soms blijft zij daar dan krult haar neus. Maai' vaker daalt zij capricieus Tot diepste diepten af, en heus Zonder zich diep te schamen. Ach Vrouwe, grillig en coquet, Gedraag U toch wat „netter". Gij, nummer één van 't alphabet Gedraag U... naar de letter. Hats off voor 't struise Z.F.C. (al voelt zij niets vcbr 't abc). Maar 'k huwde U mijn A.F.C. For worse, maar ook... for better EEN AANGETROUWDE II p.c.c. B. S. LE MARCHé. (vervolg Kapiteinshut) maar zonder aan deze belangrijke op merking te kort te doen, meen ik toch, dat er een veel hogere waarde aan ons clubblad moet worden toe gekend. Laten wij nu niet eerst als Jan Salie de kat uit de boom kijken, maar laat ieder er toe bijdragen, dat onze ijve rige en consciëntieuze redacteur er voor zal kunnen blijven zorgen, dat het visite-kaartje met „cachet" 'blijft verschijnen. Hoe U helpt, is mij om het even! een advertentie, een bijdrage, als er maar iets gedaan wordt! Een prettiger geluid is, dat wij met een eenvoudig, ik zou haast zeggen een vertrouwd gebaar weer in het bezit zullen worden gesteld van een nieuwe A.R.O.L.-beker. Met even weinig woorden, en uit de grond van ons hart gemeend, zeggen wij „Har telijk dank". Moge ik besluiten met alle A.F.C.- ers prettige feestdagen en een voot- spoedig 1952 toe te wensen. G. H. HABUER. Sportterreinverlichtingen - §eluidsversterkinginstallaties MAKELAAR INSTALLATEUR ERKEND DOOR HET G E B. AALSMEERWEG 5 TELEFOON 83978 AMSTERDAM hoek Stadionplein 6

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 6