Piet Bakker in de A.F.C.-Schakel Nette en Nuttige Notulen-Notities Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt óe schakel in stanö We vonden Piet Bakker bereid, in onze A.F.C.-Schakel een artikeltje te schrijven. Voor die bereidwilligheid, voor zijn sympathie jegens A.F.C. en voor de strekking van zijn bijdrage onze allerhartelijkste dank! REDACTIE Aan de jonge A.F.C.-ers. Weten jullie, dat het al veertig jaar geleden is, dat ik A.F.C. zag spelen? En nu is het zo merkwaardig, dat mijn sympathie voor jullie vereniging reeds uit die ver verleden dagen stamt. Om strikt eerlijk te zijn: Mijn gene genheid voor voetbalclubs wordt ge deeld tussen A.F.C. en Ajax. De „Reds" hebben dus niet het monopo lie. Ajax is mijn eerste liefde, omdat ik daar het eerst voor een dubbeltje achter het doel stond. Maar als de rood-witten niet op het terrein aan de Kruislaan speelden, dan ging ik een deur verder naar A.F.C. En wanneer ik nu op jullie knusse terrein aan de Wandelweg kom, dan voel ik weer precies hetzelfde als toen ik in de Watergraafsmeer voor jullie overwinning stond te schreeuwen Het prettige gevoel van ergens „thuis" te zijn. Sympathie is een raar ding. Eigenlijk weet je nooit, waar het op berust. Veertig jaar geleden wist ik tenminste op geen stukken na, waarom A.F.C. zo'n beetje mijn club was. Nu kan ik het althans enigermate beredeneren. Het zit 'm niet uitsluitend in de voor treffelijke soep, die in het gezellige hoekje van jullie gelagkamer wordt genuttigd, al geef ik toe, dat dit óók een bescheiden rol speelt. Neen, het is vooral die geest van vriendschap, warme club-liefde, saamhorigheid en sportiviteit, die ik bij A.F.C. voel. Daar berust mijn genegenheid op. Als jullie ouder zijn geworden, het voetballen er aan hebben gegeven en misschien gaan kijken naar jullie eigen zonen, die achter de bal aan hollen, dan zullen jullie ervaren, wat een groot voorrecht jullie nü genieten door deel uit te maken van een ge meenschap, waar goede manieren heersen. Waar ridderlijkheid, eerlijke strijdlust, waardering voor een tegen stander, het je-ondergeschikt-maken- aan-een-geheel, als deugden worden beschouwd. Wanneer jullie eens aan jé vestje worden getrokken door een bestuurslid, iemand van de elftal commissie of een andere volwassene, met de opmerking: „Zeg luister jij 'es, dat was niet zo netjes van je", of: „Je moet niet zo ergoïstisch spelen" of een andere uitbrander, och dan zullen jullie wel even de smoor in krij gen. Later zullen jullie merken, van hoeveel betekenis zulke critiek is. Want vergeet nooit, dat de eigen schappen van een fatsoenlijk voetbal ler óók nodig zijn voor een fatsoenlijk lid van de maatschappij. Een speler met gemene trucjes, achterbaksheid- jes, zonder aandacht voor zijn team genoten, met een overdreven dunk van zichzelf, de neiging om zich door tegenslag te laten neerslaan, zo'n voetballer zal in het dagelijks leven een harde dobber hebben en zich niet veel werkelijke vrienden verwerven. In A.F.C. leren jullie in de eerste plaats te leven. Jullie hebben de volle kans om ferme kerels te worden. Er worden in jullie oude vereniging eisen aan jullie krachten gesteld. Neen mijn sympathie voor A.F.C. berust heus niet op losse gronden. Ik weet, hoe de bestuurders hun taak opvatten. Daarom wens ik jullie ge luk met je club. En ik hoop, dat ik ook A.F.C. met jullie kan feliciteren. Ook al breng je het nooit verder dan het vierde elftal. Natuurlijk streven jullie naar „het eerste", maar dat is een eer, die slechts voor de elf besten is weggelegd. Maar wie alleen maar het vierde of vijfde bereikt, behoeft zich niet te schamen. Mits hij van dit elftal een .respectabel deel vormt. Dit kleine „preekje" behoeven jullie nü nog niet in z'n geheel te snappen. Als je 't later maar wèl doet! PIET BAKKER Na de laatste „Schakel" heeft ons eerste nog slechts twee competitie wedstrijden gespeeld en wel op 18 November j.l. „uit" tegen Den Hel der, welke wedstrijd eindigde zoals zij begonnen was: 0-0, en op 9 De cember uit tegen Z.F.C., die ons een 2-0 nederlaag toebracht. Eerlijk ver diend. Op 11 November j.l. was het terrein van O.S.V. afgekeurd, terwijl óp 25 November de gehele competitie stil lag in verband met de interlandwed strijd Holland-België. Bovendien had den wij op 2 Dec. nog onze „vrije Zondag", die wij benut hebben door een oefenwedstrijd tegen de Spar taan thuis te spelen. Deze wedstrijd leverde een 3-0 overwinning voor ons eerste elftal op. Tijdens deze wed strijd moesten helaas twee gebles seerde spelers het veld verlaten, n.l. een Spartaan-speler en Frits v. d. Hurk, die gelijk naar de bal kopten en zich dusdanig verwondden (of el kaar dat zij in het ziekenhuis ver bonden moesten worden. Van Frits weten wij dat, als deze „Schakel" uitgekomen zal zijn, hij vermoedelijk wel weer hersteld zal zijn, en dit ho pen wij ook van harte voor de Spar taan-speler. Beide spelers wensen wij een voorspoedig en volledig herstel toe. Inmiddels zijn Dick Moesbergen en Roeberta Konink verloofd. Nogmaals onze hartelijke felicitaties. December, de maand van de familie feestjes, zal, naar wij van harte ho pen, voor de leden zowel als voor de organisatoren, ook voor A.F.C. ge zelligheid brengen. Allereerst dan op Zaterdagmiddag 15 December de tra ditionele Kienmiddag voor de Jeugd met fraaie prijzen, zoals al zovele jaren, wederom onder leiding van de Heer v. d. Hurk georganiseerd. Voorts de niet minder traditioneel ge worden Kienavond (enz.) voor Se nioren op Vrijdagavond 21 Decem ber a.s. 8 uur. Met Jan Snelleman kienen: konijnen, wild, drank, etc. verdienen! De gezelligheid der Kerst dagen wordt voor de Kienavond te vens gewaarborgd. Zojuist heeft het Bestuur besloten de aloude „sixers"- wedstrijden op 1 Jan. 1952 in ere te herstellen. Als wij goed zijn ingelicht, heeft de A.F.C. deze wedstrijden op 1 Januari 1936 voor het laatst „ver speeld". Door zestallen worden de wedstrijden over de breedte van het normale voetbalveld gespeeld, zodat twee wedstrijden op één veld worden gehouden, met een dienovereenkom stig klein doel. De stemming kan er op de eerste dag van het nieuwe jaar terstond al tenvolle in zijn. Maar hoe zal het weer zich gedragen (of moe ten wij eerder zeggen misdragen?) Evenals alle jaren zal ook op 1 Janu ari 1952 in ons Clubhuis de jaarlijkse reünie worden gehouden, waar, hoe kan het ook anders, Thomasvaer en Pieternel ook van de partij zullen zijn. Zoals U ziet staat er in ons ver enigingsleven voor December nog al iets op het programma. Wij rekenen op ieders medewerking; dan komt de rest van zelf. Het jaar spoedt teneinde. Als deze „Schakel" verschijnt, rest ons nog een tiental dagen. Ik wens ons eer ste elftal als besluit van 1951 nog twee overwinningen; hoe op 16 De cember tegen O.S.V. is gespeeld, weet ik nog niet, nu ik dit schrijf, maar U wel, nu U dit leest. Op 23 December gaan we naar Baarn; mo ge het ons een even flinke overwin ning geven als de thuiswedstrijd! Verder wens ik mijn gehele A.F.C. een goed jaarbesluit en een voor spoedig 1952. VAN TEUNENBROEK. 2

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 2