Uit de Kapiteinshut Dit is de Schakel, die komt hinden, De oude club aan d' oude vrinden. 30e Jaargang December 1951 No. 5 Redacteur: J. N. Holtzappol, Gerrit v.d. Veenstraat 155, Amsterdam Z. - Plaatsverv. Redacteur W. G. Staats, Cliurcfiill-Iaan 25a Administrateur: J. Mellegers. Eisingastraat 312, Amsterdam-O. - Maandblad van de Amsterdamscbe Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. Wij zijn een stuk opgeschoten met de competi tie, en zo langza merhand komt er enige tekening in de rangorde. Ons eerste elftal behaalde tot eind November 8 pun ten uit 9 wedstrijden, terwijl de nummers een en twee in onze afde ling respectievelijk 14 punten uit 10 wedstrijder verkregen. Men zou zelfs op het eerste gezicht vragen, of het thans niet beter was om naar boven te kijken. (Zo wij dit al niet gedaan hebben!) Breëro heeft niet voor niets gezegd: ,,Het kar verkeren Toch is een gezond optimisme ge wenst. Er zijn door ons eerste elftal zeer goede wedstrijden gespeeld en nog steeds is de E.C. bezig met het zoeken en tasten naar de juiste sa menstelling. Mentaal zijn wij wel goed voorbereid, maar toch moesten de lessen en technische wenken van onze trainer tijdens de wedstrijden meer resultaat opgeleverd hebben. Mijns inziens mosten de verschillen de aanwijzingen meer ter harte ge nomen worden. Allereerst dient onze aanval door lopend actief te zijn ook al is de bal in het bezit van de tegenpartij. Voorts moeten onze binnenspelers de- kant-halfs van de tegenpartij af schermen en geen gelegenheid bie den hun voorhoede ballen toe te spe len. Niemand in het elftal mag den ken, ,,dat zal hij wel opknappen." Iedereen moet vurige wil tonen en alles als het ware zelf doen. Op deze wijze ontstaat er een wis selwerking, doordat alle linies pa raaf zijn, waardoor éér. geheel en een goede samenwerking verkregen wordt. Onze kant-halfs, die onze aanvallen eveneens moeten opbouwen, zullen dit eerst kunnen doen, indien wij be zit van het middenveld kunnen ne men. Deze basis moet allereerst ver kregen worden om daarna het over wicht, dat de grondslag voor een overwinning legt, te consolideren. Wij hebben dan ook zeker niet alleen de wil nodig om te overwinnen, maar ook de tactiek en een systeem behoren nauwkeurig gekend en toe gepast te worden om succes te be halen. Zoals reeds gezegd, zijn er zeker in ons eerste elftal kwaliteiten aanwe zig. Als er dan ook verder met da verende geestdrift en ijver gespeeld wordt en iedere speler zich van het begin tot het eind geeft, dan zijn wij mentaal prachtig uitgerust. Het zijn geestelijke' waarden, die van grote invloed op het resultaat kun nen zijn. Worden deze beide facto ren nog meer in toepassing gebracht, dan gaan wij ongetwijfeld een goe de toekomst tegemoet. Wanneer men zo regelmatig op de velden aanwezig is, dan komt men toch hoe langer hoe meer tot de over tuiging dat de techniek en de tacti sche kwaliteiten allereerst bij de jeugd moeten worden bijgebracht. Met hoeveel vreugde werkt onze ijverige Jeugdcommissie niet aan de opbouw van onze elftallen en hoe gering in vergelijking zijn in feite de resultaten. Het is echter een moeilijke opgave, om voor een zo groot aantal jonge leden als A.F.C. heeft, een afdoende regeling voor de training van onze jeugd te bewerkstelligen. Ik weet dat onze trainer zich met hart en ziel aan de A.F.C.-zaken wijdt en ik weet tevens dat, zodra hij in Am sterdam gevestigd zal zijn, hij uiter aard over veel meer tijd zal be schikken dan tot heden het geval geweest is, maar dan nog zal hij eni ge hulp nodig hebben om na een ge houden selectie al deze jongelui re gelmatig te kunnen helpen. Wat zouden wij ongetwijfeld veel meer be reiken, indien wij over meer midde len beschikten, om net als verschil lende, andere clubs, bovendien nog een trainer voor de jeugd te hebben. Vandaag ijdele hoop, misschien in de toekomst werkelijkheid. Er is nog iets dat mij op het hart ligt en dat is wel ons visite-kaartje n.l. de A.F.C.-Schakel. Weinigen heb ben tot dusverre begrepen, dat ook de Schakel een van de pijlers van onze club is, die te allen tijde A.F.C. moet steunen. Er is wel eens ge zegd, het is ons visite-kaartje, (vervolg pag 6)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1