VAN ES BLOEMEN De Algemene Vergadering Uitslag Limerick-u/edstrijd Galli onderscheiden v------- van Baerlestraat 59, tel. 20140 F. JONGKIND ELECTRO-TECHNISCH BUREAU Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö raw Mi De laatste Algemene Vergadering was zeer goed bezocht en dat was maar goed ook. Nu konden tenminste de rechtsgeldige besluiten tot wijzi ging van Statuten en Reglement ge nomen worden, die al enige keren waren aangekondigd. De voornaamste nieuwigheid is de categorie van Leden van Verdienste. Het mag overbodig geacht worden, hier nog eens uiteen te zetten, waar om deze groep is ingesteld. Na het heldere betoog van de voorzitter ont moette het voorstel geen enkel be zwaar. Een enkel amendement be treffende de contributie van deze leden, werd na enig heen en weer gepraat door het Bestuur overge nomen. Toen kwam het drama der Ingeko men Stukken. Er was vóór de ver gadering een brief van de Elftal commissie binnengekomen en het zou dus logisch lijken, die als Ingekomen Stuk te behandelen. Dit schijnt echter niet de bedoeling van de schrijvers geweest te zijn. Het zou dan ook ver standiger geweest zijn, de brief nó. de vergadering, bijv. de volgende dag, te sturen. Nu werd de vergadering plotseling voor een kwestie geplaatst, die zo fundamenteel leek, dat men wel de indruk moest krijgen, dat er grote scheuren, diepe kloven en on herstelbare barsten in het A.F.C.- gebouw zaten. Zó erg is het gelukkig niet. Wel zijn er enkele moeilijkhe den, die stellig een oplossing eisen, maar bij de Perzische kwestie en het Koreaanse conflict vergeleken, zijn ze niet zo wereldschokkend. We zul len er daarom op deze plaats maar verder het zwijgen toe doen. Er wordt toch al zoveel gepraat, en mijn moeder zei altijd: „Kom, niet praten maar breien!" Dus: breien maar! Maar geen steek laten vallen! H. Onze oud-voorzitter en erelid, I. H. Galavazi viel de eer te beurt om in het bijzonder voor zijn werk voor de Vrienden van de Eilanden door Z. H. de Paus te worden begiftigd met het Ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Namens A.F.C. hartelijk gelukge wenst! Dat er onder de A.F.C.-ers goede dichters schuilen, mag ik, met ge paste bescheidenheid, als bekend ver onderstellen. Het is dus niet te ver wonderen, dat er vele inzendingen binnenkwamen voor de limerick wedstrijd, die in het vorige nummer was uitgeschreven. Alleen is het jam mer, dat bijna alle inzenders zich schijnen te schamen voor deze, zoals één schreef, „minderwaardige soort van poëzie", zodat ze allemaal ver zocht hebben, hun incognito te be waren. Natuurlijk zal de Redacitie dat verzoek inwilligen, al spijt het haar ontzettend dat zij daardoor niet mag vermelden, welke ouwe trouwe hofpoëet nog eens zijn gaven in dienst van de Schakel stelde en welke ver dienstelijke spelers toonden, even vaardig te zijn met de pen als met de bal. Na lang wikken en wegen, waarbij de standaardwerken van Vestdijk, Bloem, Adema van Scheltema en Sartre over dichtkunst naarstig wer den geraadpleegd, werden vijf lime ricks voor publicatie vrij gegeven. Wel waren er nog enkele, zeer gees tige, gedichtjes, die ook waard zou den zijn in de Schakel afgedrukt te worden, maar enige ondeugende toe spelingen op bepaalde spelers maak ten het, uit tactische overwegingen, wenselijk ze toch maar onder de roos te houden. Hier komen dan de geselecteerde li mericks; allereerst een drietal, dat gewijd is aan A.F.C.-ers persoonlijk: Een captain, die als maar blijft sjouwen, Daar kunnen we huizen op bouwen. Daarom, beste Neus, Ik vind je een reus En een van de echte getrouwen! „B" Een linksbuiten, hij is wat op jaren, Wil somtijds zijn body wat sparen, Tegen Baarn viel het mee: Hij scoorde er twee, En juweeltjes van goals dat dat waren „B" Onze ex-redacteur, Meneer Jopie, Nam met ons wel eens gaarne een lopie, En vonden we 't soms naar, Dan dachten we maar: Och, hij schrijft toch voor A.F.C. voor een koopie. S. De laatste twee hebben allebei tot onderwerp de successen van A.C.C. en A.B.C. en in verband daarmee de spijt over het feit, dat A.F.C. zelf zo zeer achterblijft bij die twee. Eerst een, waarin alleen A.C.C. ter sprake komt: We spelen voetbal en cricket Met goalpalen en met een wicket, Maar wat A.F.C. ook mocht doen, Ze werd geen kampioen, Doch A.C.C. zei: jongens, ik flik 'et! S. Ten slotte het product van een oud speler, die behalve A.C.C. ook A.B.C. de eer geeft, die het toekomt en voor al op grond daarvan met de prijs gaat strijken. Hem zal namens de Redactie het boek van Piet Bakker, „De Slag" worden toegezonden. Wij hebben twee dochters, die bloeien. Ze horen al lang tot de goeien. Wat naar voor die twee, Dat Mama-A.F.C. Beneden haar stand staat te knoeien. OV. (vervolg Hope en Toekomst) vangen hoort nu eenmaal bij het voetbalspel, en een weinig doorzet ten komt je spel ten goede. Aangezien we momenteel met 10 jeugdelftallen in de competitie spe len, verwachten wij van de jongens die worden opgesteld zo min mogelijk afschrijvingen, omdat, als alle elftal len spelen, wij weinig of geen reser ves meer hebben. Ook willen wij nog eens de aandacht vragen voor het wegblijven zonder af schrijvingen, dit is nogal enige malen voorgekomen en wij moeten er nog maals met klem de nadruk opleg gen, dat degene die zonder bericht wegblijft, niet wordt opgesteld voor dat hij zich tegenover de jeugdcom missie bevredigend heeft verant woord. Zo gaan we dan met vertrouwen het nieuwe seizoen in, vertrouwen in on ze jongens dat zij zich voor onze goede oude club tot het uiterste zul len geven, zich behoorlijk gedragen op de velden en tegenover onze te genstanders, opdat een ieder kan zeggen: „Het is prettig spelen tegen een elftal van A.F.C." D. STEEMAN AALSMEERWEG 5 TELEFOON 83978 AMSTERDAM Sportterreinverlichtingen - §eluidsversterkinginstallaties MAKELAAR INSTALLATEUR ERKEND DOOR HET G.E.B.

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 7