Van TADION-SPORT N.V. A.B.C. eerste klasse Café Res t a ii r a n t De indirecte vrije trap Onze Hope en Toekomst PORT, ELKE TAK 'TADIONPLEIN 1 TELEFOON 93784 TELEVISIE Amstelveenseweg Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Al is de promotie van A.B.C. nu al weer enige weken oud, toch is het wel aardig, eens te luisteren naar wat in andere clubbladen daarover wordt gezegd. Zo lazen we in „De Spartaan", het orgaan van het Rot terdamse Sparta", de volgende be schouwing over de wedstrijd A.B.C.- Sparta: „Hoewel onze aandacht thans geheel wordt opgeëist door Koning Voetbal, volgt hier toch nog een kort over zicht van het slot van de competitie. Onze laatste wedstrijd, tegen A.B.C., moest dan de beslissing omtrent het kampioenschap brengen. Bij een over winning zouden wij het bemachtigd hebben, terwijl bij een nederlaag van Sparta, A.B.C. practisch kampioen zou zijn. Evenals in de thuiswedstrijd tegen A.B.C. werd het ook nu weer een zeer spannende en sportieve strijd om de punten, die ten slotte met het kleinst mogelijke verschil door de Amsterdammers gewonnen werd. Beide wedstrijden tegen A.B.C. zijn in een zeer sportieve sfeer gespeeld en de kennismaking kan dan ook niet anders dan heel prettig ge noemd worden. Door deze nederlaag bezetten wij thans definitief de tweede plaats, een resultaat waarmee wij tevreden mogen zijn, als wij bedenken dat dit pas het tweede seizoen is waarin wij in de overgangsklasse uitkomen. Door een week later van Ajax II te winnen heeft A.B.C. beslag weten te leggen op het afdelingskampioen schap en dat dit kampioenschap niet ten onrechte verkregen is, heeft Ajax, de kampioen van de andere overgangsklasafdeling, aan den lijve ondervonden. In de promotiewed strijden om een plaats in de eerste klas werd de eerste wedstrijd met 73 gewonnen door Ajax. De re- turrfwedstrijd bracht de partijen weer op gelijke voet door een 21 zege van A.B.C., waardoor een be slissingswedstrijd nodig werd. Ook deze werd door A.B.C. gewonnen (41), hetgeen voor deze vereni ging de terugkeer in de eerste klas betekent. A.B.C.-ers, ook van deze plaats onze welgemeende gelukwen sen met dit mooie resultaat." Door de laatste wijziging der spelre gels wordt deze straf aanmerkelijk vaker gegeven dan voorheen. Golden onderstaande bezwaren vroeger reeds, nu is meer dan ooit het mo ment gekomen, daar eens op te wij zen: Het is ons steeds weer opgevallen, dat de indirecte vrije trap in, of vlak bij het strafschopgebied een ze kere angstpsychose bij de verdedi gers opwekt. Waarom weet niemand; het aantal daaruit voortkomende doelpunten is immers miniem en naar schatting kleiner dan dat ge scoord uit directe vrije trappen even buiten het strafschopgebied. We zien echter de volgende realiteit: Prac tisch de gehele verdedigende partij klit samen voor zijn keeper, rond de bekende 9 m.-grens en begint in te lopen als de aanvaller, die de bal (nog slechts) gaat spelen, naar de bal loopt. Eigenlijk mag de 9 meter grens eerst overschreden worden op het moment, dat de bal één omwen teling, (circa 3/4 m) heeft gemaakt. Dus de goede scheidsrechter fluit af, houdt een lezing hoe het wel moet en de vertoning begint opnieuw; de verdedigers maken de overtredingen in mindere mate, maar desalniette min worden zij gemaakt. Practisch iedere scheidsrechter laat dan maar doorspelen, want beter dan het nu was, krijgt hij het niet voor elkaar. We zien derhalve: 1. De gehele verdedigende partij is uit positie. Haar interpretatie der spelregels leidt dikwijls een scrimmage in, één der minst fraaie delen van een wedstrijd. 2. De verdedigende partij speelt nu eerst recht het spel om de knikkers, neemt het willens en wetens niet meer zo nauw met de spelregels, zelfs niet na daar op door de scheidsrechters te zijn gewezen. En we behoren toch te voetballen om het spel! 3. De scheidsrechter laat zijn gezag aantasten; als hij weer opnieuw liet hervatten, zou men gaan denken aan „doodfluiten", mug genziften" e.d. 4. De aanvallende partij wordt te kort gedaan. Allemaal factoren, die ons tot spel- verruwing voor de rest van de wed strijd voeren. Ook zal menig ondes kundige toeschouwer het eigenaar dig vinden, dat de aanvallers bij de bal mogen samendrommen, de ver dedigers echter ver weg moeten blij ven. We oefenen hier dus geenszins cri- tiek uit op het definiëren van de overtredingen, doch uiten de wens, dat spoedig een andere straf de in directe vrije trap zal vervangen. Men zou b.v. hiervoor kunnen vast stellen: 1. Een strafcorner, vanaf het snij punt van de grens van het straf schopgebied met de korte uitlijn. Alle spelers moeten zich achter de dichtstbijzijnde doelpaal of buiten het strafschopgebied be vinden. 2. Een lichte strafschop vanaf de grens van het strafschopgebied of vanaf de daaraan grenzende cirkelboog, midden voor het doel. Alle spelers, behoudens de kee per der te straffen partij, moe ten zich 5 m achter de bal be vinden. Daar de eejrste suggestie het be zwaar der scrimmage niet geheel ondervangt, voelen wijzelf meer voor de tweede. In tegenstelling tot de penalty hebben we dan te maken met een afstand, waarop de normale keeper tegen de normale schutter een zeer redelijke kans krijgt Dr. M. van DRIEL De competitie is weer begonnen, en tot heden zjjn de resultaten niet on bevredigend, al zouden zij dan ook nog beter kunnen zijn. Er zal hard moeten worden gewerkt willen wij dit seizoen goed voor de dag komen, want over het algemeen zijn de elftallen niet zo sterk als ver leden jaar. Op papier zijn Junioren I zelfs heel wat zwakker dan vorig seizoen, maar daar staat tegenover dat zij volgens ons meer een geheel vormen en zij kunnen met samenwerken en goede vriendschap heel wat bereiken. Hetzelfde geldt voor Adsp. I, maar daar zijn nog enige jongens bij, die zich meer moeten geven en niet zo angstig moeten kijken als er een te genstander in de buurt is; kom aan jongens een duwtje geven en ont- vervolg pag. 7, 3e kolom) hoek Stadionplein 6

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 6