Onze KNVB-elftallen in hetgeu/eer 1 2 3 BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeps, houöt öe schakel. in stanö Zo zijn dan al weer 4 competitiewed strijden gespeeld, waarvan 3 thuis met als resultaat dat we 3 punten veroverd hebben. Geen resultaat om trots op te zijn, doch men moet ook altijd de wijze nagaan waarop de re sultaten in de diverse matches tot stand kwamen, en dan kan men tot de conclusie komen (en volgens mij terecht) dat wanneer we nu op dit moment bovenaan stonden met 6 punten uit 4 wedstrijden niemand zou durven zeggen, dit is onverdiend. Om de verschilende wedstrijden nog even onder de loupe te nemen. Tegen Z.F.C. öntging ons een absoluut ver diend gelijk spel, niet omdat in deze wedstrijd een penalty werd gemist, doch wel omdat de andere kansen onbenut werden gelaten en het ook niet prettig is wanneer een tegen stander reeds 20 minuten voor het einde begint met de bal zo ver mo gelijk „uit het veld te lichten" om in crickettermen te spreken. Baarn thuis was er een, waarin ons alles gelukte en Baarn niets. Doch er wer den prachtige goals gemaakt, waar van de eerste 3, goed door Jaap Wild schut met kopballen benut, qua opzet toch wel iedere voetballiefhebber zullen hebben doen meesmuilen. H.V.C. in Amersfoort altijd een zeer lastig tegenstander en vooral in eigen home. Door dekkingsfouten kwamen we met 2-0 achter, nog voor de rust gelukte het Bob Janssen om uit een bekeken voorzet van Dick (die ook deze wedstrijd weer zeer weinig geluk had) onze eerste goal er in te schof felen. Er werd zeer goed gespeeld, hierover waren vriend en vijand het eens en ook in de kleedkamer kon men van de diverse spelers hun ge zichten aflezen, dat het ging. Het voornaamste was: zouden we het ho ge tempo kunnen volhuoden? Nu, helemaal is dit niet gebeurd, doch dat wij tenslotte nog met 3-2 in het zand moesten bijten, was onverdiend. H.V.C.-ers daarentegen zullen even wel wijzen op het diverse aantal malen dat een van hun spelers voor Joop's heiligdom verscheen en het hem nog niet gelukte de bal er in te frommelen. Wij daarentegen had den ook de nodige pech, denk aan de eerste minuten waarin Brit's doel op enkele wonderbaarlijke wijzen aan een doorboring ontsnapte; al met al een wedstrijd, waarvan ieder na afloop zei: „Zo spelend hoeven we niet bang te zijn"; ik daarentegen durf te zeg gen: „Zo spelend zijn wij nog wel degelijk kanshebbers voor de boven ste plaats." Dit goede spel zette zich ook voort in de wedstrijd tegen West- Frisia waarin een draw werd bereikt, een resultaat, misschien jammer voor ons dat de gelijkmaker 2 minuten voor tijd door West-Frisia werd ge scoord, doch volgens mij, het juiste resultaat. Wij voor rust sterker, doch slechts uitgedrukt door één doelpunt van Dick uit een vrije schop. De ge lijkmaker van West-Frisia was zo'n goal om zo snel mogelijk te vergeten, toen de goal van Luc, gevolgd door nog zo een die werd afgekeurd en toen de hierboven omschreven gelijk maker. De uitblinker in deze match wil ik even naar voren halen, n.l Chris Geluk, die in z'n oude startsnel heid, ausdauer weer terug heeft en als ,,'n jonge God" speelde. Mag ik dan dit overzicht besluiten met de woorden: „Heb vertrouwen in dit elf tal". KAPITEIN Het tweede elftal, dat na vier wed strijden geen enkel punt heeft, is wel een zeer moeilijk elftal. In de eerste plaats spelen verschillende jongens mee, die in militaire dienst zijn en dus dikwijls verhinderd zijn te spelen en in de tweede plaats doet het eerste elftal vaak een beroep op het tweede in verband met reserves. Het gevolg hiervan is, dat gedurende 4 wedstrij den reeds 23 spelers in dit elftal ge speeld hebben. Van enig verband in deze ploeg is dan ook geen sprake ge weest. Het zijn geen prettige dingen, die ik van het tweede moet vermel den, maar men diene met het boven staande terdege rekening te houden bij het horen van uitslagen. De twee eerste wedstrijden, resp. tegen Donar II uit en thuis tegen R.C.H. II werden door ons, na in beide wedstrijden voor te hebben ge staan, onfortuinlijk met 3-2 verloren. Hierna begon de misère pas goed. Uit tegen H.V.C. II (kampioen res. 2e klasse van vorig seizoen) werd met liefst 7-0 verloren in een door ons erbarmelijk gespeelde wedstrijd en thuis tegen 't Gooi II werd eveneens met de korfbalcijfers 5-1 het onder spit gedolven. Uit de laatste twee wedstrijden bleek wel zeer duidelijk, dat, indien spelers van de achterhoede zich na een mistrap of omspeling niet onmiddellijk herstellen, het aantal doelpunten der tegenpartij aanzien lijk oploopt. Eén speler van het tweede, die alle vier wedstrijden heeft medegespeeld (hoge uitzondering!) en steeds op een behoorlijke wedstrijd kan terug zien wil ik graag even noemen: Jan Boswijk. Het moet voor hem onaan genaam zijn voor het eerst in een elftal van A.F.C. te spelen en dan als maar te moeten verliezen. Ik hoop speciaal voor hem en voor A.F.C., dat ik de volgende maand iets prettigers kan laten horen. „SJAAKIE" Na een tweetal oefenwedstrijden resp. tegen BI. Wit III en Spartaan II traden wij op 9 Sept. voor 't eerst voor de nieuwe competitie in 't veld tegen Spartaan IV; wel een verschil met de week daarvoor. Het veld was zeer hard en ongelijk, maar voor on ze technische spelers geen beletsel een prima spelletje weg te geven. Heineman en W. de Jonge excelleer den in de voorhoede en van hun kant kwamen dan ook de doelpunten. Het werd 3-1, maar het had ook 7-1 kunnen worden. Dus dat waren de eerste puntjes die weer binnen wa ren, en er volgden meer. Baarn II thuis was hard, maar we konden ze hebben. Tot aan de rust met wind tegen moesten we met een 1-0 score genoegen nemen, maar daarna was het met ze gedaan, het werd 3-0, al vorens Baarn tegenscoorde; met 4-1 bleven we overwinnaars. R.K.V.V.A. II uit werd onze 3e over winning. Het liep bij ons weer ge smeerd, onze tegenpartij deed wat zij kon, maar tegen dit machtsver toon konden ze niet op; in de half- linie blonken vooral R. Meijer en Herok uit, ze stuwden dat 't een lieve lust was en er moesten dan ook wel doelpunten komen. En toen ook Groenewoud op toeren kwam, kwamen de doelpunten weer als witjes. E. Pais was de held deze mid dag met drie goals waarvan de tweede een juweeltje was. Onze eerste nul achter: het werd 4-0. D.W.S. IV thuis was onze eerste moeilijke wedstrijd. Voor rust had den we geen antwoord op het knap pe spelletje dat D.W.S. ons voorzette. Dat we met 0-0 draaiden was niet ongelukkig voor ons. Na rust ging 't beter, en na een ge miste penalty van ondergetekende, zorgden Groenewoud en B. Tromp voor een 2-0 zege. Jongens dat heb ben we hem prima gelapt deze eerste 4 wedstrijden; alle vier gewonnen; score 13 doelpunten voor en 2 tegen. Een prima geest heerst er toch in dit 3e elftal, geen wanklank wordt er gehoord. In deze formatie spelende zouden we weer een ernstige candi- daat geweest zijn voor de bovenste plaats. Maar ja, 't heeft niet zo mo gen zijn. We blijven natuurlijk niet in deze formatie spelen: 't 2de elf tal gaat slecht, en nu wordt er ge zocht naar spelers in ons 3e elftal om dat 2de van ons omhoog te krij gen. Ik hoop dat onze elftalcommis sie een goede greep heeft gedaan om R. Meijer, Herok en Groenewoud, naar 't tweede te brengen. Volgens mij redden ze het zeer zeker; ze zijn jong, passen zich makkelijk aan, en spelen goed voetbal. Dat ik zelf ook nog met deze drie promoveer, is mis schien wel de grootste verrassing voor mij. Jammer voor m'n 3e elftal, ik was weer zo aardig op weg. Maar 't is „all in the game", het tweede moet omhoog en dat zal gebeuren ook! Kijkt U maar eens in onze vol gende Schakel. Good Luck Boys! Captain Joop De overzichten van de andere elftal len moeten wegens plaatsgebrek tot het volgende nummer wachten. 3

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 3