Uit de Kapiteinshut ©it is ^/e SchakelJie fcomf hinden ©e onJe c/nb ami d' oude erindpn. No. 3 Hst Welslagen is de IPrijs van de Waakzaamheid s Gc.£i Redacteur: J.N. Holtzappei. Gerrit v.d. Veenstraat 155. Amsterdam Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, ChurcMII-Iaan 25a Administrateur J. Mellegers. Eisingastraat 31 2, Amsterdam-O. Maandblad van de Amsterdamsche Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-W. 30e Jaargang October 1951 Is het wel wense lijk de critiek zijn vrije loop te la ten? Als wij van gezonde critiek uitgaan, is het wel degelijk in het verenigingsleven een levende factor, die het bestuur, de commissies, kortom alles, wat leiding geeft, eraan herinnert, dat een besluit of toe te passen maat regel met kennis van zaken dient te te geschieden. Het aan de weg tim meren heeft nu eenmaal veel be kijks en de zelfbeschouwing zal men steeds aan het reële moeten toet sen. Niemand mag zich gekwetst voelen indien een ander deel van het bestuur, commissie of club het an ders beziet dan die instantie of die gene, die de voorstellen of te nemen maatregelen in bespreking brengt. Het is voor een vereniging van het hoogste belang, dat men niet alles als zoete koek slikt, noch indolent toekijkt. Opbouwende critiek behoedt ons vóór inslapen of voor sleur! Met een variant op het woord van ingenieur Lely: „Een Volk, dat Leeft, Bouwt aan zijn Toekomst", kan ik dit hier op onze club in toepassing brengen, wetende, dat critiek in de goede be tekenis van het woord de veiligheids klep voor het welslagen betekent. Ook op onze Algemene Vergadering van 1 October was, naar aanleiding van de nieuwe artikelen betreffende het instellen van het lidmaatschap van verdienste, een levendige dis cussie waar te nemen. Er werd blijk gegeven van scherpzinnigheid, die prettig aandeed. Ook over de belang stelling voor deze vergadering moch- wij niet klagen. Het leeft dan ook in A.F.C.Het was jammer, dat aan het slot een dissonant te horen was, maar ik ben er zeker van, dat ook deze uiting in het belang van A.F.C. werd gedaan. Men moet steeds het goede eruit zien en ongetwijfeld schept een contro-verse na over en weer besproken zijn, een zuiverder sfeer. Dat er nog altijd leden zijn, die zich voor A.F.C. niet onbetuigd laten, moge blijken uit het feit, dat één der leden, die zijn naam niet ge noemd wil hebben, ons met enige complete ventilators voor het club huis verraste. Een hartelijk woord van dank meen ik de onbekende ge ver, die niet opgemerkt wil worden, toch niet te mogen onthouden. Ook onze sportieve genoegens wer den weer in volle fleur beleefd. Het eerste elftal heeft nog weinig geluk gehad. Hopelijk zullen wij in de ko mende wedstrijden wat meer op „Vrouwe Fortuna" mogen rekenen. Uit 4 wedstrijden 3 punten is nog niet bemoedigend. Met het tweede elftal is het echter slecht gesteld. Onze E.C. zal onge twijfeld alle hens aan dek moeten roepen om hierin spoedig verbetering te brengen. Het „4 spelen, niets ge wonnen" klinkt wel erg ongunstig. In tegenstelling tot het tweede heeft het derde „4 gespeeld en 4 gewonnen". Het is maar een prachtig resultaat, maar wellicht zullen enkelen van het derde naar het tweede geroepen worden. Het vierde speelde met wis selend succes en behoort zo op het oog zeker niet tot de zwaksten in haar afdeling. De overige senioren zijn nog maar pas aan de slag en ik hoop in het volgende nummer iets over hun prestaties te kunnen zeg gen. Ook onze jeugd hunkert naar sportief succes. De Jeugdcommissie schiet handen te kort om Zondag aan Zondag het lijvige programma af te werken. Wederkerig zijn de jongens immer paraat om hun ge liefde „Rood-Zwart" daar waar het mogelijk is,, te doen zegevieren. A propos, de jeugd moet bij het spelen van het eerste elftal er wel aan denken, dat hun enthousiasme niet in overdrijving vervalt. Tot slot meen ik de A.F.C.-familie niet te mogen onthouden, dat onze bekende steunpilaar Jaap van Nek op de dag van Leidens ontzet. „Vader Abraham" gezien heeft. Hij wist ech ter allang, waar Abram de mosterd vandaan haalde. Enkelen van ons hebben het genoegen gehad hèm, Tootje en hun kroost een „Proficiat" toe te drinken. Nog vele jaren en dat je nog vaak voor A.F.C. je steen tje zal mogen bijdragen! G. H. HAUBER

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1