ITERSON Betreffende een Ingezonden Stuk Safe w Jt4r y* Aii iede-n. tean A.OF.G. BequnstiQinQ van onze aöventeeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö In de Alkmaarse Courant van 5 Apr. verscheen het volgende ingezonden stuk: De wedstrijd H.R.C.-A.F.C. „Wanneer ik op een kermis of iets dergelijks, een paar kwartjes op het plankje bij de cassa van een waar zegsterstentje deponeer, dan weet ik tevoren reeds wat mijn gedachten zullen zijn, bij het verlaten van dat tentje. Die gedachten nu, had ik ook na af loop van de wedstrijd tegen A.F.C., bij het verlaten van het H.R.C.-ter- rein. Ik denk wel, dat er met mij tientallen ook bij zich zelf gezegd zullen hebben: „haha, daar lag het duimen dik boven op: de gasten moesten winnen." Nu mag H.R.C. bij de uitslag van deze wedstrijd geen belang hebben, maar de s p o r t wordt hiermede niet gediend. In het buitenland hebben wel wedstrijden plaats, waarvan de uitslag tevoren, reeds door geld is bepaald. Zo erg is het gelukkig bij ons nog wel niet. Wij kunnen nog ver wachten, dat twee ploegen elkaar be kampen. Dit nu, leek in deze wed strijd nergens op. Ik wil hier niet het verloop van de wedstrijd in details vermelden. Het is mijn algemene in druk. Nu moet men niet denken, dat ik te leurgesteld ben, omdat H.R.C. de pun ten zelf niet heeft behouden. Ik kan gerust zien, dat de tegenpartij het verdient. A.F.C., van huis uit bestaande uit goed gesitueerde mensen, is een sym pathieke ploeg en dankbaar toonde men zich met de uitslag van de wed strijd, welke uitslag de Amsterdam- mers meer waard was dan H.R.C. Nogmaals wil ik zeggen, dat ik niet ben teleurgesteld, omdat H.R.C. niet heeft gewonnen. Ik ben alleen teleur gesteld over het gepresteerde van de gastheren. Dat was zodanig, dat ik niet kan zeggen: zij hebben verdiend verloren." C. PRINS Merelstraat 16, Den Helder Naschrift Red. Alkmaarse Courant. In hoeverre de conclusie van de heer Prins juist is, valt moeilijk te be palen. „Ze hebben het laten winnen", is gemakkelijker gezegd dan bewezen. Hoogstens kan men zich er over ver wonderen dat H.R.C., die in zeven wedstrijden ongeslagen was gebleven, op zo'n volkomen onverwachte wijze door het lang niet sterke A.F.C. „in de pan werd gehakt". Naschrift Red. De A.F.C.-Schakel Les chiens aboient, la earavane passé. (Vervolg Kapiteinshut) gebracht. Niet alleen dat hem een Koninklijke Onderscheiding ten deel viel, maar ook de grote belangstelling uit A.F.C.-kringen zullen hem deze feestdag ongetwijfeld lang doen heu gen. Tenslotte mag niet onvermeld blijven de prachtige medewerking, die wij bij verschillende wedstrijden en zeer spe ciaal bij de laatste van het Corps üiplomobile hebben mogen ontvangen. HET IS EN BLIJFT EEN EER TE SPELEN ONDER UW BANIER G. H. HAUBER Er is bij ons wel eens gezegd in A.F.C.-ers-taal: We zijn verd.mde goed óf slecht, maar nooit zijn we normaal. 't Is altijd Black óf (nooit and) White echt reuze rare Reds. Het eindigt echter steeds allright na 'n soort van senuwe-mets En zijn we (bijna) kampioen toon je dan niet verbaasd als het volgende seizoen gaat om de laatste plaats. Vaak zijn we na zo'n jaar van sof ineens weer runner up. Ons A.F.C., met Uw verlof, is 'n hele gekke club. Daar zaten we dan in de rust al 'n stel verzopen katten. Aan Hollands schone Noorderkust 'n pracht van een kou te vatten. Daar zat 't legioen van A.F.C. te knijpen in Den Helder. Nul-nul, met wind en regen mee. dus toch nog naar de kelder? „Expects (that) every man zal doen zijn plicht to do his duty". Dies schoorde Nelson-Disselkoen Drie goals waarbij een beauty! Goddank, we waren uit de last weer 'n jaar van zorgen vrij. En Van der Pijl zette alvast de stoelen op een rij Maar weer kreeg 't clubhuis telefoon het was dus voor elkaar? Twee-drie sprak Jo op somb'r etoon... ...maar... wat gebeurde daar? Brult Wijnand - hoorn nog aan z'n oor Een goal voor A.F.C. Dick was er weer 's alleen van door, een schoten 't is 4-2! Toen maakten ze daar in dat slijk het half dozijn maar vol! En juist toen scoorde... Elinkwijk en Siem de Waal een lol Pas deze goal, 'n kwartier voor tijd bij Watergraafsmeer gezet, bracht ons voor goed in veiligheid envelen laat in bed. Wie sprak eens opgewekt van zin: We zijn een gekke club? Zes goals tegen de regen in en 's avonds in de drup B. S. LE MARCHé Gevestigd te Amsterdam Apotheker Van Baerlestraat 32, tel. 20300 v/h Eenhoorn Apotheken Filialen Koninginneweg 213 Telefoon 20850 Damstraat 2 Telefoon 44331 Prinsengracht 1055 Telefoon 44333 gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.0.8, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting 3

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 5