Heldere impressie.. 4 BequnstiQinQ van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö Storm strakwapperende vlag gen onoverdekte tribune tientallen bekenden witte trui tjes gefrommel aan plaids we winnen we verliezen ge lijkspel zenuwlijders. Nóóit meer lid van een voetbal club, c m rustig spelletje billard in een goed verwarmd kroegje met een fris pilsje en een gezellig praatje met de waard. Gejuich van de jongenstribune H.R.C. Bah, wat zien die men sen er vastberaden uit irritant goede figuren zenuwkreten A.F.C. Hm, Chris wat wit om de neus fluitstoot wind mee H.R.C. sterker Gerrie de Rots Aspirine sanatogen waarom ben ik niet naar een goed toneelstuk gegaanMet mijn vrouw, zoals in normale gezinnen waarom niet? Max Slingen- berg scheidsrechter, oude cricket vriend Mijn hemel! hij is ob- pectief! Ook dat nog A.F.C. nergens H.R.C. superieur Chiel, houd je mond, Chiel houd je bek Kalm nou, ik word grof Cor Ruijs in ..Meeuwen boven Sorrento" uitstekend stuk Vergeet 't H.R.C. A.F.C. koud, miezerig rust 0-0. Re gen - stortregen orkaan en water tegen. Hup A.F.C., toe nou DOE IETS! Aanval Dik Rang 1-0 voor Dik, goede Dik explosie 0-2 Dik te oud zei LI pardon? 0-3! Altijd gezegd Dik is de beste" wie zei dat? Chiel! Wat zei jij in de eerste helft ook weer? Eerste helft? bestaat niet jaren ge leden Aardig, H.R.C. probeert 't ook natuurlijk, leuk voor die jongens 1-3 Corner, hm Stilte 2-3. Kauw nerveus op m'n zenuwen nog 25 mjnuten nog 24 nog 23Yi, 23]A 23 Ho, eve, Dik, jonge vader 2-4 Krijg Italiaanse neigin gen wil 'm omhelzen, koesteren Hup A.F.C., brullen, krijsen er flitst iets roods voorbij Kees Bouwens 2-5 de vrijheid gaat in 't rood gekleed vrij van zenuwen, vrij van degradatie Stallmann als een jonge god is ie ook Dag, Kappel, jij ook even tuurlijk jongen 2-6. H.R.C.-A.F.C. 2-6. Oef!! (vervolg pag. 3) niet, hoe of ze 't had. Met rust 2-2. Een halfuur na rust 5-2 achter. Dat was wel iets te erg. Toen is er één kwartier gevoetbald en 't was 5-5. Hilversum 4 thuis was geen moeilijke opgave. Voor rust hield H'sum nog stand, want toen had het de storm mee. 1-1. Na rust was 't alleen maar de vraag hoe hoog de score zou wor den, het werd 4-1, wat niet erg pleitte voor de schotvaardigheid van onze voorhoede. Hilversum had vele invallers, verde digde zich goed en speelde zeer fair. De week daarop kwamen onze vrien den van V.V.A. 3 op bezoek, helaas was het weer zo slecht, dat we maar besloten bij de stand 1-1, het clubhuis op te zoeken en dat is toen een ge zellige middag geworden, de straf- schappen die we omstreeks 6 uur na men in een gietregen en een bemod- derd strafschopgebied, zullen we niet licht vergeten. Ik vermoed alleen, dat de vrouwen van de spelers, die dit duel uitvochten, de volgende dag niet zo leuk gekeken zullen hebben. Waar een mens al niet toe kan komen! Toen bekend geworden was, dat ons eerste elftal zich in veiligheid had ge steld, verhief zich een klein ploegje A.F.C.-ers en V.V.A.-ers spontaan en werd het clublied gezongen. Dank V.V.A-ers voor jullie steun in deze, toen de telefoon-lijn Den Hel- der-clubhuis A.F.C. rood gloeiend stond van het enthousiasme, waar mede Jo Wijnand en Siem de Waal elkander vertelden, hoe de stand was. Wij verwachten bij het overspe len van de wedstrijd tegen V.V.A. 3 weer veel sportiefgenot. Z.S.G.O. 2 uit, stond al bij voorbaat vast, dat het geen walk-over zou wor den en dat is het ook niet geworden. Maar jongens, het moet mij van 't hart, dat deze 1-1 uitslag onZe eigen schuld was. Dat we tegen wind in met rust maar met 1-0 achter stonden, was niet eens zo gek. Maar na rust ging iedereen maar op doel schieten, en dit liep op niets uit. Het werd gelijk door een strafschop. Het was en bleef 1-1. Jongens, zo te spelen, verdienen wij het kampioenschap niet het spijt mij dit te moeten zeggen. Het nare is, dat we nu weinig meer kunnen doen. We moeten afwachten wat Rapiditas 2 in z'n laatste vier wedstrijden gaat doen. CAPTAIN JOOP Op 4 Maart speelden we in een zeer prettige wedstrijd gelijk tegen Zaan dijk 2 (2-2). Hoe zou het toch komen, dat wij A.F.C.-ers altijd zo goed met de Zaankanters kunnen opschieten Is dat misschien de goodwill, die in de loop der jaren gekweekt is, en die wel het sterkst tot uiting kwam in de beroemde wedstrijden tegen K.F.C. van enige jaren geleden? 11 Maart trokken we bij een zacht zomerweertje naar Zaandijk. Door een misverstand was geen terrein be schikbaar. Toen bleek het voordeel van onze zeer tijdige aanwezigheid; we waren nog voor de wedstrijd van het eerste tegen Elinkwijk op ons ter rein aanwezig. Bij de sweep-stake gokten allen op winst voor ons eerste. Het was jammer, dat deze welver diende buit niet binnen gehaald kon worden. Het niet gewonnen potje wilden we storten in een (ik zou het willen noe men) vernieuwingsfonds, ten behoeve van ons binnen afzienbare tijd te be trekken nieuwe terrein. Spilletje en ik konden ons enige tijd geleden al geen voorstelling ervan maken wat een bom duiten daarvoor nodig zal zijn. Dit fonds bestaat echter NOG niet. Op dit moment hebben we nog 7 wedstrijden voor de boeg. Dat gaat A.F.C. geld kosten, als we van de zomer de familie Kalsbeek uit Antibes laten terugkomen of een duur tele gram moeten sturen aan Evert van Rosberg in Willemstad, om mee te spelen in onze promotie-wedstrijden. 1 April. Op deze, voor onze club zeer belangrijke Zondag, koesterden wij hoop het eerste naar Den Helder te kunnen vergezellen. Een hele week regen gaf deze hoop de nodige voe ding. Maar neen, op een moeilijk be speelbaar veld en in stromende regen moesten wij zelf ten strijde trekken. En of het nu kwam doordat we met onze gedachten bij onze „grote" broers waren, of dat de geur, die het achter ons doel staande publiek het reukorgaan streelde, de oorzaak van ons falen aangaf, het wilde weer niet. Met wind tegen, hielden we nog braaf stand, maar met de wind in de rug werden we in de val gelokt. Enkele Spartaan-uitvallen leverden critieke situaties op, die we niet ver mochten op te lossen. (0-2) 8 April. Op clubavond had de op stelling van ons elftal niet mijn volle aandacht gehad (sorry) en toen ik dan Donderdags het bulletin inkeek en Henk de Groot bij de invallers zag staan, dacht ik: Nou, daar heb ben we nu eindelijk misschien de man gevonden, die ons regelmatige technische overwicht in goals zal uit drukken. En of de duvel er mee speelde: hij heeft het geflikt. Zelf een doelpunt gemaakt (echt op zijn eigen speciale manier) en de hand gehad in de an dere. Onze voorhoede trok zich op aan zijn forme". De ruiter, die langs reed moet dat gevoeld hebben. Hij vroeg een onzer, waarom we daar op dat bijveld speelden en niet in Alkmaar. Wij antwoordden: Wij zijn slechts het vierde elftal van deze goede club. Toen sprak het paard: „Ober, me hoed en me jas." Heeft TJ dat tweetje direct achter de letters T.O.G. opgemerkt? (4-1). (De uitslag van de wedstrijd tegen H.R.- C. 2 in Den Helder is ongewijzigd ge bleven: 2-3). JAN TJALLING 4

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 4