I AAN ALLE POSTEN: ATTENTIESEIN NEER! I 1 2 3 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIII Deze maand zeer goede berichten t.w. 3 punten uit twee wedstrijden, waarmede wij ons definitief veilig stelden. Na driemaal uitstel kwam eindelijk dan de langverwachte (en met ge mengde gevoelens tegemoetgeziene) wedstrijd tegen H.R.C. in Den Hel der. Wonnen wij en verloor Water graafsmeer van Elinkwijk die dag, dan was alles in orde. Laten we ge rust verklaren, dat ondanks de grote zege wij in de rust niet bepaald op timistisch de kleedkamer opzochten, en met ons zullen de vele A.F.C.-ers die „uit de kelder naar Den Helder" waren gekomen, zich ook niet gerust hebben gevoeld. Maar zie na een dubbelblanke rust stand, kregen we „het" plotseling te pakken met als resultaat drie prach tige goals van Dick (schijnt dit spe ciaal voor sleutelwedstrijden" te be waren) na goed voorbereidend werk van de gehele voorhoede. Dan denk je bij jezelf, dat is gelukkig voor elkaar. Ho, even, twee goals van H.R.C. vlak achter elkaar uit evenveel corners, maar gelukkig, de vierde van Dick besliste de wedstrijd en Kees en Henk pikten er elk ook nog één. Na afloop dolle vreugde na het bekend worden van de andere resultaten; de één z'n dood is de ander z'n brood, zegt het spreekwoord nu eenmaal, en het is wat je noemt een „gezellig avondje" geworden. Wij waren allen unaniem van mening, dat H.R.C. tot de stand 2-4 wel degelijk voor haar kans had gevochten, doch daarna niet meer die energie kon opbrengen die nu een maal benodigd is. Maar wat dan te denken van een stuk in „De Alkmaarse Courant", waar een zekere heer Prins zoveel te ken nen wil geven, dat je op 'n kermis wel bedot wil worden, maar dit op 'n voetbalveld niet verwacht. Tot m'n groot genoegen ken ik mijn heer Prins niet (misschien ook wel beter ook) maar ik persoonlijk denk alleen maar De laatste wedstrijd van het seizoen ging tegen Alcmaria Victrix, dat aan een gelijk spel genoeg had, om zich ook in veiligheid te brengen. Vast besloten, het uiterste te geven, opdat er geen stukje van „mijnheer Prins" in de Aalsmeerder Koerier zou ver schijnen, betraden wij het veld. Reeds na enkele minuten hadden wij door Aad Bark (ingevallen voor Kees Bouwens, die wegens droeve familie - omstandigheden verhinderd was) de leiding met een goede goal, doch al liet het antwoord van Alc maria wat lang op zich wachten, het doelpunt, dat aanvoerder De Buijzer liet noteren was er een van de prach tige soort. Een beetje „gemem" op Seizoen 1950-1951 j I Een seizoen van middelmatig- ff heid. Eerste had een slecht j| 1 seizoen, ondanks enkele prach- ff tige overwinningen; 2de stel- |f H de teleur derde vecht voor een f§ kampioenskans; vierde kwam j|j ver boven de verwachtingen; A.V.B. en Jeugd prijshoudend, ^bll|||||l!l!lllllllll|||||||l!ll!l!!lll!!llllllllll!lll!lll!!lll!llllllll!llilllllllllllllllll!l!l^^ het middenveld, de rechtsbuiten pikt de bal, een lange haal over alles heen, een prachtige kopbal van de linksbuiten-Captain en onhoudbaar voor Joop verdween de bal in de touwen. Na rust wind mee en twee bekeken goals van Henk Kappel en Dick (de veteraan! hé., ha) maakten, dat we met 3-1 voorkwamen. Dat sommige spelers 't daarna kalmer aandeden, was natuurlijk wel prettig voor Alc maria, maar voor de rest van ons elftal niet. De tweede goal van A.V. was 'n cadeautje van de scheidsrech ter, die zich weinig aantrok van z'n grensrechters, en zelf alles „gedeci deerd" besliste. En laten we over de gelijkmaker maar zwijgen, niet wat het doelpunt zelf betrof, want die was er een van de soort, die men niet licht vergeet. Alweer „gemem" (prachtig woord is dat toch Cor, vooral als je het neer schrijft) op het middenveld, een voor zet en Eversteijn maakte „de goal" van z'n leven, n.l. direct op z'n linker schoen en onhoudbaar verdween de bal in het net. (3-3) Nu geen competitie-wedstrijden de zenuwen der diverse A.F.C.-ers meer parten kunnen spelen, mag ik van deze plaats af, wel weer de trouwe supporters dank brengen voor de steun, die ze ons ten koste van hun eigen gezondheid hebben gegeven. Mijn stukje zou incompleet zijn, wan neer ik niet in ons Clubblad afscheid zou nemen van onze trainer Cor Stee man. Het lijkt al weer zo lang, maar bet is nog zo kort, een goed jaar pas, dat Cor bij ons is en we kunnen ge rust zeggen, dat wij in hem niet alleen een zeer kundige trainer, doch ook een fijne vriend verliezen. Ik spreek over verliezen, maar ben er van over tuigd, dat we Cor nog vaak genoeg zullen zien op onze velden als z'n plicht als trainer van V.S.V. hem toestaat z'n geliefde A.F.C. weer eens op te zoeken, en dat is in ieder geval al weer met ons A.R.O.L.-Bekertour- nooi. Wanneer Cor Steeman ons 1 Mei gaat verlaten, kan hjj ervan verzekerd zijn, dat hij niet alleen ons, maar wij hem ook zeer zullen missen. „KAPITEIN" De tijd, die we voor voetballen uit trekken, hebben we grotendeels ver bruikt op de weg van huis naar de keuringslijsten vise versa. We voet ballen liever. Het tweede had die nare 7-1 tegen Zeeburgia nog vers in de schoenen, toen tegen Hilversum (2de plaats ranglijst) werd afgetrapt. Helaas heb ik dit festijn gemist, en misschien ondanks dit, doch waar schijnlijk dank zij dit, werden er fikse dingen gedaan. Het arme Hilversum ging handenwringend op de knietjes: 3-2 voor A.F.C.. In de afdeling van ons tweede lijkt het wel, of ieder team kampioens kansen heeft; in ieder geval wel als er tegen ons gespeeld wordt. H.V.C. was de derde achtereenvolgende kans hebber, die we te be-voetballen kre gen. H.V.C. en A.F.C. hebben qua ranglijst niets met elkaar te maken. Niettemin vond de scheidsrechter het kennelijk noodzakelijk, beide partijen te bedreigen en te waarschuwen vóór de aanvang alsof het een kampioens wedstrijd gold. We vonden het maar flauwe kul (niet: een flauwe knul) en stonden daarom spoedig met 1-0 ach ter. Toen gingen wij maar eens wat schieten. Gerrie ter Horst nam en passant nog een penalty (ernaast) en ons voetbalmisdrijf ging door. In de rust zei mijn geliefde zelfs „sufferd" tegen me. Toen was de stand intussen al 2-0 geworden. Nadien hebben we meer tegen onszelf geploeterd, dan tegen de achterstand. Het werd gestadig 3-0 en 4-0, waar na we pas voorgoed als plumpuddin gen in elkaar zakten. Trouwens, Bert Kalsbeek ook; na een botsing. Met een blik naar het onkruid, haalde hij weer diep adem, en ging verder. H.V.C. ging ook verder en bij 6-0 hielden we op. Een akelige eindstand. We hadden ons nog wel voorgenomen niet meer zo grof te verliezen. Ach, wat zijn voornemens in een mistige toekomst? Niets, makkers. En nuóp naar de keuringslijsten. MIDVOOR Na mijn vorig relaas, waarin ik nog zo optimistisch was om te voorspel len, dat met dat éne verliespunt meer als Rapiditas II, wij nog een goede kans maakten is de kans om nog kampioen te worden nu toch wel heel klein geworden. Maar nu eerst de wedstrijden. Bij St. Paniratius II uit, leek het er veel op, dat we de klap van Weesp nog niet te boven waren. Het was een raar geschutter van jewelste. Het begon al meteen met twee goals in eigen doel, onze tegenpartij wist (vervolg pag. 4) 3

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 3