Uit de kapiteinshut... A.F.C. Dit is de Schakel, die komt binden 'De oude club aan d oude vrinden. Redacteur: G. J. N Wijnand, Amazonenstraat 55Amsterdam Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-Iaan 25a Administrateur: J. Mellegers. Ceintuurbaan 121, Amsterdam-Z. Maandblad van de Amsterdamsche Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdan nsciie Football Club 1 883 7 tfd H fit I erdam-W. 20e Jaargang April 1951 Nr. 9 Wat een intense rust nu wij 's Zon dags na afloop aan de tafel „Der Wij zen" geen zenuw achtig getelefoneer meer horen over de stand, dat de uitslag van X tegen Z niet was zoals wij verwacht hadden, zodat onze gedach- tensprong weer een geweldige op lawaai gekregen had, waardoor je als het ware al de rode lantaarn op je af zag stevenen. Als je dan nog de nerveuse stem ming, die bij diverse mensen uiter aard waar te nemen was door een of andere raad of uiting in circulaires, waarneemt, dan moest je toch wel uit goed hout gesneden zijn om een en ander „tamelijk rustig" te blijven bekijken. Vast stond, dat onze spelers het zelf moesten doen en nu eenmaal de slag gevallen is, omdat ik ervan overtuigd was, dat ons elftal geestdriftig en eendrachtig de plaats en de positie van A.F.C. zou verdedigen. Wij moe ten hen loven voor de overgave om bij storm, hagel en plensregens toch te komen trainen en dan doorweekt de kleedkamer op te zoeken. Op 1 April verloor Alva zijn bril en een typische woordspeling 'het eerste elftal zijn schotloosheid met 6-2 uitslag. Zegge zes goals in één wedstrijd hebben wij van onze voor hoede in dit seizoen nog niet beleefd. „Den Helder en niet naar de kelder" kon ons legioen niet herbergen. Dies besloten wij naar ons clubhuis, waar de hartslag van A.F.C. klopt, te tij gen. Bij de aankomst in ons clubhuis na de overwinning op H.R.C. was er stellig meer oprechte vreugde dan bij het behalen van een kampioenschap. Daar werd oprechte trouw en frisse moed getoond! Spelers en legioen, dank voor Uw paraatheid. Daar werd iets groots verricht Het was indrukwekkend, toen de heer Aad van Leeuwen het elftal geluk kwam wensen. Aad, jouw geestdrift en toewijding hebben op onze jongens een grote invloed gehad en mij past een eerbiedig woord van hulde en dank voor de vele vrije tijd, die je aan je oude club, die nog steeds een bijzondere plaats in je hart inneemt, hebt willen schenken. Toch hebben wij uit een en ander le ring te trekken. Er moet iets haperen en wij zullen ons met alle kracht er op werpen, dat zich deze zenuwslo pende situaties niet meer zullen voor doen. Jammer is het, dat wij bij de voorbe reiding de steun van onze trainer Steeman zullen moeten derven. Hij heeft gemeend het verzoek om bij V.S.V. te komen, niet te kunnen wei geren, zodat wij helaas genoopt zijn naar een andere trainer om te zien. De heer Steeman heeft belangrijk werk voor A.F.C. verricht en ik breng hem dan ook gaarne dank voor de ernstige wijze, waarop hij onze jon gens op de komende wedstrijden heeft voorbereid en ze in goede lichaams conditie heeft gebracht Juist nu hij de opbouw en de spelers heeft onder kend is zijn vertek dubbel jammer. Wij mogen hem echter van deze ver andering niet terughouden en wij wen sen hem dan ook in zijn nieuwe om geving van harte succes. Hij heeft zich ongetwijfeld als een vriend en een paedagoog voor de spelers doen kennen. Het gaat je goed bij V.S.V. Het tweede elftal mist de „fighting spirit" om het tot betere prestaties te kunnen brengen. De wedstrijd tegen H.V.C. II was daarvan wel een sprekend bewijs. Het is een merk waardig verschijnsel, dat als je zon der overtuiging speelt, prestaties uit blijven. Dat kan beslist anders. Het derde elftal daarentegen heeft boven verwachting lange tijd de kop genomen, maar helaas liet zij enige kleine steekjes vallen, die haar nu wel eens het kampioenschap kunnen kosten. Zolang er leven is, is er ech ter hoop. Het vierde en de overige senioren elftallen speelden, behoudens het zes de, dat eveneens de kop heeft, met middelmatig succes. In een volgende Schakel hoop ik ook de jeugd, of beter gezegd onze toe komst, onder de loupe te nemen. Proficiat. Wat het Verenigingsnieuws zeker niet onvermeld zal mogen laten is de vie ring van het Gouden Jubileum van Piet Heimig bij de fa. Jacobus Boelen. Tal van A.F.C.-ers hebben hem hulde (vervolg pag. 5, 3e kol.)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1