Van Tutjll Om/eru/achte nederlaag van Pakistan tegen Hurleq Marshall OPBEUREND GEBEUREN VOOR VEELBELOVEND HOLLANDS CLUBJE Voice of Australia Schakelpeilers S.w. 10.— Koude douche Sportschoenen NIC. LELOUX, ZEILSTRAAT 46, AMSTERDAM-Z. Café Restaurant Amstelveenseweg Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Wie er nog niet van overtuigd was, dat wij veelzijdige sportlieden zijn, moet na de opwindende wedstrijdserie tegen Ha Heerlijk Hurley wel tot an dere gedachten zijn gekomen. Na een tot verwarring aanleiding gevende or ganisatie besloten wij in het prille voorjaar de hockey-sport te bedrij ven aan de rand van het hoofdstede lijk oerwoud. Wjj traden aan in onze sterkst moge lijke samenstelling met tulband en baard tot ontsteltenis van onze arge loze tegenstanders, die het team van Pakistan op hun weide waanden en vergeten hadden een ferme toegangs prijs vast te stellen. Meesterwerk. Gelukkig waren ze geen lid van de K.NIV.B., zodat de spijt ras in op perste blijdschap verkeerde nu zij dan eindelijk in de gelegenheid waren persoonlijk kennis te nemen van de meesters, die minzaam wat rond- goochelden met de hockey-stick. Pakistan verscheen in de volgende opstelling: Doel: Moestaphabriedé, achter: Gan- distallmann en Neroehdisselkoen, midden: Boedasteeman, Alizeegers, Vishnoevandervoort en Schooneveldt (de enige, die niet uit Indië komt), voor: Boeroemoesbergen, Veltoemoe, Dyanchanwijnand, Sikhbarkoestoe en Tokosnijdam. Zang. Na een helse fluitsolo van het peloton scheidsrechters, begonnen de aanvals leiders de hechtheid van hun sticks te beproeven ep nam de houthakkers cursus een aanvang. De honderden supporters begonnen een typisch Oosters lied aan te heffen, Hup Pa kistan, de tanden op elkander. Vooral Gandistallmann kwam onder de indruk van het meeslepende rythme en reeds na 20 minuten houthakken plaatste hij het kurk onnavolgbaar langs de keeper. In eigen doel uiter aard (0-1). Ook bij hockey is 'de macht der gewoonte een algemeen erkend wedstrijdelement. 0-2. Neroedisselkoen, de bekende voet baller uit Pakistanse Boys ondernam slechts enkele seconden later de zo gevreesde rush en via het handvat van zijn stick was de keeper geslagen. Helaas wederom langs Moesthapha- briedé. (0-2). Dit echter werd de Oosterlingen te bar, doch helaas miste Dyanchanwijnand goed gevoed door de pikante Alizeegers en de flitsende Vishnoevandervoort, deze op zijn beurt uitstekend gesteund door de rappe Boedasteeman, enkele malen voor open middenlijn. Verder kwamen we niet. Een snelle uitval via Boeroe moesbergen en Veltoemoe vond een ontijdig einde in de sloot en nadat Sikhbarkoestoe met een vertwijfelde ondertoon in zijn stem aan het publiek had gevraagd of vader Jacob nog sliep, bleken de scheidsrechters zo vermoeid, dat zij enige minuten ver kozen te rusten. Conferentie. Luid gesticulerend onderhielden de Pakistaners zich met de respectieve lijke harems, die om de drommel niet tevreden waren. De Nederlandse in vloed in het Verre Oosten, gevestigd tijdens de Verenigde Oostindische Compagnie en beëindigd tijdens Schermerhorn bleek duidelijk uit be kende opmerkingen als daar zijn: sufferd, kaffer en boerenkarbouw. Debacle. Een boos Pakistan trad na de her vatting binnen de lijnen, doch weder om waren de frisse Hollanders in het offensief. De Nederlandse gast Schoo neveldt, die een voortreffelijke vleu gel vormde met Tokosnijdam kon het tenslotte ook niet alleen en moest lijdelijk toezien hoe de score werd op gevoerd tot 0-6. De eer voor Pakistan werd tenslotte gered door Neroedis selkoen, die op uiterst tactische wijze via een Hollandse stick in de boven hoek wist te plaatsen (1-6). Smoes. Direct na afloop van de wedstrijd moest Pakistan afscheid nemen (mijns insziens een smoes, ze hadden de pee in), doch het verlies werd goed gemaakt door een elftal van de AFC en zo kon het gebeuren, dat Hurley en A.F.C. diep in de nacht als ge zworen kameraden scheidden. FREDERIK Jos Klumper groet alle A.F.C-ers uit Australië Hij wenst allen een pret tig seizoen, veel doelpunten voor en weinig tegen. Mocht ge iets wilen bijdragen tot ondersteuning van „De A.F.C.-Scha- kel", stort Uw welkome gift dan op Postgiro 375600 t.n.v. Jacq. Mellegers onder vermelding „Schakelpeilers". In de Zaterdagmiddagcompetitie van de Amsterdamse Cricket Bond, ge schiedde het, dat een batsman, die ge woonlijk slechts een kort en zelfs niet krachtig bezoek aan de mat brengt, plotseling 31 runs fabriceerde. Waar op een onverzettelijk speler uit het eerste elftal van „de voetbalafdeling", die de perfomance niet gezien had, sprak: „Wat! Jij, 31 runs. Hebben jullie zeker tegen het blindeninstituut gespeeld." hoek Staclionplein 6

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 18