Mixed Pickles Cabaret Zeegers In zicht van de haven gestrand Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Cricket. Een blik op de kalender 1 Augustus. En meteen de nare gedachte, dat dus de laatste maand van het nobele cricket-spel weer is aangebroken en dat de Nederlandse zomer toch maar héél kort is. Aan spelers en kijkers heeft King Willow weer veel te genieten gegeven. Wat zou voor ons de zomer zijn zonder A.C.C. Waardeloos, broeders, waardeloos. Voor zover ik deze zomer Zondags vrij was, ben ik één Zondag A.C.C. ontrouw geweest de volgende week was ik weer als een berouwvolle zondaar op Amstelveen. Die éne Zondag ben ik naar Zandvoort geweest naar de Autoraces. Ik had mij door een collega laten opwar men om naar die vertoning te gaan kijken. Nóóit meer zal ik op een warme Zomerzondag A.C.C. ontrouw zijn. Ik spaar U een beschrijving van de „genoegens" van een treinreis op Zondag naar Zandvoort. Wanneer er rechtvaardigheid op de wereld was, dan zou men daaivoor geld toe krijgen inplaats er geld voor te moeten betalen. V In Zandvoort waren geloof ik een paar millioen mensen. Na een eindeloze wandeling moesten we een duin beklimmen. Het recht, dit te piogen doen, moesten wij honoreren met 3.60 per persoon. Nu heb ik altijd iets tegen duinen gehad. Er is geen lift en geen trap, zodat je je een breuk loopt te hijgen om boven op zo'n ding te komen. Verder bestaat een duin van buiten uit zand en van binnen uit water een com binatie, die niet in staat is bij mij enig gevoel van enthousiasme op te wekken. Enfin, wij op dat duin. Er stonden naar taxatie nog 68.593 mensen op dat duin, dus het was er erg gezellig. De atmosfeer was ook bepaald aantrekkelijk. Het rcok naar haring, zweet, benzine en zuurtjes. Aan het einde van de horizon zag je een paar stukjes van de racebaan. De omroeper begon te vertellen, dat de drie favoriete coureurs er niet waren. Het programma 75 cent had juist in geuren en kleuren verteld, hoe geweldig die coureurs wel waren. Echt chique van de betreffende organisatie om dat voor de pers geheim te houden. Zoiets heet in het zakenleven wanprestatie. Maar goed, die coureurs gingen coureren of hoe dat heten mag. Af en toe zag je voor de tijd van een seconde een race-auto, die „ssjjt" voorbij vloog. Ik heb vijf maal „ssjjt" gezien, dat was dus 72 cent per „ssjjt" on gerekend het programma. Ik was doodongelukkig. Dat verrekte duin was bepaald vrijgevig met zijn zand. Er zat zand in mijn haar, in mijn ogen, mijn neus, mijn mond, kleren en schoenen. Mijn tong kleefde aan het gehemelte. Na de vijfde „ssjjt" fluisterde ik tegen mijn collega: „Bier!" Hij was blijkbaar ook niet zo gek enthousiast meer, knikte stom en wij strompelden terug naar Santfoortbaidessee. Na drie okshoofden bier waren wij weer zover op krachten, dat we met een net, rustig middagtreintje vóór de horde losbarstte naar Amsterdam dieselden. In onze residentie gearriveerd, stortten wij ons op de vurige kelkjes. En bij het, gaat U niet aan veelste kelkje, heb ik met tranen in de ogen gezworen, dat ik A.C.C. nooit meer ontrouw zou zijn. A.C.C., dank voor de onvergetelijke genotvolle Zondagen, die ge mij geschonken hebt. J.W. Aan een stille oever van de schone Am-stel bond het zesde voor de eerste maal de strijd aan met Amstelzvva- luwen. De landelijke omgeving vormde wel een schril contrast met het gebeuren op het gevechtsterrein waar het somstijds Koreaans toeging, bij ons blonk vooral Fred uit door solide heupwerk. De Zwaluwen openden de score, rust kwam met 1-0. Na de pauze moedigde „het legioen" onze mannen krachtdadig aan. Goal 1-1! Wederom werd de druk op Otto's veste versterkt, met funeste gevol gen 2-1. Jansen maakte historie door een vrije trap feilloos in te schieten en de par tijen stonden nogmaals gelijk. 2-2. Het cabaret rook de zege, maar een doelpunt aan de andere kant zaaide opnieuw diepe onrust onder onze ge lederen. 3-2. De duisternis viel langzaam in, de kippen achter de goal van Otto gin gen reeds op stok en nog was de strijd niet gestreden. Toen deed Jaap Wille iets, wat hij later nog met genoegen aan zijn klein kinderen zal verhalen, vanaf circa twintig meter loste hij plotseling een van zijn zeldzame anti-magnetische- wervelwind-draaikolk-schuivers. Dicht bij de tweede paal kwam de bal zachtjes ter aarde, de doelver- dediger prepareerde zich in alle on schuld op een fraaie safe en hees zijn broek op. Doch juist toen hij het leder met veilige handen aan de borst zou drukken, gebeurde het. Als een door raketten voortgestuwd projectiel maakte het ding plotseling een scher pe bocht en klom langs de onthutste doelman hoog in de touwen. 3-3. Een voortreffelijk staaltje van effect vol bowlen! De reactie was passend, een gedeelte der eretribune stortte onder denderend geraas in elkaar, terwijl even later de nerveus gewor den arbiter een der grensrechters ab rupt van zijn functie onthief door de grensvlag gedecideerd in een mols hoop te prikken. De spanning steeg, naarmate de tijd verstreek en reeds verzoenden wij ons met een draw, toen de Amstelzwa- luwen nog eenmaal, in het halfduister, wisten te doelen. Derhalve hadden onze tegenstanders de volgende wedstrijd aan één puntje voldoende om te kunnen promoveren. Het zesde voelde er echter niets voor om het seizoen „zo vroeg" te beëin digen en won, mede dank zij de hechte defensie, met 2-1. Hiermede was de weg tot een beslis singswedstrijd geopend, welke Zater dag 7 Juli plaats vond (zeven weken voor de A.R.O.L.) Helaas verloren we met 1-0. Ruststand 0-0. We wensen Amstelzwaluwen geluk met de pro motie. Ad.

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 17