öRukkeRi] Koning Voetbal doet de deur open Van ó1/2 uur 11.00 V.S.V. 12.20 A.F.C. 13.40 H.F.C. H.B.S. 15.00 joh. meijeR zoon naar 2x3 kwartier uur Zeeburgia uur Ajax uur uur Blauw-Wit - Theole Bequnstiqinq van onze aóveRteeRóens, houöt öe schakel in stanö Voor al Uw drukwerken Kanaalstraat 132 Amsterdam-W. Telef. 80710 Zo staan wij reeds nu alweer aan het begin van het nieuwe seizoen, het geen wij der traditiegetrouw aanvan gen met ons A.R.O.L. voetbalfestijn. Dit jaar het 29e. De deelnemers dit ijaar zijn: Ajax, Blauw Wit, H.B.S., Theole, V.S.V., Zeeburgia, H.F.C. en A.F.C. Doordat de voetbalcompetitie dit jaar reeds op 2 September a.s. een aan vang zal nemen moesten wij met onze gewoonte de A.R.O.L.-beker op de laatste Zondag in Augustus en de eerste Zondag in September te ver spelen, breken en vindt dit tournooi thans plaats op ons terrein aan de Zuidelijke Wandelweg op de Zondag Wel heeft het Bestuur nog getracht de K.N.V.B. te bewegen ons dispen satie te verlenen om toch onze bo vengenoemde data te mogen aan houden, ook al in verband met het feit dat wij de Jan van Eckbeker van het V.V.A.-tournooi zouden moe ten verdedigen, doch helaas heeft de K.N.V.B. ons hiervoor geen toestem ming verleend. Dit was èn voor V.V.A. èn voor A.F.C. een grote te leurstelling. Immers V.V.A. viert in September a.s. haar 50-jarig jubi leum en het Jan van Ecktournooi heeft hierdoor een feestelijk karakter. Doordat V.V.A. zoals wel haast van zelf sprak, aan het A.R.O.L.-tournooi door ons was uitgenodigd, zou door de bovengenoemde weigering van de K.N.V.B., V.V.A. haar tournooi op 12 Augustus moeten houden. V.V.A. verkreeg hiervoor van de K.N.V.B. evenmin toestemming, omdat 12 Aug. in het zgn. gesloten seizoen valt. Hierdoor was V.V.A. genoodzaakt haar tournooi eveneens op 19 Aug. te houden, waardoor A.F.C. niet in staat is aan het Jan van Ecktournooi deel te nemen, nog wel als beker houdster, en V.V.A. kan dus niet aan het A.R.O.L.-tournooi deelnemen. In derdaad heel jammer, doch wij hopen V.V.A. in de toekomst op ons A.R. O.L.-tournooi weer te mogen ont vangen. Nog even en dan klinkt des scheids rechters instrument voor de eerste maal in het nieuwe seizoen. En dus komt het traditionele stukje met de van originaliteit glinsterende koppen als daar zijn: Bij de aanvang van een nieuw seizoen. Het nieuwe seizoen staat voor de deur en wat dies meer zij plus de daarop volgende inhoud, welke steevast gewaagt van goede voornemens ten aanzien van training, scissors, overwinningen en een woud van beste benen, die vóór gezet dienen te worden, alles in het kader van de oude club. Wellicht gaat het met sommigen van U als met mij: een tikje weemoed om het cricketseizoen, dat weer voorbij is en een beetje moeite om over te schakelen op het voetbalseizoen, dat jaarlijks zulk een akelig quantum heeft aan protesten, onvriendelijk heden en het moord-en-brand-ge- schreeuw als de onderste plaats in zicht is. Het contrast is ook groot, maar daarom deed het me een groot genoegen om het clubblad van V.V.A. te lezen omdat daarin een toon te beluisteren viel, die het contrast op heft, een sfeer, welke het komende seizoen in het daglicht van de vriend schap plaatst. Dit schreef men n.L: „Van onze Amsterdamse zustervereni gingen is alleen A.F.C. bij ons inge deeld. Het is alweer 24 jaren geleden, sei zoen 1927-28, dat beide elftallen el kaar officieel bestreden. De wedstrij den tussen de beide oude de Amster damse kleuren en naam dragende verenigingen, waren voorheen de evenementen van het seizoen en ook nu zal in beide kampen vreugde zijn, dat de A.F.C.-V.V.A. wedstrijden weer op het programma staan. AF.C.-ers, Zoals U ziet mogen wij op 19 Aug. onze oude Haagse vrienden wederom op ons tournooi begroeten, terwijl onze Amsterdamse vrienden Ajax, Blauw Wit en Zeeburgia ook weer van de partij zijn. H.F.C., die voor volgend seizoen in de competitieaf deling bij ons is ingedeeld, is ook wederom op ons tournooi aanwezig, terwijl V.S.V., thans voor de 2e maal op ons tournooi, de A.R.O.L.-beker zal moeten verdedigen. De nieuwe ling bij de A.R.O.L. is dit jaar THEOLE, de pasgepromoveerde nieu we Zuidelijke le klasser. Het is ons een buitengewoon genoegen deze Zui delijke le klasser in het Westen te mogen introduceren, en wij hopen, dat Theole van haar uitstapje naar Amsterdam een prettige indruk mee naar het Zuiden zal nemen. De fina les zullen dus op 26 Augustus a.s. ge speeld worden. VAN TEUNENBROEK wij zijn verheugd U te mogen ont vangen op onze velden aan de Jan van Galenstraat en zijn er nog steeds niet weinig trots op dat aan onze V.V.A. in Uw jubileumboek ter ge legenheid van Uw 50-jarig feest een apart hoofdstukje gewijd werd. Dat wij onze stedelijke rivaal een apart woord van welkom toeroepen zal geen der andere club ons kwalijk nemen en het is ons een behoefte erop te wijzen dat alle 9 andere elftallen met even veel vreugde ontvangen en be zocht zullen worden daar de V.V.A. met alle tegenstanders op zeer vriend schappelijke voet staat, zodat wij een sportief zeer geslaagd seizoen tege moet mogen zien." Moge het komende seizoen zijn, als de V.V.A. scribent het zo gaarne wil, want alleen dón zal voetbal weer een genoegen worden voor speler en toe schouwer. G.W.

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 15