Uit de Kapiteinshut 30e Jaargang Augustus 1951 Nr. 1 O it is de Schakel, die komt hinden {De oude club aan d oude vrinden. Redacteur: G. J. N. Wijnand, Amazonenstraat 55 Amsterdam Z. Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-Iaan 25a Administrateur: J. Mellëgers, Ceintuurbaan 121. Amsterdam-Z. - Maandblad van de Amsterdamscbe Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. Verschillende be langrijke en min dere zaken hebben wij zo de laatste maanden in onze club zien voorbij trekken. De mees ten onzer hebben het zelf beleefd en het heeft daarom geen zin, al die gebeurtenissen weer te noemen. Met enkele moet ik echter een uit zondering maken. Bijvoorbeeld het bijeenkomen van het parlement. De Algemene Vergadering verliep op waardige wijze. De belangstelling was niet onbevredigend, zodat het keurig verzorgde jaarverslag meerdere toe hoorders had, dan de laatste tijd het geval was. Zeker niet minder trok het sober, maar gedegen financiële verslag de aandacht. De leden kwa men onwillekeurig in de greep van de nodige en gewenste kennis, zodat het ongetwijfeld de ernstige bedoe ling, om de leden met de werkelijke stand van zaken op de hoogte te brengen, niet gemist heeft. Bestuur. Besturen is vooruitzien en inderdaad zal het Bestuur alles in het werk moeten stellen om niet alleen door een zuinig beheer, maar tevens door een ernstig en krachtig beleid de Vereniging te stimuleren. Een mutatie in het Bestuur was on vermijdelijk. Hans Galavazi zag zich helaas door werkzaamheden genood zaakt als commissaris van materiaal te bedanken. Jammer dat deze vak minister voorlopig niet beschikbaar is, maar het betekent hier niet „adieu", maar „au revoir". Simon de Waal heeft het op zich ge nomen en zijn vroegere agrarische kennis zal hem ongetwijfeld te stade komen. Henk v. d. Hurk, bekend uit de Jeugd afdeling om zijn bruisend enthousias me en ongekende ambitie comple teert het Bestuur. Desondanks blijft hij nog als ik het goed heb, secretaris van de Jeugdcommissie. Is dat geen voorbeeld voor de tragen? Schakel. Last not least moet George Wijnand zeer tot zijn leedwezen de redactie van de Schakel aan een ander over laten. Wie hem kent, weet wat dit voor hem zeggen wil. Hij is een real- A.F.C.-er, die na zijn studie zeker zijn diverse functies weer zal waar nemen. Gelukkig vonden wij niemand minder dan de heer Holzappel bereid om dit zo belangrijke werk enige tijd waar te nemen. Dat enige tijd waar nemen, kennen wij gelukkig bij hem al. Trainen. Ook heeft het trainingsvraagstuk ons vele hoofdbrekens bezorgd. Nu het trainingsfonds tot stand wordt ge bracht, konden wij de luxe van een trainer aan te stellen prolongeren. „Spelers: weet wat dat zeggen wil!" Wij heten de heer Sluijk van harte welkom. Bedriegen de voortekenen ons niet, dan hebben wij een goede coach in hem getroffen. Ongetwijfeld zal hij op aller medewerking kunnen rekenen. Zo zijn wij weer tot het A.R.O.L.- tournooi genaderd. Ondanks vacantie vond de taining van 1 Juli af plaats. Wij komen stellig niet onvoorbereid aan de start. Spelers, profiteert van de training! Het zal de liefde voor het spel ver hogen. Toont U straks Uw plaats in het elftal dat U wordt aangewezen waard. Speelt met overtuiging en houdt de kleuren van A.F.C. hoog. Moge ik besluiten met de gehele A.F.C.-familie een prettig en ge slaagd A.R.O.L.-tournooi en een ge notvol voetbalseizoen, toe te wensen. G. H. HAUBER

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 13