Vogelen des velds pikten goalsengraantjes Het is gelukt Bequnstiqmq van onze aöveRtee.Röe.RS, houöt öe schakel, in stanö Van de Veteranen. Donkere wolken hadden zich de ge hele week al over de Amsterdamse voetbalvelden ontladen, zodat het wel twijfelachtig was, of onze wedstrijd tegen H.B.S. doorgang kon vinden. Doch meneer of mevrouw Pluvius ik ken dit geslacht niet was ons welgevallig en dreef de zware luch ten naar de buurman. Zodoende was het veld buiten eiker verwachting, in een toestand om van te watertanden. En of het zo moest zijn, op de speel dag dreef de wind de wolken uiteen en olijk keek de zon om een hoekje en liet haar blik vallen op dat ene veld je, dat veldje van ons. Het was een wonder. Naar wij later vernamen, bleek het het enige terrein in de lande te zijn, waarop die week is gevoetbald. Waar hadden wij dat aan te danken? Lang is hier niet over gepiekerd, het werd als een onversneden borrel ge accepteerd. En zo borrelden al gauw kraaien en roodborsten ons clubhuis uit, naar dat unieke stukje A.F.C.-grond, waar het anders zo vochtig kan zijn en waar thans de zon lonkte. Van meet af zat er vaart in beide elftallen, Geb's fluitstoot had nauw- lrjks geklonken of beide partijen wier pen zich op het spel als drankzuch tigen op het laatste glas. Een ieder wou de eerste zijn om zijn plezier te uiten in een schone aanval om die te besluiten met een treffer. En die treffer kwam al gauw Charles Boven zag zijn kans, hij liep weliswaar van zijn plaats balan ceerde in een adembenemend tempo overal tussendoor en voor dat iemand het in de gaten had, was H.B.S.' eerste goal geboren. Van beide zijden werd hij hartelijk toegejuicht vanwege dit fraaie solo- gemanoeuvreer. Meesterwerk. Dit meesterschap werkte prikkelend op alle sportbroeders. De spelers waren nauwelijks weer op hun plaats of daar golfde het spel weer heen en weer. Met een uitbundig enthousiasme gooi de men zich in de strijd, loerend om een doorbraak te forceren en dit in een doelpunt uit te drukken. Dit keer scheen het A.F.C. te geluk ken. Henk Schramper speelde een physiek zeer sterk spel. Hij trachtte Bouke te vernikkelen het lukte ook doch deze demonstreerde een technisch hoogstaand spelletje en pikte hem op het laatste moment zeer bekeken het ding voor zijn neus weg. Bouke gaf hem afgemeten over aan Jaap van Nek, die inhield, zich even bedacht en toen naar binnen zwenkte en met een soepele schijnbeweging gaf hij Hein de Kikker het nakijken. De stand was 1-1. Gesterkt door dit prachtige voorbeeld van onze captain begonnen de Am sterdamse motoren op toeren te draaien, het was ongelooflijk, hoe ge smeerd alles ineens liep. Pas (s)-werk. Met een vloedgolf van korte passes overstroomden zij het veld en het was een lust deze wilskrachtige ploeg bezig te zien. Was het wonder dat de A.F.C.-ers uitliepen? Dit keer was het Tonny van de Valk die de geest kreeg. Hij dreef Teut voorbij, bleef uit de buurt van Graaf land, zag geen kans tijdig over te geven omdat we hem niet konden bijsloffen knapte toen het zaakje zelf op en scoorde uiterst sierlijk de winnende goal. 2-1 voor A.F.C. En of dit niet genoeg was Geb's fluit was nauwlrjks koud daar draafden de roodborstjes opnieuw naar voren, opgestuwd door hun dek sels solide achterhoede, die hen tot nieuwe grootse daden ophitste. Nu was het de beurt aan broer Roel, die met een nuchter trekballetje van Ben Bonkink raad wist. Voor dat Hans Wurman de specialist van het maagdelijke vierkant kon ingrij pen, nipte hij even, slikte en daar had je het weer. 3-1 voor A.F.C. Katerwerk. Dit succes maakte de A.F.C.-ers iet wat zelfvoldaan en wat er dan altijd op volgt, dat is de Kater. Die kwam dan ook al snel. De H.B.S.-ers zagen hun kans. Ver beten streden zij voort, hun tempo verdubbelde, terwijl de roodhemden verslapten. Het keerpunt zat in de lucht. Henk Schramper, die aanvankelijk wat bleek zag rond zijn snor, liep tood aan, vocht tegen het onvermij delijke en slaagde tenslotte. Zijn pass naar Okkie was meesterlijk en deze oude rot weet altijd wel raad. Met een eenvoudig gebaar stelde hij Jantje van de Wal in staat ook eens iets te doen en deze van alle markten thuis zijnde, liet zich de kans niet ontglippen. Het was het schoonste doelpunt van de wedstrijd, hij deed er lang over. Als het een speech was geweest, dan zou je zeggen, die heer heeft geen gebrek aan spraakwater. Hij sprong van de hak op de tak, bijna niet te volgen, doch boeide door zijn grote klasse. Tenslotte wist ook hij het doel te vinden en juichend over de verlossing klopte voor- en tegenstander hem op de rug. Het was 3-2 voor de Amster dammers. A.F.C. begreep de penibele toestand en trachtte al haar krachten te ver zamelen, het baatte echter niet, de krachten waren weg. Weggevloden naar hogere sferen. Ontdaan van de geest, was het vlees overgebleven. En dat was zwak, zeer zwak. Te begrijpen en te waarderen, profi teerden de H.B.S.-ers van de vallende schemering. In een ommezien was het dan ook gebeurd. Uit verrassende tikjes en schuine blikken werd de gelijkmaker onder daverend applaus gescoord. Wie de maker was, wij weten het niet, 't was in elk geval verdiend en afdoende. Deze krachttoer had zichtbaar de H.B.S.-ers ook niet onberoerd gelaten, ook bij hen werd het vlees zwak, zo zwak, dat wij besloten op te houden. Glaswerk. De wederzijdse krachtsinspanning had veel van de oude garde geëist. De monstraties behoefden er niet gege ven te worden, wat was dan beter, dan om te besluiten, tesamen de dorst te gaan lessen? En zo is geschied. De Witte met zijn hulptroepen versierde de zaak nog eens extra en nog lang en gelukkig pikten de Kraaien en de Roodborsten hun graantje met elkaar. Een sluier van nevelen golfde over de velden en omhulde barmhartig de vermoeide vogelen op weg naar hun nest. AREND Oef, het is gelukt. En nog wel in een uit-Wedstrijd. Vochtig terrein! A.F.C. heeft de zege mogen behalen, na bovenmenselijke inspanning, na een spanning zo groot, dat de omstanders, over 't algemeen gekleed in zwarte broek en wit jasje met priemende kijkers ons aanzagen en stil-gapend de rust van een (toon)bank opzoch ten. Eindelijk! Gewonnen met 155-136! Rust 85-84. Ja, er werd vlot gescoord in de bridge- wedstrijd Zeeburgia-A.F.C. De fluitist Gilkens bespeelde z'n instrument met grote overgave en wat belangrijker is: foutloos! Onze voorhoede in de opstelling De Waal-Meijer-Aland-Elserman scoorde 61 doelpunten. Gierend onder de dek- lat. Het grote werk! ,,Ober „Ja, meneer." „Aanneme 10

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 10