Mixed Pickles De Zatten BequnstiGinQ van onze advecteeRdeps, houdt de schakel in stand eens misliep? Als we nu eens... degradeerden naar de derde klasse? Ja, ik weet het wel, het is geen „bon ton" in A.F.C. om dat nare woord te gebruiken, maar het zal U toch wel net zo gegaan zijn als mij: we zitten er toch in de trein of even rustig na tafel over te filosoferen, wat de consequenties zouden zijn Het zou bepaaldelijk onaangenaam zijn. Een voetbalclub ontleent haar aanzien in de voetbalmaatschappij nu eenmaal aan de positie van het eerste elftal. En dat aanzien is naar buiten heel wat minder van een derde klasser dan van een tweede klasser. Toch geloof ik, dat de gevolgen van die eventuele ramp welke alle voetbalgoden mitsgaders ons dapper strrjdend eerste mogen verhinderen niet zó fataal zijn, als velen schijnen te denken. Als je ze „op de trap hoort, dan is de derde klas zo iets als de buitenste duisternis der voetballerij en dat we financieel met een „pleite zijn. Als we nagaan, welk percentage van ons totale budget de netto-recettes uitmaken, dan kan ik met inzien, dat een lagere afdeling voor ons de financiële guillotine zou betekenen. En wat die „buitenste duisternis aangaat.men ziet over het hoofd, dat evenals door de jarenlange wis seling door degradatie en promotie de tweede klasse veel dichter bij de eerste klasse gekomen is dan bijv twintig jaar geleden, in dezelfde mate als de derde klasse veel dichter naar de tweede klasse gekomen is Een competitie met bijv. Hollandia, Hilversum, Z.V.V., W.F.C., O.V.V.O., den Helder, B.F.C., Kennemers en Kin- heim werd nog slechts enkele jaren geleden als een normale tweede-klasse beschouwd. Tenslotte moet men nooit vergeten, dat een vereniging niet degradeert, maar hoogstens het eerste elftal van die vereniging, hetgeen heel iets anders is. Waarom ik dit nu schrijf? Heus niet om mij bij voorbaat te verzoenen met een degradatie -daarvoor heb ik een veel te agressief en strijdvaardig karakter. Maar cmdat ik geloof, dat de panische angst voor degradatie ons in degrada,tie-gevaar gebracht heeft, evenals in het gewone leven de angst voor prijsstijging in sterke mate de prijsstijging veroorzaakt. En angst zegt het spreekwoord is nu eenmaal een slechte raadgeefster Wij hebben een zeer behoorlijk eerste elftal. Een ploeg, die spelers telt, welke uitkwamen of uitkomen vooi' het Amsterdamse Elftal, de Zwaluwen of het Nederlards Jeugdelftal, moet normaal tot de top van de tweede klasse kunnen behoren. Maar de angst heeft gemaakt, dat onze jongens wedstrijden gespeeld hebben als kippen zonder kop. Als dit nummer verschijnt, resteren waarschijnlijk de uitwedstrijden in Alkmaar en den Helder. Wat capa citeiten aangaat, moet A.F.C. hoger worden aangeslagen dan H.R.C. en Alcmaria Victrix. Of wij ons al tweede klasser zullen handhaven, hangt uitsluitend af van de vraag, of onze spelers die vermaledijde angst thuis zullen laten. Tenslotte... Kien! Jan Snelleman's calculatie over zijn Kien-financiering heb ik besnuffeld en nagerekend en met de hand op het hart. Jan Snelleman heeft helemaal gelijk. Mag ik hem één tip geven? Als jullie het toch van „opbieden" moeten hebben, waarom maak je dan geen „combine" met een paar bevriende tafeltjes? (Voor een panklaar konijn beloof ik het in de „Schakel" geheim te houden). Op échte veilingen gebeurt zo iets óók wel eens... J.W. (vervolg 7e elftal) het niet klem vasthouden van de bal door onze doelman Bakker. (Die ove rigens verdienstelijk gekeept heeft). Het laatste offensief van ons, bracht nog twee goals van de doorzettende van Sweeden, waardoor wij een ver diende 5-1-overwinning behaalden. (Tegen wie eigenlijk? Red.) GEORGE H. De eerste wedstrijd na de gedwongen winterrust, speelden wij op de his torische gronden rond het Muiderslot. Het terrein stond nog wel een beetje onder water, maar in overleg met de scheidsrechter en de tegenpartij zou den wij niet door de plassen spelen. Muiden produceerde het eerste doel punt uit een drijvertje, waar Buis niet bij kon komen, maar nog voor de rust prikten wij er 2 in het andere doel. Na vele spannende en spattende mo menten voor beide doelen, wisten wij er 4-1 van te maken door Nico Bijl eri Henk Stallman. Een week later gingen wij echter roemloos ten onder tegen een incom pleet Schinkelhaven. Op het zeer zware 2e veld hebben wij met uitzon dering van keeper Buis allemaal een of meer keren op het doel van Schin kelhaven mogen schieten, maar het mocht niet baten. Er stond een prima doelverdediger onder de lat en de meeste schoten gingen nog net naast of over. Een van de weinige uitvallen deed de bal voor ons doel belanden en de vuist van onze keeper raakte de bal verkeerd, zodat wij met 1-0 ach ter stonden en had toen die straf schop, die wij even voor het einde mochten nemen, Wij verloren met 1-0. Jammer. Maar toen wij een paar weken later weer op dat nog zwaardere veld ston den, moesten S.L.T.O. ondervinden, dat wij het scoren niet verleerd wa ren. Goede aanvallen over de vleugel, flinke schoten en kopballen maakte er 8-0 van, waarbij Teun Wiggemanse als midvoor topscorer was. De doelverdedigers van onze tegen standers bewaren al hun capaciteiten voor wedstrijden tegen A.F.C., zo ook bij T.I.W. Deze zeer gemoedelijke match hadden wij bijna even onge lukkig verloren als tegen Schinkel haven, wanneer niet Theo v. Emden nog ter elfder ure een doelpunt had gescoord. Nu werd het 1-1, waarbij T.I.W. wel iets meer kreeg dan het verdiende. Al met al hadden wij nu 5 verlies- punten en moest de wedstr. Z.S.G.O.- A.F.C. zeggen of er nog een kam pioenschap voor ons te behalen zou zijn in deze competitie. Het was koud en guur toen wij aantraden op de Velserweg, maar door het windvoor- deel voor de rust waren wij voort durend sterker. Keeper Hanepen van Z.S.G.O. was echter bijzonder op dreef en wist voorlopig van geen wijken, totdat Henk Stallman hem uit zijn tent lokte en een subliem doelpunt maakte. In de tweede helft speelde het gehele elftal zeer goed en dank zij een ver sterkte verdediging bleven wij de bo ventoon voeren. Een uit de verdediging opgehaalde bal ging naar de rechter-vleugel en Nico Bijl snelde naar voren, gaf een pass aan Piet Nauta, kreeg de bal weer terug en het was 2-0. Dit was tevens het eindresultaat, zodat de Zatten zich nog steeds aanmelden voor de eerste plaats in deze afdeling. „OVERf

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 7