Depressies u/ijken, u/ant we spelen beter 2 3 DERDE EN VIERDE OP DE TOCHT Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖe.RS, houöt öe schakel in stanö In de afgelopen periode is er slechts een klein aantal competitie-wedstrijden door ons gespeeld, 's Zaterdags voor Holland-Denemarken speelden we een vriend schappelijk partijtje tegen Rigtersbleek dat we we derom verloren. De week daarna wordt ons veld weer eens afge keurd. Als het Zaterdags regent, schijnt er maar één besluit voor de consul mogelijk, n.l. morgen afkeuren. Op de laatste Zondag van 1949 werd op duidelijke wijze van Rapiditas gewonnen (3-1), wat tevens onze eerste thuisoverwinning van dit seizoen was. De eerste wedstrijd in 1950 is een tegenvaller ge worden. Want dat we met 5-0 van Zaandijk zouden ver liezen, had wel niemand gedacht. Nu mag het waar zijn dat er 3 of 4 gelukkige goals bij waren (de le en 2e in eigen doel), tenslotte hebben we er zelf niet één kunnen maken, uitgezonderd bovengenoemde twee, zodat de overwinning van Zaandijk zeker niet onverdiend was. De week daarna klopten we D.W.V. met 3-1, een re sultaat dat vooral de E.C. tevreden gesteld zal hebben. Zij had het elftal n.l. ondanks veel critiek ongewijzigd gelaten. Haar vertrouwen in het elftal werd dus niet beschaamd. Daarna volgde op 22 Januari de Jubileum-wedstrijd tegen Be Quick. Op een lastig hard veld zorgden Koen en Chris in de laatste 10 minuten nog voor de over winning (2-1). Nog een opmerking over de training. We hebben een prima trainer, die er alles voor over heeft om goede resultaten te behalen. Hij heeft er echter de medewer king der spelers voor nodig en daar ontbreekt het nog wel eens aan. Het gebeurt nooit dat er op een Dinsdag- of Donderdagavond 22 spelers aanwezig zijn. Dinsdags meestal plm. 12 en Donderdags een paar meer waar onder nog verscheidene junioren. Als er Zondags niet gespeeld behoeft te worden, is de opkomst helemaal bedroevend. Het zijn altijd dezelfde spelers die komen. De besprekingen die Steeman voor de training op Don derdagavond wil houden, vinden zelden of nooit door gang wegens de geringe opkomst. Er zijn natuurlijk omstandigheden dat het onmogelijk is te komen, maar één avond per week kan er toch meestal wel af. G. t. H. Het lijkt al weer lang geleden, dat ik mijn laatste copy schreef. En toch zijn het maar drie wedstrijden, die ik de revue zal laten passeren. Ze brachten ons vijf punten. Watergraafsmeer 2 was onze tweede return wedstrijd, O.S.V. 2 mogen we schijnbaar niet spelen, want die wedstrijd werd al vijf keer afgekeurd. Watergraafsmeer 2 voor de rust wind mee, maar we konden het niet uitbuiten. Het was met rust 1-1. Een mooi doelpunt van ons werd afgekeurd, en een buiten- speldoelpunt toegekend. Na rust tegen wind in'aanvan kelijk in de verdrukking maar langzaam aan wisten we ons los te werken. Na een 2-1 achterstand maakte Jan broers met een goede kopbal gelijk, en even daarna Kikkert met een vervaarlijk schot (met zijn rechter been nog wel) 3-2 via de paal. Deze laatste twee doel punten van ons na goed en oordeelkundig werk van Dick Disselkoen. Jammer dat toen enkele spelers van Watergraafsmeer zich niet meer konden beheersen, wat leidde tot uit het veld zenden vein één hunner. 't Gooi 2 thuis, een wedstrijd langzamerhand met een pikant tintje. Het was een aardige snelle wedstrijd, aan weerskanten deden zich voor rust goede kansen voor, maar we konden er ieder slechts één benutten. Na rust ging het beter. Met een geweldige kogel via de lat bezorgde Dick ons de leiding, die hij even later tot 3-1 opvoerde, hiermede de hattrick verrichtend. Doelpunten maken is hij gelukkig nog niet verleerd, en daar gaat het bij ons in het tweede om. R.C.H. 2 uit, helaas invallers, Jack Mellegers en Dick Disselkoen, die wij allebei node gemist hebben. De voorhoede was wel helemaal uit vorm wat vooral zijn stempel nu drukte op de binnenspelers. Wil v. d. Berg vooral had hier last van. Hij miste de man, die hij an ders met z'n mooie passes kon bereiken om de aanval len goed af te werken. R.C.H. 2 speelde weer een fris partijtje voetbal, maar dat nam niet weg, dat we niet voor hun onderdeden. Zelfs kregen wij de beste kansen. We stonden met rust met 1-0 voor, tegen een felle wind in en dachten: dat is na rust bekeken. Maar het liep anders uit, bij ons zakte het af, er werd niet meer zo doeltreffend gespeeld en R.C.H. 2 werd sterker. Het werd 1-1 en meteen bracht Janbroers ons weer aan de leiding, maar het duurde niet lang of de stand was weer gelijk. En zo bleef het. We mochten met deze 2-2 niet mopperen. Het was weer eens een prettige faire ont moeting. Als we nu de balans opmaken, voor onze laatste uit wedstrijd O.S.V. 2 (als het tenminste weer niet afge keurd wordt) en dan nog vijf thuiswedstrijden o.a. E.V.V. 2, die GEWONNEN MOET EN ZAL WORDEN, hebben we nog een kans. Kom aan dus, we grijpen deze kans met beide handen aan, werk er voor om te zorgen dat ons tweede elftal weer komt in de klasse waar het thuis hoort. De reserve eerste klasse. CAPTAIN JOOP WEST FRISIA 2-AFC 3. Daar het vierde tegen West-Frisia 3 moest spelen, zouden wij met twee elftallen per bus van de Nassau- kade Vertrekken. Ik schrijf expres „zouden", want wij vertrokken, maar met 1'/, elftal. Van de 25 aangeschre ven spelers bleven er n.l." maar 19 over. Daar het vier de er het slechtste voor stond, moest dit zo sterk mo gelijk uitkomen, hetgeen kon, daar het om 12 uur moest spelen en wij om half drie. 't Gevolg hiervan was echter, dat wij met drie man moesten beginnen, die al een wedstrijd achter de rug hadden. Ondanks dit, ston den wij spoedig met 1-0 voor, door een mooi schot van v. d. Hurk, die over het geheel een prima wedstrijd speelde. De vreugde was echter niet van lange duur, want nog voor rust maakte West-Frisia gelijk. Na rust ging de moeheid bij verschillende spelers een woordje meespreken en was West Frisia overwegend sterker en won tenslotte ook met 3-1. Dat de goede geest door deze nederlagen (het vierde verloor namelijk ook) niets geleden had, hebben wij op de terugtocht goed gemerkt. In Hoorn dronken wij nog even een „kopje koffie" bij „Ome Piet", van wie ik moest vragen, wanneer A.F.C. weer eens met de vroe ger zo bekende „bottertocht" komt. Namens hem moet ik eventuele organisatoren mededelen, dat het eerste rondje voor hem is. (Ziedaar, een waardig kastelein. - Red.) De verdere terugtocht was ook echt in A.F.C.-stijl, en ik geloof gerust te mogen zeggen, dat deze dag bij allen en speciaal bij enkelen nog jaren in gedachten zal blijven (al was het alleen al om het hemd). A.F.C. 3-AIc. Victrix 2. Deze was nl. zo miserabel slecht, dat er ook geen en kel goeds van te schrijven is. Ik had alleen gaarne, dat spelers, die vooraf weten dat zij Zaterdagavond en Zaterdagnacht een fuifje hebben en er niet al te goed tegen kunnen (wat gebleken is) van te voren afschrij ven. Dat is in elk geval beter als voor harlekijn op het veld te lopen en de wedstrijd voor de rest te bederven. Resultaat 1-3. N. J. LELOUX 6

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 6