Na de beste Zondag wan het jaar Reisindrukken Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Van dit hoofd zult U een beetje vreemd opkijken, en toch is het zo. Kijkt TJ het bulletin van 30 Novem ber No. 19 maar na. Spartaan-A.F.C. 2-2; BI. Wit 3-A.F.C. 2 0-0; A.F.C. 3-B1. Wit 4 2-1; A.F.C. 4-H.R.C. 3 2-0; A.F.C 6- Z.S.V.C. 3 1-0; A.S.R. 2-A.F.C. 7 4-4. Juniores: Zeeburgia 2-A.F.C. 2 3-2; A.F.C. 3-T.O.G. 2 4-1. Adspiranten: Swift 2-A.F.C. 2 1-2; A.F.C. 3-Swift 4 0-0. Zaterdagmiddag-elftal: A.F.C.-Veco 4-2. Dat zijn dus 6 overwinningen, 4 gelijke spelen en 1 nederlaag van de kleinste soort (en dat nog wel van onze roemruchte Juniores 2, die een week geleden met 22-0 wonnen). Eén zwaluw maakt nog geen zomer en dat geldt ook in dit geval, doch toch kan niet ontkend worden, dat dit voor alle spelers, voor Bestuur en elf talcommissies en niet in het minst ook onze nieuwe trainer Steeman een stimulans moet vormen om ener giek door te gaan op de ingeslagen weg. Het is elke insider en vele outsiders in A.F.C. be kend, dat wij niet geheel zorgenvrij zijn, doch evengoed is bekend, dat er doelbewust aan wordt gewerkt om te trachten niet alleen A.F.C. over het gehele front op zijn tegenwoordige hoogte te handhaven, doch ook ver betering in de posities te brengen en daarnaast vooral ook de reputatie, die onze Good Old overal geniet po sitief te verhogen. Er heerst momenteel sterk verschil van mening hoe A.F.C. eigenlijk geleid moet worden en er zal met alle middelen naar gestreefd moeten worden om deze on derlinge verschillen te overbruggen en tot het verle den te doen behoren. Dit is een allesbehalve gemak kelijke taak. De gunstige tekenen, die er in dit opzicht zijn, zijn o.a. deze, dat de trainingsavonden (met uit zondering van de Woensdag) beter bezocht worden dan vroeger, dat het aantal afschrijvingen lager is dan wij wel eens gewend zijn geweest, dat er bij vele actieve A.F.C.-spelers de welbewuste wil aanwezig is om hun club, hun elftal zo goed mogelijk naar voren te zien komen, en dat een aantal commissies op initiatief van Lou Woudstra elke maand een keer bij elkaar komt en de vraagstukken van de dag onder de loupe neemt. Hier is een prettige samenwerking tot stand geko men, die, mits wij eendrachtelijk onze ideeën en opvat tingen bij onze spelers ingang kunnen doen vinden, zijn goede vruchten op de duur moet afwerpen. Aldus ontstaan goede vriendschap, sportiviteit, die wij in onze hedendaagse maatschappij meer dan ooit nodig hebben en waarover ik in een ander artikel van heden nog enige woorden hoop te kunnen zeggen. Moge het feit, dat er 2 spelers van A.F.C. voor Jeugdelftal zijn aangewezen, de één als speler, de ander ais reserve (Wim Feldman en Bobeldijk) een aanwijzing te meer zijn, dat onze opgroeiende jeugd weer een rol van betekenis in onze voetbalmaatschappij gaat spelen. J. v. N. Eigenlijk moet ik wel hoogst dankbaar zijn, dat een speling van het lot mij in 1919 uit mijn kleine sterven de club naar A.F.C. bracht, want het is wonderlijk hoe overal dat A.F.C. feitelijk leeft en hoe blij men moet zijn, dat men in een lange clubperiode zoveel vrienden en kennissen in de wereld heeft gekregen. Dat is voor mij het onomstotelijke bewijs hoe belangrijk de sport (mits goed en eerlijk gespeeld) is en wat een grote rol deze op de duur in het maatschappelijk leven kan spelen. Gedurende de zes weken van mijn afwezigheid bleef ik door een (privé)-code op de hoogte van de resultaten van onze 4 eerste elftallen en hoe verder men afzit hoe meer dit blijkbaar anderen en mij interesseert. Als je dan in het Verre Oosten bent en je komt som mige van die oude sportknapen weer tegen, dan gaat het gesprek al gauw over A.F.C. en dan zou je die knapen in Amsterdam wel willen ingieten dat er overal in de wereld over hun .geroddeld" wordt in de goede betekenis van het woord. Laat ik maar eens een paar namen en feiten noemen: Als je b.v. in Batavia landt en daar staat je vriend clubgenoot, oud mede-speler en oud mede-commissie- lid met vrouw en kinderen klaar (ik bedoel Willem van Dijkhuizen) om je te begroeten, dan begint er direct weer zo'n stukje A.F.C. te leven. Je spreekt dan later de rustige Eg Bos en echtgenote, die je toch hebt leren kennen omdat Piet Bos zolang je aanvoerder was in je eerste elftal-tijd, je komt toevallig Dio Hermens en echtgenote tegen, waarmede je een periode in één elf tal speelde en je gaat een avondje met hun uit en bent hun gast; je ziet dan Tjerk Reijinga, die actief als steeds, nog zelfs in Batavia bij een drukke praktijk kans ziet de tennissport en voetbalsport actief te be oefenen, je komt in Bandoeng in zakelijk contact met Knape, eens een roemrucht Sparta-speler; zie, dan leeft er steeds een stukje uit je sportperiode op, of beter gezegd uit je A.F.C.-tijd. Is het niet kostelijk als je in Batavia instapt en de steward zegt tegen je: „Hé, bent U niet diegeen waar tegen ik verleden jaar met V.V.A. 6 speelde toen U met 1-0 won" en hij noemt je naam, wel dan komt de lach direct op je gelaat en krijg je een prettig bab beltje met de steward (en niets tekort onderweg!). Spreekt het geen boekdelen als je 's nachts om 2 uur in Karachi landt en je stapt het restaurant binnen en je hoort als eerste uitdrukking ,,hé, daar heb je A.F.C. ook!" waarbij zich dan plotseling temidden van een jou geheel onbekende K.L.M.-bemanning, die „East- bound" is en jijzelf andersom, een fantastisch A.F.C.- gesprek zich midden in de nacht ontwikkelt, dat ein digt met een positieve afspraak voor de eerstvolgende wedstrijd van A.F.C. 1, dat ik een telegram zal sturen naar Batavia met de uitslag, en onze marconist Wil- lems (want die was degene, die ik ontmoette) de be- (vervoig op pag. 5)

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 4