meijeQ Een, tu/ee, drie Klaveraas/ Adressen Insulinde BLOEMWERKEN 'Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. scheppen, zodat wij met 4-0 achter kwamen te staan. Eerst tegen het einde van de wedstrijd, toen wij lekker nat waren, kwamen wij pas op toeren, waardoor nog 2 doelpunten gescoord konden worden. De spelers van beide partijen en onze moedige arbiter waren blij, dat een warme douche na dit waterballet genomen kon worden. De vierde veldslag leverden wij tegen oude beken den, A.S.V. Het was een kalme wedstrijd op een ef fectvol en glad terrein met een niet zuiver ronde bal, zodat er nog wel eens over een balletje heen gemaaid werd. Toch wist Piet Nauta met de hattrick een 3-0 voorsprong voor ons te verkrijgen en na de pauze hield Henk Stallman per ongeluk zijn hoofd tegen de bal, die uit een voorzet van rechts voor het doel belandde en het was 4-0. A.S.V. redde de eer na enig getreuzel in de verdediging. Eindstand 4-1. Op 12 November kregen wij de toekomstige kampioe nen van onze afdeling De Groot's Confectie - D.G.C. - op bezoek. Doordat de Veteranen ook thuis speelden, kregen wij het derde veld aangewezen De storm van de voorgaande dagen had echter behalve de bladeren van de bomen ook de ballenvang-installatie achter het doel weggeblazen Hierdoor was het spelen op dit veld minder prettig, aangezien veel tijd verloren ging met het vissen naar de naast geschoten ballen. Harry, de terreinknecht, in zijn eenpersoons-duikboot heeft zijn best gedaan om het tijdverlies zo kort mogelijk te ma ken, maar al met al bleef het een wedstrijd met hin dernissen. Wij hebben tegen D.G.C. zeer goed gespeeld en vooral onze verdediging met Teun Wiggemansen en Jan Meyer zorgden er voor dat keeper Wildeboer slechts een en kele maal moest ingrijpen. Ook de voorhoede was er in en nadat Henny Weverink met een prima schot ge scoord had, kon Piet Nauta nog een keer de bal in het doel deponeren. D.G.C. kreeg geen kans om een tegen- punt te maken en de stand bleef 2-0. Maar een half uur voor het einde ging het regenen en de scheidsrechter staakte de strijd. Even later werd weer begonnen, maar opnieuw barstte een bui los, weer naar het kleed hok. Toen ging onze arbiter op aandringen van de te genpartij de wedstrijd affluiten, doch dit vond A.F.C. maar zo-zo. Weer kwamen wij in het veld en toen zei de fluittist „ik keur het terrein af en door al die ballen in de sloot is het te laat geworden, dus afgelopen." D.G.C. had zijn zin en wij de p... in. Vervolgens kwamen wij in het veld tegen Z.S.G.O. Nadat wij aanvankelijk met 2-0 achter gestaan hadden, wonnen wij door hard werken en zwoegen met 3-2. Harry Scheepstra maakte een zeer goed doelpunt uit een prima voorzet van onze pas aangekochte links buiten Jaap v. Nek („Still going strong") en onze keeper Wildeboer stopte meesterlijk een hard ingescho ten penalty bij de stand 2-2. bravo Wildeboer. Ook de daaropvolgende wedstrijd werd door volhou den en hard werken gewonnen, eveneens na een ach terstand van 2-0. Nu was Verschure en Co (VECO) on ze tegenpartij. Dick v. Manen schoot vanaf de midden linie precies in de bovenhoek, waarop na de rust schrij ver van dit epistel niet voor hem wilde onderdoen en met een schot precies in dezelfde hoek de stand op 2-2 bracht. Toen zagen wii weer opnieuw, wat men aan een buitenspeler heeft, die behoorlijk kan voorzetten en daarbij de bal naar een eigen speler plaatst. Jaap van Nek zette keurig voor en Boogaart schoot in de rechter benedenhoek. De vierde goal een minuut voor tijd ge scoord was erg gelukkig en hoorde er in feite niet meer bij. Eindstand 4-2. De behaalde resultaten zijn vrij goed: 4 gewonnen en 2 verloren wedstrijden, maar bovenal is de geest in dit elftal goed. De meeste spelers dragen al jaren lang het rood-zwart en hebben al heel wat lief en leed op de sportvelden meegemaakt, maar zij spelen nu nog steeds met veel plezier en enthousiasme; daarom is het een gezellig elftal. „OVER" Zaterdag 26 November hebben wij de eerste prijs mogen ontvangen in het Blauw-Wit klaverjas-tournooi. En als ik dan zeg wij, dan zijn dat de vertegenwoordi gers van A.F.C., die de kleuren van onze vereniging hebben verdedigd tegen 90 voetbalclubs, niet echter op het grasveld maar op het groene laken van de speeltafel. Deze eerste prijs is de prijs die wij hebben kunnen veroveren in de verschillende tournooien, waar aan door ons is deelgenomen. De organisatie van dit kaartfestrjn was door de goede zorgen van het Bestuur van de K.J.C. Blauw-Wit in één woord af en de prijsuitreikingsavond daarmee vol komen in overeenstemming. En van stemming gespro ken, die ontbrak ook niet, het is n.l. half drie gewor den voor wij met onze beker thuis kwamen, na een gezellig cabaret-programma en een dansje. Er zijn door voorzitter Doesburg veel hartelijke woorden aan het adres van de prijswinnaars gesproken en het deed ons veel genoegen, al hadden wij liever zelf gewonnen, dat de sympathieke Kas-Vereniging de Wisselprijs, de Zilveren Marathontoren, voor dit jaar in bezit nam. Het belangrijkste van deze tournooien is wel het contact, dat gelegd wordt tussen de Verenigingen. Niet alleen, dat men elkaar beter leert kermen, maar vooral de sportieve geest, waarin deze wedstrijden worden ge speeld, zal de clubs zeer zeker meer tot elkaar brengen. Ik wil niet besluiten zonder mijn teamgenoten har telijk te bedanken voor de goede opkomst en hun prima spel en ik hoop, dat ik in de a.s. vierkamp op 16 De cember, uitgeschreven door A.A.C. en de nederlaag wedstrijd bij Stormvogels in IJmuiden, waarvan de da tum nog niet vaststaat nu ik dit schrijf, op aller mede werking zal mogen rekenen. DIK-TATOR H. J. Scheepens, c/o Messrs. Jacobson v. d. Berg (Singapore) Ltd. P.O. Box No. 2111 G.P.O. Hongkong. A. Rengers, Legerno. 28 08.10.395. Leger-onderdeel 41 P.P.C. Veldpostkantoor Bandoeng. B. Tromp, Kpl. 28.07.09.399, Huzaren van Boreel. 43e Z.V. Esk., Ie pel. Veldpost Bandoeng. Karei Brand groet alle A.F.C.-ers bij zijn vertrek naar de Oost. Wanneer de Redactie nu wéér copy krijgt van het derde elftal, dan is het voor de eerste keer. OLYMPIAPLE1N 176-132 AMSTERDAM ZUID VERZENDINGEN PER K.L.M. TELEFOON 22327 (NA UUR 57215-50498-27424) 3

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 3