Van onze Hope en Toekomst Laat A.j-.C. Laat voopnevelö EEN WINNENDE „JEUGD" - EEN GEWONNEN TOEKOMST 't voetbalveld regeren, Uw fietsen repareren. v. Tuyll v. Serooskerhenplein I Telefoon 91590 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Teneinde monsteroverwinningen en idem nederlagen te verminderen, besloot de ,,A.V.B." de eerste elftallen van junioren en adspiranten en alle elftallen met spe lers van 12-14 jaar na een halve competitie opnieuw te groeperen. De bovenste vier van twee parallel-afdelin gen komen dan in een nieuwe afdeling, de restjes eveneens, waarop de normale competitie begint. Na tuurlijk was ons eerste doel junioren I, adspiranten I en adspiranten IV, V en VI tot die bovenste vier te laten behoren. Adspiranten V en VI brachten het resp. tot 0 en 1 punt uit 5 en 4 wedstrijden en komen dus in de zwakke afdelingen, waar voor hen zeker nog wat te leren zal zijn. Onze vertegenwoordigende teams brachten het alle drie tot de bovenste helft, adspiranten IV zelfs zonder puntenverlies: 5 gespeeld. 5 gewonnen, doelcijfers 2S-2. Zij zijn nu ingedeeld met Aalsmeer IV, BI. Wit V, Spar taan V, T.O.G. IV, Zeeburgia V en V.V.A. III. Junioren I trokken zich mijn vorig artikel al aan, voordat zij het gelezen of gehoord hadden. De dag, voordat de Schakel verscheen, werd tegen D.W.S. ge speeld. Met een storm tegen kwamen wij met 1-0 ach ter en in de rust (1-1) voltrok zich de metamorphose. Na half-time kwam een strijdend en voetballend team terug, dat de D.W.S.-goal belegerde en zich door tal loze tegenslagen niet liet ontmoedigen. Vlak voor tijd maakte E. Pais de verdiende, winnende goal. Resteerde nog de herhaling van de met 3-0 achter gestaakte wed strijd tegen R.K.A.V.I.C. Die moest minstens gelijk ge speeld worden, om met nummer 4 in punten gelijk te komen. Dat zou wat krenterig zijn en dus werd met 3-1 gewonnen. Hier is de nieuwe indeling: V.V.A., R.K. A.V.I.C., Volewijckers, Ajax Blauw-Wit, Spartaan, A.F.C. Adspiranten I zullen van 30 October tot 11 Decem ber niet spelen. Dit lijkt me niet geheel in overeen stemming met het doel van de „A.V.B.". Piet Scholte en E. Luischeer versterkten de junioren I en Ap de Jong en Wim Bosch waren daar als reserves. Zij wor den nu ingedeeld met D.W.V., Blauw-Wit, Zeeburgia, Ajax, Volewijckers en D.W.S. Ziet U, dat wij de enige tweede-klasser zijn, die beide teams in de sterke afdelingen kregen? Van de eerste klassers slaagden slechts Ajax, Blauw-Wit en De Vole wijckers. Junioren II kraakten D.E.C. II met 0-22 en Fit met 11-1. Dat zijn zo van die resultaten, die ons op een kampioenschap deden gaan hopen. Vandaag werd het overigens vrij zwakke Zeeburgia II in de Meer be streden. Thuis was al met 4-1 gewonnen dusDat was te brutaal, we sneuvelden met 3-2 en onze kam- pioens-illusies zijn voorlopig verleden tijd. Junioren III zijn over stag. Na een serie nederlagen en twee reglementaire volgden twee echte overwinnin gen: B.P.C. werd met 4-1 geslagen in een wedstrijd, waarin Hakker afgeven leerde en Nico Krever zoals gewoonlijk een srtafschop stopte. T.O.G. II ging daar na ook met 4-1 voor het bijltje. We zagen hier o.a. een juweel van een doelpunt van de laatste versterking Van Neck. Adspiranten II verloren kansloos van Blauw Wit II (0-4) en in de laatste minuten van Volewijckers II (0-3). Tegen Zeeburgia II begonnen we weer aan een serie betere resultaten, hopen we (3-1). Swift II ondervond de voorlopige bevestiging; we wonnen met 1-2. 't Ging met adspiranten III tegen Zeeburgia IV al iets beter. We verloren met slechts 4-2, en zowaar werd tegen Swift II het derde punt veroverd (0-0). Wim Kruise keepte zeer behoorlijk en hield voor de tweede keer in zes wedstrijden het nulletje. Henk Kappel viel de eer te beurt een goal voor A.F.C. 3 te mogen scoren, Jip Vogel verdedigde het doel van het vijfde elftal tegen D.W.V. 5 tot ieders te vredenheid en Henk van de Berg maakte de twee enige goals in de wedstrijd A.F.C. 4-H.R.C. 3. Toont belangstelling! U ziet, gij A.F.C.-ers, zo Mohammed niet naar de berg komt, dan komt de berg. (Ha, die berg, Red.) Wij verzochten U belangstelling voor de jeugdwedstrijden te tonen en het resultaat was wat schraal. Van tijd tot tijd zult U junioren in de seniorenteams zien verschij nen. Maar wij verzochten Uw aanwezigheid ook omdat de jongens dat zeer zeker zullen waarderen. Kijkt U eens naar de foto's in het jubileumboek en gaat eens na wat daarvan in de top-elftallen gekomen is. Vele veel belovende jongens zagen we nooit in d'e teams. Waarom verdwenen zij? Misschien waren zij niet voldoende in A.F.C. opgenomen om de voor velen grote stap van junioren naar senioren te kunnen maken. Dat kunnen de jeugdcommissie en de jeugdleiders niet alleen. Daarvoor is ieders medewerking gewenst en veler medewerking nodig. U kunt het contact verinni gen op clubavond, doch dat is in Uw m'lieu, en bij jeugdwedstrijden in hun omgeving. Trotseert Morpheus' verleiding en trekt Uw overschoenen aan en komt. U zult fair en enthousiast voetbal zien, waarschijnlijk de voornaamste reden waarom U tot A.F.C. kwam. Dr. M. VAN DRIEL 10

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 10