th De Jeugd Café Restaurant - Amstelveenseweg TQegunstiging van onze Jidverteerders. houdt de Schakel in stand. In de afgelopen maand speelde onze jeugd hoofdza kelijk wedstrijden om de A.V.B.-beker. Junioren I speelde twee wedstrijden, en wel tegen D.C.G. en D.W.V. en wonnen hun wedstrijden resp. met 10-0 en 4-1. Junioren 2 één wedstrijd tegen Volewijckers 2, die verloren werd met 6-2. Dit was heel jammer, jongens, want dit was absoluut niet nodig. Jullie stonden met 2-0 voor en werd toen zeker gedacht: „die winnen wij wel op onze slofjes!" De Jeugdcommissie heeft reeds vaker gezegd: „blijft je spel spelen, en blijft je geheel geven, dan is er niets aan de hand." Nu kon de tegen partij van je overmoed profiteren, 't Was echter wel jammer, dat keeper Plaat zo'n slechte dag had. Kop op jong, je zelfvertrouwen komt wel weer terug. Tijdens de wedstrijd brak een Volewijckersspeler zijn enkel, hetgeen gelukkig niet aan ruw spel te wijten was. 't Was volkomen onbegrijpelijk. Deze speler strui kelde over de bal, en brak zijn enkel. Vanaf deze plaats wensen wij de Volewijcker van harte spoedig beter schap en hopen, dat hij weer spoedig in de Volewijckers Junioren zal kunnen meespelen. Adspiranten 1 boekte twee overwinningen: tegen Z.S.G.O. werd met 2-1 en tegen D.E.C. met 3-0 gewon nen. Adspiranten 2 speelden één wedstrijd tegen de Meteoor en brachten een 3-1 overwinning thuis. Adspiranten 3 had één thuiswedstrijd tegen Rivalen, welke verloren werd met 1-3. Foei jongens, deze wed strijd hadden jullie behoren te winnen. Adspiranten 4 behaalde twee gelijke spelen n.l. tegen Spartaan 6 2-2 en Volewijckers 7 1-1. Op 10 April j.l. speelden onze Junioren 1 en Adspi ranten 1 thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen onze vrienden Victoria uit Hilversum, en wonnen res pectievelijk met 7-0 en 8-0. Jammer, dat onze tegen standers een klasse minder speelden: enfin, wellicht hebben zii er iets van opgestoken, dat ze het volgend seizoen kunnen uitbuiten. Jeugdtournooi. Ons Jeugdtournooi op 24 April j.l. is een waar succes geworden, al was het alleen maar door ,de overgrote belangstelling van de A.F.C.-ers." Een schitterende zo merse dag, prachtige terreinen, een schitterend gele gen clubhuis, aardige wedstrijden van onze Junioren en Adspiranten tegen onze vrienden H.B.S., Voorwaarts en Zeeburgia, doch geen belangstelling van A.F.C.- zijde. Hopenlijk mogen wij dan van de wegblijvers t.z.t. nog wel critiek ontvangen. Onze Junioren behaalden in ons eigen tournooi de tweede prijs en de Adspiranten de derde prijs. Het was jammer, dat de achterhoede van onze Ju nioren in de laatste wedstrijd tegen H.B.S. een paar fouten maakte, waarvan de H.B.S.-middenvoor een dankbaar gebruik maakte, hetgeen ons de overwinning respectievelijk de eerste prijs kostte. De uitslagen wa ren als volgt: A.F.S. jun.Zeeburgia jun. 2-1 H.B.S. jun. Voorwaarts jun. 2-0 A.F.C. jun.Voorwaarts jun. 5-2 H.B.S. jun.Zeeburgia jun. 0-0 A.F.C. jun.H.B.S. jun. 2-3 Voorwaarts jun.Zeeburgia jun. 0-4 H.B.S. Ie prijs; A.F.C. 2e prijs; Zeeburgia 3e prijs; Voorwaarts 4e prijs. A.F.C. adsp.Zeeburgia adsp. 0-2 H.B.S. adsp.Voorwaarts adsp. 4-0 A.F.C. adsp.Voorwaarts adsp. 9-0 H.B.S. adsp.Zeeburgia adsp. 0-0 A.F.C. adsp.H.B.S. adsp. 1-1 Voorwaarts adsp.Zeeburgia adsp. 0-8 Zeeburgia le prijs; H.B.S. 2e prijs; A.F.C. 3e prijs; Voorwaarts 4e prijs. Het waren in zeer goede verstandhouding gespeelde wedstrijden waarbij de Voorwaarts-jongens de zwakke broeders waren. De leeftijd lag voor deze jongens echter wel erg ongelukkig ten opzichte van de Amsterdamse gewoonten, n.l. Adspiranten van 12-15 en Junioren van 15-17 jaar. Bij de prijsuitreiking heb ik het reeds gememoreerd, dat wij niet alleen dit Jeugdtournooi voor de spelers houden, doch ook om de oude banden weer te verste vigen, hetgeen ons zeer wel gelukt is. Rest mij nog, om allen, die aan dit Jeugdtournooi heb ben meegewerkt, te weten H.B.S., Voorwaarts, Zeebur gia, de Heren scheidsrechters: La Fleur, la Croix, Stuurop en Blok, alsmede onze beide jeugdleiders: Stumpf en de Granje en mijn mede-Jeugdcommissiele den, van harte dank te zeggen voor hun medewerking. Jongelui, Junioren en Adspiranten, nog verder veel succes in de Bekercompetitie en a.s. tournooien. VAN TEUNENBROEK Van Ti hoek Stadionplein 8

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 8