A.F.C. u/int Jnsulinde Beker' M, van der Zaken Overtoom 139 Telefoon 80008 IPedicure- afdeling Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. bemoeien. Ik hoop dat hij het me niet kwalijk neemt dat ik hem verzocht zijn mond te houden, 'al ging dit niet met de juiste woorden gepaard. De laatste- competitie wedstrijd ging ook weer met tien man tegen een volledig Z.S.G.O.3. Met de wind mee hadden wij bij rust een 2-1 voor sprong die na halftime nog tot 3-1 vergroot werd. Toen hadden we echter ons kruit verschoten. De' vermoeid heid deed zich gelden. Een paar ongelukkige tegenpun- ten deed ons deze wedstrijd tenslotte met 4-3 verliezen. Niettemin nog een woord van dank aan onze hardwer kende spelers waardoor wij nog een prettige wedstrijd speelden. Het slot van het seizoen bracht ons het H.B.S Insu- linde tournooi. Dit tournooi dat oorspronkelijk met Kerst verspeeld zou worden werd naar de le Paasdag verschoven. Het is een buitengewoon gezellige dag geworden. Dat wij tenslotte met de le prijs naar huis gingen hadden wij zelf nooit verwacht. Zoals ik in mijn antwoord, na het overhandigen van de Zilveren Bal ook reeds ver meldde: ,,Ik geloof dat wij geluk gehad hebben". Niettemin nogmaals onze dank aan onze vrienden in den Haag, we hebben een prachtdag gehad en we ko men het volgend jaar terug om de bal te verdedigen. J. B. I. Jr. Het voorspel van dit tournooi was op zichzelf al in teressant genoeg om er even over uit te wijden. Zater dagavond 16 April stelde ik mij met de elftal-commis sie B in verbinding om te vernemen wie er nu eigen lijk allemaal meegingen. Zoals gewoonlijk de nodige af schrijvingen, waaronder ook de doelverdediger. Na een viertal van deze onmisbare elementen in een elftal af gefietst te hebben, kreeg ik eindelijk om half twaalf des avonds een telefoontje van Keim dat hij graag mee ging. Vol enthousiasme werd om half negen de volgende ochtend de tocht begonnen en dat de twee afwezigen (zonder afschrijving) ongelijk hadden, bleek al in de trein. In Den Haag troffen we George Zeegers, die verge zeld was van een nieuwe mascotte, welke de naam kreeg van Arie Rekelbast. H.B.S. was zo welwillend Otto Hondius naar het sta tion te zenden om ons af te halen, welke geste op hoge prijs werd gesteld. Voor de wedstrijden begonnen, werden nog enige te lefoontjes „gepleegd" en ik kwam in contact met Dodo, die direct beloofde te komen om ook enige wedstrijden ons doel te verdedigen. Dat dit zowel door hem als Keim met veel succes is geschied, zult uit de onderstaande uitslagen bemer ken. De wedstrijden duurden 2 x 15 minuten en de fi nale zou 2 x 20 minuten duren. Als eerste kwamen we tegen A.S.C. uit Leiden in het veld; de stand bleef tot het einde 0-0. Daar alle begin moeilijk is, was dit geen gek resultaat. De tweede tegenstander was het aloude H.V.V., waarin mensen met dubbele namen en wapperende grijze manen meespeelden. Een stevige, doch faire- wed strijd, waarin we dank zij de aanwezigheid van Arie Rekelbast ons doel konden schoonhouden. Als laatste tegenstander in onze afdeling het A-team van H.B.S. Een door de H.B.S.-doelman slecht uitge schoten bal kreeg Wallaart te pakken; hij bedacht zich geen moment en met een ver schot verdween de bal hoog in het H.B.S.-doel. H.B.S. belegerde ons doel daar na herhaalde malen; we zagen George Zeegers „ver kreukelen"; maar het bleef 1-0. Daar alle wedstrijden in onze afdeling in gelijke spe len waren geëindigd, kwam A.F.C. als winnaar in de finale. Dit resultaat was niet zozeer aan ons zelf te danken dan wel aan H.V.V., die de laatste wedstrijd tegen A.S.C. in een 2-2 gelijk spel deed eindigen. In de andere afdeling eindigden alle clubs gelijk en na 2 x 30 strafschoppen kwam V.O.C. als winnaar uit deze groep. De finale. De finale op het hoofdveld was voor onze, in tegen stelling tot de andere elftallen vrij jonge ploeg, de ge makkelijkste wedstrijd. Na een enkele aanval op ons doel bleek V.O.C. haar kruit verschoten te hebben en wij waren verreweg de sterkere, hoewel de vermoeid heid van drie wedstrijden bij sommige onzer spelers zich ook deed gelden. Uit een van de goed opgezette aanvallen wist Piet van Ruyven het eerste doelpunt te scoren en de Granje benutte een ons toegewezen straf schop wegens hands uitstekend. Met 2-0 kwam het ein de van deze warme, sportieve dag. Bij de prijsuitreiking wees de voorzitter van H.B.S. .op het doel van het Insulinde-tournooi; n.l. propaganda voor het fonds, dat tot doel heeft de H.B.S.-ers die in de tropen hun plicht vervullen, paketten, tijdschriften enz te zenden. Jo Immig nam als aanvoerder de piijs (een bal en een beker) in ontvangst en dankte met enige harte lijke woorden. Onder een gezellig borreltje zijn we toen nog „even tjes" blijven plakken en het werd half twaalf voor we eindelijk thuis waren. Rest mij nog 't H.B.S.-bestuur hartelijk dank te zeg gen voor de genoten gastvrijheid, alsmede de heren Visée en Otto Hondius te danken voor de buitengewone organisatie en de uitstekende verzorging. Het was voor ons A.F.C.-ers een schitterende dag- met een nog mooier resultaat. Ojé Koopt de beste schoenen voor Lltv kind, zoals li, Ouders se bij Van der Zaken vindt Het juiste adres:

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 7