4 5 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. trachten het vierde elftal te redden, lijkt mij hier zeer zeker op zijn plaats. Door de bijzonder slechte resultaten van het 4e elf tal gedurende de afgelopen maand, kan ik nu niet di rect zeggen, dat ik met veel enthousiasme het nuchtere briefkaartje van onze geachte Schakelredactie uit de brievenbus haalde. Het staat er zo simpel op hè, een vriendelijk verzoek om de copy maar even uiterlijk voor 30 April a.s. in te willen zenden (liefst getikt). Er stond niet bij of dat „getikt" betrekking heeft op de persoon, die onder deze omstandigheden toch nog over het vierde elftal wil schrijven, zodat ik enigszins ge rustgesteld achter de schrijfmachine ga- zitten. Het is me andeTS een opgaaf hoor, als je elftal steeds maar verliest met zoveel tegen nul, etc. etc. Je vraagt jezelf af: waar ligt de fout, wat mankeert er aan het elftal, aan de spelers, aan jezelf of aan de elftalcommissie Laat ik U nu vertellen, dat ik tot de conclusie ben ge komen, dat het alleen maar aan het jaargetijde te wij ten is, dat de resultaten zo slecht zijn, want het is wel heel typerend, dat zowel het eerste elftal als het twee de elftal en nu ook het vierde elftal hun eindspurt in de competitie op practisch precies dezelfde1 wijze be ëindigd hebben. Met nog 3 wedstrijden te spelen en nog de kans in eigen hand, alle drie wat je noemt de boot in. Maar let U nu eens op de resultaten in de komende maand Mei, enfin, dat hoop ik in de volgende Schakel te kunnen vertellen. (Er werd gezegd, dat wij als eer ste zullen eindigen in onze kleine prom degr. compe titie van vier wedstrijden om een plaats in de res. 3e klasse K.N.V.B. en de resp. vierde elftalspelers worden hierbij dringend verzocht om mij niet in mijn hemd te laten staan, want daar reken ik niet op, hoor.) En nu de wedstrijden: Zeeburgia 3A.F.C. 4 2-0. Onze tegenstanders kwamen door deze overwinning een heel eind in de goede richting, want zij kwamen op 14 punten met een wedstrijd minder gespeeld, terwijl wij op 16 punten bleven staan. De nederlaag was vol komen verdiend. Gaarne maak ik van deze gelegen heid gebruik de Heer van Nek dank te zeggen voor zijn aanwezigheid bij deze wedstrijd als leider, want door bijzondere omstandigheden werd deze op het laatste ogenblik hiervoor aangezocht en viel daardoor zijn pro gramma voor die dag in duigen. A.F.C. 4Alcmaria Victrix 3 0-5. Deze wedstrijd is voor ons wel een heel grote teleur stelling geworden. Door een overwinning zouden wij nog een heel goede kans gehad hebben om de dans te ontspringen, want ook Alc. Victrix was nog niet vei lig. Wat er die dag met de diverse Spelers aan de hand was, weet ik nu nog niet (of het moét het jaargetijde geweest zijn). In ieder geval konden de spelers geen voet aan de bal krijgen en het zelfvertrouwen was vol komen zoek. Met de rust was de stand óp een ongeluk kige wijze 0-2, maar was alles nog mogelijk. In het veld waren wij tot dat moment zeker niet zwakker ge weest en wij hadden zeker zoveel kansen gehad'.- Bin nen de drie minuten in de tweede helft werd het ech ter door kapitale blunders in de achterhoede 0-4 en daarmee was het wel bekeken. Onze laatste competitiewedstrijd tegen de Vole- wijckers 3 thuis moest derhalve de beslissing brengen. Het werd wederom een nederlaag n.l. 2-0, ondanks het feit, dat het elftal na de debacle tegen Alcm. Victrix radicaal gewijzigd werd, en zowel in de achterhoede als in de voorhoede enige „prominente veteranen" wa ren opgenomen. Dit experiment slaagde wat betreft de achterhoede, doch mislukte ten aanzien van de voor hoede. Hiermede werd ons lot tevens bezegeld en be horen wij met K.V.V. 3, beiden met 16 punten, tot de twee laagst geplaatsten in onze afdeling. Een woord van dank aan het adres van de „vetera nen", die zich spontaan beschikbaar stelden, om te Promotie-degradatie. K.V.V. 3A.F.C. 4 1-0. De eerste wedstrijd zit er dus voor ons op en eindig de wederom in een nederlaag met het kleinst mogelijke verschil. Als ik deze wedstrijd nog eens aan mijn ge dachten voorbij zie gaan, dan krijg ik gewoon nog kip penvel van de door onze voorhoede-spelers gemiste kansen. Het zou toch werkelijk niet gek geweest zijn indien wij reeds met de rust een 3-0 voorsprong had den gehad. Vooral voor de1 rust waren wij onze tegen standers volkomen de baas, en opereerden wij regelma tig op hun helft, maar het schijnt werkelijk niet te mo gen. Het eind van het lied was, dat er ongeveer een kwartier voor het einde door K.V.V. 3 een buitenspel doelpunt werd gescoord, hetgeen door de scheidsrech ter werd toegekend. En dat met 2 neutrale grensrech ters. Enfin, het kostte ons de overwinning en 2 kost bare punten. Het laatste kwartier werd een ware bele gering van het K.V.V.-doel. De ene corner na de an dere werd genomen en goed genomen, maar zonder resultaat. En thans, vierde elftal spelers, resten ons nog slechts drie wedstrijden. Ik heb jullie al gevraagd om mij niet in mijn dinges te zetten. I.aten wij die paar wedstrijden even tonen, dat wij er niets voor voelen om uit de K.N.V.B. gevoetbald te worden. Kom ook die laatste paar weken nog trainen en geef je in de wedstrijden voor honderd procent. Werkelijk, meer wordt er niet van jullie verlangd. Wij houden het dus op drie over winningen COR KERKER Velen uwer zult verwonderd geweest zijn zo weinig van het 5e elftal gehoord te hebben. Maar was dit eigenlijk wel zo verwonderlijk? Er is toch zo weinig belangstelling voor geweest in het afgelopen seizoen. De elftal commissie was blij als er een elftal op papier stond. Een leider was er, behalve toen vriend van Nop pen nog niet naar Indië was, practisch nooit. Een ranglijst in het wekelijks bulletin is in totaal 2 3 keer gepubliceerd. Ook van bestuurszijde was er weinig belangstelling. Is het zo verwonderlijk dat het 4e elftal degradatie wedstrijden moet spelen? Hoe kan dit elftal op zijn sterkst samengesteld worden als de desbetreffende elf talcommissie de eventuele „getipte" spelers zonder deze spelers te zien spelen zonder meer terugwijst als zijnde „toch niks" Ik meen niet te veel te Zeggen, dat hier veel verbe terd kan en moet worden. Ik hoop dan ook dat mijn cri- tiek bij zal dragen dat de belangsteiling voor de A.V.B. elftallen wat groter wordt. Tevens wil ik in dit overzicht het ook nog hebben over het wegblijven zonder afschrijving van verschillen* de spelers. Dit mag toch niet gebeuren. Beseffen deze lieden dan niet dat zij hun medespelers ernstig dupe- ren? Öók het afschrijven op het laatste ogenblik en vooral als invaller zijnde, moet in het vervolg toch niet meer voorkómen. Dit gebeurt vooral natuurlijk bij uit wedstrijden. De laatste twee wedstrijden liggen mij uiteraard der zaak nog vers in het geheugen. S.A.V.M. moesten we met 10 man bekampen. Daar zij echter ook niet volledig waren speelden we nog gelijk. Voor een der A.F.C.-ers was het 3e' Veld te klein en hij werd toen grensrechter bij het gelijktijdig spelende 4e. Tien minuten voor hèt éinde van deze wedstrijd wer den we plotseling verrast door de aangewezen leider die kwam kijken en zich nog even met het spel ging 6

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 6