(T' v^oné\^Kkvidt Een feestelijke entree als in hall of vestibule de warme, zachte tinten en edele motieven van een Oosters tapijt U welkom heten. Maar dan ook een sterk kleed; be stand tegen veel geloop:een Hamadan bijvoorbeeld. Bijna onverslijtbaar! Beleg Uw geld veilig in een écht Oosters tapijt van begunstiging van onze .Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Onze promotie- en degradatie-wedstrijden zijn weinig succesvol verlopen. De eerste wedstrijd bracht ons thuis tegen Hilversum II, een snelle, frisse ploeg. Toch kan ik mij niet aan 't gevoel onttrekken, dat wij deze mensen hadden kunnen hebben. Voor rust met wind mee wa ren we gedecideerd sterker, maar voor doel was het mis. Het is vervelend maar in mijn verslag moet ik steeds op dat punt terugkomen: geen schot werd er gelost. Achter hielden we de boel aardig dicht, maar als je voorhoede geen opluchting kan brengen, in de vorm van doelpunten, wordt het moeilijk om stand te houden. Eenmaal zag Hilversum kans een doelpunt te maken, en dat besliste de wedstrijd in ons nadeel. Tegen Z.F.C. II uit werd het een felle, harde maar sportieve wedstrijd. Ik wilde dat onze voorhoedespe lers dat harde en onvermoeibare „doorsjouwen" hadden wat deze knapen presteerden. Wij kwamen door een goal, die zuiver met de hand er in werd geslagen, met 1-0 achter. Onbegrijpelijk dat zowel scheidsrechter als grensrechters (neutrale nota bene) dit niet hadden waargenomen. Frans Heineman maakte gelijk met een goal, die ook niet helemaal zuiver was, dus waren we weer in evenwicht. Toen ontspon zich een harde strijd om de leiding, welke voor de rust nog in handen kwam van Z.F.C. II. Na rust zijn wij het eerste halfuur sterker geweest, maar de verdiende gelijkmaker konden we niet scoren. En zo zag het er na twee nederlagen al donker uit. Maar 't ergste zou nog komen. E.D.O. II thuis zou en moest dan de' ommekeer brengen. En nu moet het mij van 't hart, dat we ons moesten schamen met deze 1-0 nederlaag. Ik geloof wel, dat ik in het veld een rustig aanvoerder ben, en hoogstens mijn mensen aanmoedig en probeer de zaak bijeen te houden. Dat ik nu misschien in 't heetst van de strijd onaangename dingen heb gezegd, was niet op zijn plaats en moeten jullie mij maar vergeven. Maar dat we ons door een E.D.O. II waarvan in doorsnee alle spelers boven de 30 jaar waren, de loef lieten afsteken, dat vond ik erg. Zij waren warempel nog sneller dan'onze jongste spelers. Ik wil deze wedstrijd liefst zo gauw mogelijk vergeten en er aan toevoegen, dat we in de returnwedstrijd in Haarlem ons zullen moeten rehabili teren. Enige weken geleden sprak men in A.F.C.-kringen: in Volendam begint de victorie, maar dit heeft toen niet zo mogen zijn. „Nu of nooit" spraken wij op Zon dag 24 April in dat zelfde Volendam. En we trokken met een geweldig élan van leer. Er werd geschoten, dat de stukken er af vlogen. Het duurde nog even maar toen vond Ger Henuin de juiste richting. Volendam maakte nog mooier gelijk. Deze snelle voorhoede van Volendam bezorgde ons grote moeilijkheden, die wij met een dosis geluk ten slotte toch de baas bleven. Ruststand 1-1. Na rust een spannende enerverende strijd, die begon te lijken op V.S.V. II uit verleden jaar. We kwamen weer ongelukkig achter door een foutieve waarneming van de scheidsrechter. Inplaats van een off side bal, gaf hij op een gegeven moment een free kick tegen ons. Deze stand bezorgde ons een 2-1 achterstand. Dit was voor ons het signaal om nog feller aan te pakken. Willy v. d. Berg maakte gelijk. Tussen haakjes: Willy was onze beste man, door zijn onvermoeibare zwoegen, het geen goede resultaten afwierp. Anderhalve minuut voor tijd bezorgde Frans Heineman ons de overwinning (3-2). Van het begin tot het einde is voor de punten als het ware „gevochten". Ik was na onze overwinning op Volendam II nog erg optimistisch. Op 1 Mei is beslist, dat wij volgend seizoen in een lagere klasse moeten uitkomen. De reactie van ons eerste elftal is ook bij ons gekomen. Het is zo gemakkelijk om verwijten te maken, maar ik geloof wel dat we ons best gedaan hebben. Wij voch ten al een tijd lang tegen het noodlot. Daarom zal ik geen argumenten zoeken voor deze voor A.F.C. pijn lijke degradatie. Maar dit wil ik wel zeggen. Verleden jaar vochten wij onder dezelfde omstandigheden, en toen lukte het ons wel. Wat is nu de reden, dat het niet lukte? Ver leden jaar kwam ons eerste elftal in veilige haven door een monsterzege op Z.V.V. in Haarlem. Toen leef de onze hele A.F.C. mee. Dit had ook z'n invloed op het tweede elftal. Wij hadden toen een veel zwaarder programma af te werken dan nu. En toen slaagden wij volkomen. Verleden jaar werden wij ook meer geïnspireerd door extra bulletins en aanmoedigingskaarten. Dat deze acht wedstrijden voor ons tweede elftal er nog bijkwamen, hebben wij ook niet gewild! Wij zullen het verloren terrein moeten herwinnen. Wij hebben het materiaal er voor. Onze elftalcommis sie zal het er uit moeten halen. Een beetje meer be langstelling van haar zijde zal het nodige er toe moe ten bijdragen om succes te behalen. Over de wedstrijd tegen Z.F.C. II thuis wil ik maar liever niet veel zeggen, het was de wedstrijd van de ge miste kansen. Voor rust met wind mee hadden we al minstens met 2-0 of 3-0 voor moeten staan. Maar het was en bleef 0-0. Na rust, na een kwartier spelen, 1-0 voor Z.F.C. II, wat het na verwoede pogingen onzer zijds bleef. Weer de mooiste kansen, alleen voor de keeper, enz. Aan uitvallers geen gebrek, achtereenvol gens verdwenen Kranendonk, Albers en Werner van het tapijt. Wij zullen ons voor het volgend seizoen moeten be wapenen met de volgende dingen: hardheid, felheid en meer uithoudingsvermogen. CAPTAIN JOOP LEIDSESTR. 76 - AMSTERDAM - IEL. 36235 3

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 5