Van de velden 1 BLOEMWERKEN TBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Op mij rust de zware taak om onze verrichtingen in de bekercompetitie te gaan beschrijven. Enfin, ik zal het erg kort doen, want erg veel fraais valt er niet van te zeggen. We speelden deze „aantrekkelijke" com petitie met W.S.V. '30 (de Wormer), Uithoorn, J.O.S. en A.F.C. We begonnen met in de Wormer de mensen een partijtje voetbal te laten zien waar W.S.V. '30 zo van opkeek, dat ze dachten waar spelen we tegen De een beijverde zich nog meer in het mistrappen (onze keeper spande de kroon) dan de ander en het resul taat was 5-2 voor W.S.V. '30. Dank zij 2 loeien van Henk kwamen we nog op het scoringsbord. Tegen Limmen met versterking van Harry Scheep stra ging het een stuk beter en we wonnen met 3-1 onder het goedkeurend oog van Mr. A. Sabelson, die nu ook letterlijk evenals de trouwe fam. Immig geen wed strijd kan overslaan. Onze keeper verrichtte in het doel klassewerk bij harde punters der Limmenaren. Over punters gesproken, ach neen, daar kom ik zo meteen wel aan toe. J.O.S. werd een avondwedstrijd. Eerst wegens de re gen afgekeurd en de daarop volgende week gespeeld. Geen der partijen kon het doel vinden, nogal logisch met zo weinig lampen in de masten en we verlieten te vreden het veld want we waren al weer ongeslagen. Uithoorn uit werd een 1-0 nederlaag, want we waren met een eerste elftal aangevuld metach wat doen die namen er allemaal toe. We speelden alweer een ge zellige wedstrijd, die ons gemakkelijk de overwinning had kunnen bezorgen als we maar iemand hadden ge had, die een goal kon maken maar zelfs op een halve of één meter van de goal kunnen we de bal er nog niet in „peuteren". Mag ik mijn mening na deze korte opsomming der door ons gespeelde bekerwedstrijden eens over dit soort matches zeggen Laten we dan liever óf niet meer in schrijven of wèl maar dan ook met mensen gaan spe len, die ook in de volgende bekerronde willen spelen, d.w.z. met hen, die er geen potje van maken want met deze wedstrijden zijn een boel spelers „het bokkie ge worden. Dat het beter kan, bewezen de wedstrijden, die we hier tussendoor speelden n.l. in het tournooi van „Vi tesse" te Arnhem waar we tegen Quick (N.) aantraden en na een goede wedstrijd waarin iedereen het er na afloop over eens was, dat ons de overwinning toekwam 2-2 speelden. (Tot 20 seconden voor tijd stonden we 2-1 voor) en na strafschoppen verloren. Over penalties ge sproken: sensatie, sensatie. Vijf verschillende spelers van beide partijen ieder één nemen. Wij drie erin, zij drie erin, wij weer drie erin, zij ook weer drie, wij weer drie en zij vier van de vier. Dat wij dit duel verloren, hieraan kon Joop niets doen want met veel bravour hield hij er drie uit. Het vervelende was, dat mensen van wie je kon verwachten, dat ze er zeker in zouden schieten, misten. Dick twee keer, de derde nam hij niet doch liet deze aan z'n vice-captain over met z'n grote mond in de hoop dat deze ook zou missen, het geen niet gebeurde, en Chris zelfs drie keer gemist. We waren het er over eens dat we meer in tournooien moesten gaan spelen of in nederlaagwedstrijden (d.w.z. van andere clubs, want het laatste lukt ons bijzonder goed) en zo togen we dan 1 Mei naar Meppel om Al- cides te bestrijden. We vertrokken om 8.25 uur met de slaap nog in de ogen der diverse Koninginnedagvier- ders en via geanimeerde knobbelpartijtjes, klaverjas jes (onder de dames n.b.) kwamen we om ca. 11 uur in Meppel aan waar we onze grote leider Van Nek evenals onze commissaris van materiaal Jan Meijer met aanhang aantroffen. De ontvangst was prima, trouwens de gehele dag was verzorgd tot en met want we begonnen met koffie, en gingen punteren in Giet hoorn. Ik weet niet of U dit al eens meegemaakt hebt, maar het is een zeldzaam feeriek gezicht die huisjes, bruggetjes, etc. Weer koffie. Alles was vorstelijk ge arrangeerd. De wedstrijd verliep zeer geanimeerd. We hadden Jan Steensma, Cor Kerker, Janbroers en Jan v. d. Werff als invallers bij ons doch het moet gezegd wor den: speciaal de twee Jannen speelden heel behoorlijk evenals Cor, al dacht de laatste in het begin dat hij een rustig partijtje als in z'n 4e elftal kon knoerten (lees pingelen). We kwamen door enkele misverstanden in de achterhoede met 2-0 achter, doch nog voor de rust verkeinden wij deze achterstand tot 1-2 dank zij een benutte strafschop door onze pas ontdekte specia list Gerrit ter Horst. Na de rust kregen we de wind mee en er zat nog een goede kans in dat voelden we allemaal. Helaas kon de voorhoede er niet doorheen komen en door een prachtige goal van schrijver dezes werd het 1-3. (Chris vertrouwde mij na de wedstrijd toe, dat deze mooier was dan tegen Z.F.C., hetgeen ik ook vond) en door goed in de rug duwen door Koen (die 20 minuten voor tijd in de voorhoede opereerde) kreeg Janbroers de kans om er 2-3 van te maken. Aangezien Alcides met 4-1 van Frisia heeft gewon nen, staan wij er na 2 wedstrijden prima voor; er ko men nu nog acht tegenstanders op bezoek, moed hou den maar. In de trein van Meppel tot Zwolle vertelde Chris in een stampvolle trein, dat op het traject Amsterdam Meppel de vrouwen altijd voor de heren opstaan en lek kers uitdeelden hetgeen bij enkele mensen domme ge zichten opwekte, bij anderen nog iets anders en slechts één voelde 'm. Van Zwolle tot Amsterdam ontdekten we dat Gerrit ter Horst buiten een goede back en straf schopnemer ook een goed klaverjasser is en dit vond scheidsrechter Twisterling, die bij ons in de coupé zat ook. Om halfnegen kwamen we in Amsterdam aan na een bijzonder prettige dag, niet in het minst door de prima zorgen van het Alcides Bestuur, dat ik hier bij nogmaals namens alle spelers en resp. vrouwen dank zeg. We praatten nog even na op het Damrak in de Pool en om 10 uur gingen we moe doch zeer vol daan naar huis. Om nog eens te doen, niet lui? Een aardig voorval wil ik nog even aanhalen, het geen zich gedurende de wedstrijd afspeelde: Loes maakte zich erg kwaad (gebeurt haar wel meer en niet alleen tijdens de wedstrijden) op één onzer spe lers waarop een der supporters aan de kant vroeg: „Dat is zeker Uw man, hè mevrouw, waar U steeds zo tegen tekeer gaat?" „Neen", antwoordde zij, „mijn man herkent U zo dadelijk wel als hij in eigen doel trapt." Vijf minuten later was het 3-1. Commentaar overbo dig. VIEZE KAPITEIN OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 4

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 4