geslagen Vcor de eindstreep Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Het derrie. Liep het derde aanvankelijk verkeerd (7 nederlagen om te beginnen) tijdig werd tot 16 punten gekomen en zowaar een 6e-plaats bereikt uit 20 wedstrijden (merk waardig genoeg had het tweede 17 punten en dat was nog niet genoeg). Ook hier is goed aanvoerderswerk verricht door Nico Leloux, die ten onrechte in het be gin van het seizoen lager geplaatst was, en die feite- lijk het eeTst aantoonde, dat Commissie B geen succes was. Voor Teun Wiggemansen moet het een voldoe ning geweest zijn, dat hij na zijn voorafgaand seizoen zulk een overtuigende rol in het derde speelde. Het vierde tenslotte faalde ook, evenals het tweede. Zeeburgia 3 Wist zich te herstellen door Juniores, Alc- maria Victrix door ouderen. Wij faalden met ouderen en met jongeren, doch vooral deze laatsten. Het is een zeer slecht teken voor het a.s. seizoen, dat wij geen Juniores hebben kunnen aanwijzen om ons vierde op de been te houden. De betreffende commissie, oorspronkelijk bestaande uit Klumper, Betz, Thomas bestaat de laatste tijd al leen nog uit Thomas. Klumper trok zich terug wegens onenigheid en Jan Betz door studie. Cor Kerker leidde zijn elftal naar behoren, doch is van mening dat alles beter had kunnen lopen, als van ons als E.C. evenveel kracht en leiding was uitgegaan als verleden jaar en... helaas, ik moet dit beamen. En zo is A.F.C. dan weer practisch teruggekeerd tot zijn niveau van omstreeks 1935. Het seizoen bracht ons prachtige hoogtepunten en diepe decepties. Moge de jongeren in eendrachtig samenwerken met de ouderen erin slagen alle verloren gebied weer terug te winnen; het zal niet gemakkelijk gaan!! Want onze topposities bestonden in de tijd van de dikwijls ver guisde Broeksmit uit een eerste elftal op de rand van de eerste klasse, tweede in de res. eerste klasse, derde en vierde in de res. tweede klasse. EX-SPELER Onderschrift. - Wij verzoeken onze lezers dit uiterst belangrijke artikel van Jaap van Nek te herlezen en goed op zich te laten inwerken. Wij zijn van Nek bui tengewoon erkentelijk, dat hij een zo volkomen eerlijke én objectieve analyse heeft gegeven van het falen on zer vereniging in de voetbalcompetities. Als er één recht van spreken heeft, dan is het de schrijver van bovenstaand artikel. De ouderen zullen zich nog herin neren, dat Jaap van Nek steeds tot aanvoerder werd benoemd in elftallen waar het ging spannen. Hij was de geboren captain, die met vaak matige elftallen ver rassende resultaten wist te boeken. Hij wist promo ties te bewerkstelligen zo leidde hij het tweede naar de reserve eerste klasse die eigenlijk niemand voor mogelijk had gehouden, en hij wist nog matiger elf tallen van de laatste plaats te redden. Wij hopen en vertrouwen, dat niemand zich gepi- queerd zal voelen over de critiek, die Jaap van Nek te berde brengt, waar hij zelf zo scherp en eerlijk stelt in welke onderdelen hij naar zijn gevoel zelf heeft ge faald. Wij hebben er niets aan de teleurstellingen van het afgelopen seizoen aan pech of aan samenloop van omstandigheden te wijten. Het kan slechts in het voor deel van A.F.C. zijn, dat iedereen zichzelf onder de loupe neemt en voor zichzelf uitmaakt wat hij kan doen en wat hij moet nalaten om A.F.C. tot nieuwe bloei te brengen. Naar ons gevoel is in het bovenstaan de' artikel de diagnose op onverbeterlijke wijze gesteld. Aan ons allen de taak om mede te werken aan de juiste therapie. - Red. A.F.C.-Schakel. Om in zeemanstaal uit te drukken, „gestrand in het gezicht van de haven", En nu realiseren wij ons pas goed de branding, waaraan ons eerste elftal in het af gelopen seizoen heeft blootgestaan. Het is niet mogen gelukken de zo vurig begeer de' kampioenstitel in de wacht te slepen, die als het ware voor het grijpen gelegen heeft. Ik kan mij dan ook de teleurstelling van de A.F.C.- familie voorstellen, maar dan alleen voor wat de 3 laat ste wedstrijden betreft. Echter niemand mag de spe lers een verwijt maken dat zij bij het einddoel gefaald hebben. Het besef te weten, dat al hun werk tever geefs geweest is, is voor hen zelf ongetwijfeld een gro tere teleurstelling geweest dan voor wie dan ook. Deze deceptie heeft zich dan ook als terugslag bij hef spelen van de bekerwedstrijden scherp afgetekend. Ons oordeel moet een wel overwogen oordeel zijn. Onwillekeurig stel je dan de volgende vragen: Is er geen grote wilskracht getoond om een goed re sultaat te bereiken? Mochten de verwachtingen na de slechte opening van ons eerste- elftal bij het Arol-tournooi voor de com petitie' hoog gespannen worden? Is het niet bij de finish een kwestie van zenuwenbe- heersing geweest en was het niet een te grote inspan ning om de gehele' reeks wedstrijden tot een daverend einde te brengen? Geen enkele tegenstander heeft zich bepaald als „een zacht eitje" aangemeld en hadden wij inderdaad wel zo'n bijzonder sterk elftal? Als wij dan nog tot overmaat van ramp de verwon ding var onze beste schutter in herinnering brengen, dan werden wij in feite al gewaarschuwd, dat het nu zeker geducht zou gaan spannen. Het menselijk opti misme' wilde daar echter niets van weten, temeer daar gedurende het seizoen de kansen van het elftal met grote wilskracht al meer en meer gestegen waren. Omstreeks begin December was de achterstand drie punten, die onze spelers met groot elan teniet gedaan hebben Op het einde liepen zij zelfs drie punten uit, maar toen is de hoogspanning te groot geweest en waren zij door een beklemming bevangen, die zij niet meer baas konden. Heeft ook ons tweede elftal in het midden van het seizoen niet zo sterk gestaan, dat zelfs aan de eerste plaats kon worden gedacht? Door de vele invallers die nodig waren voor het eer ste werd dit elftal danig verzwakt, maar ook al deze invallers, die nodig geweest zijn, wijzen er op dat de factoren geluk en pech grote invloed op het verloop kunnen hebben. Alles tezamen genomen mogen wij niet ontevreden zijn. Ik hoop van ganser harte, dat het tweede elftal de kracht van de weg terug zal mogen vinden en dat nog meer dan voorheen de voorbereiding voor het nieuwe ■seizoen door geen van onze spelers verontachtzaamd zal worden. Uitsluitend met grote voorbereiding kunnen succes sen behaald worden. G. H. HAUBER 3

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 3