Voetbal in Engeland Voetballen onder htfpnose Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Een kind kon voorspellen dat de Cup van Manches ter naar Wolverhampton en niet naar Leicester ver huizen zou. Alle evt. verrassingen ten spijt, blijft klasse-verschil toch altijd nog 'n woordje meespreken en de Wolves waren Leicester steeds de baas. Vooral de voorhoede', met Pye aan het hoofd, was voor de Lei- cester achterhoede juist iets te veel. Op hoog voetbal- peil stond ook deze finale niet, kon men, met een niet al te sterk Leicester-elftal ook niet verwachten. Even na de rust, die met 'n 2-0 voorsprong voor de Wolves ingegaan was, kwam er wat deining in de match, toen Leicester de score op 2-1 bracht. Even dreigde het een „echte" finale te worden, want de achterhoede van Wolves raakte toen even de kluts uit, maar toen het na 20 min. in de tweede helft 3-1 werd door Smythe, was de muziek er uit. Duizenden neutralen namen toen meteen maar afscheid van Wembley, dat weer z'n hon derd duizend toeschouwers op de bekende, rustige wijze verwerkt had. En hiermede zeggen we King Soccer dan maar weer voor 'n poosje vaarwel. Reeds heeft te Bradford cricket plaatsgevonden en als de lezer dit nummer in handen krijgt, is de strijd om het County Kampioenschap reeds ontbrand. Een kampioenschap in goud! Portsmouth bestaat dit jaar 50 jaar. Enige maanden geleden had men in die haven-, tevens marinestad, alle nog levende spelers, die ooit voor Portsmouth in die 50 jaren, opgetrommeld en tot 'n gemeenschappelijke maaltijd uitgenodigd. Het elftal van dit seizoen had plechtig gezworen Cup èn Kampioenschap te zullen veroveren. En wie had 't nu makkelijker dan Portsmouth? Het kampioenschap was al bijna veilig en Leicester City zou zeker in de semi-finale voor de Cup verpletterd worden! Het liep anders, niet Portsmouth, doch Lei- cester won (met 3-1 op 't Arsenal terrein). Een oud Engels gezegde luidt (niet voor niets)„There is many a slip, between cup and lip." Zo ook is dit gezegde voer Manchester United van toepassing, dat zich al veilig waande voor Wembley. De Wolves beslisten anders! Maar het kampioenschap is dan toch wèl door Ports mouth veroverd, een prachtig geschenk en het eerste in de vijftig jaren van Portsmouth's bestaan. Onge twijfeld verdiend. Newcastle had 't misschien nog kun nen halen, maar daar was al 'n paar maanden ruzie tussen bestuur en spelers, hetgeen veel afbreuk aan de speelvorm gedaan heeft. Op 9 April kreeg Engeland nog 'n voetballesje van Schotland en werd in eigen huis (te Wembley) met 3-1 geklopt. Er waren 99.500 toeschouwers, die 39.100 entrée betaald hadden. Kan best schikken! 120.000 men sen zagen de finale om de Schotse beker, door Rangers met 4-1 van Clyde gewonnen. Die Schotten zijn wat mans en kunnen best hun eigen boontjes doppen. Ook de amateurs zijn uitgebekerd. Bromley won met 1-0 van Romford. Ook deze match „ging" te Wembley ten aanschouw© van 95.000 man. De regette wordt keu rig verdeeld: in totaal 20.250, waarvan elke finalist 3.000 ontvangt. In totaal maakten Bromley en Rom ford elk 8.000 uit deze serie, voor 'n amaterur-club een behoorlijk zaakje! En, nu we toch met cijfers bezig zijn: wist U, dat de Wolver (met M. United) in de eerste semi-final 15.236 beurden; in de replay waren er 72.500 kijkers, die 16.500 neertelden. Een vergelijk met de K.N.V.B.-beker zal ik maar achterwege laten! Komt er hier toch nooit in, evenmin als tienduizend mensen hier ooit naar een cricketmatch zullen komen zien! Mixed Pickles. De referee voor de Cup-final was Mr, R. A. Mor timer, een 45-jarige kantoorbediende. Hij is te Hudders- field woonachtig. Schotland's team gaat een toer door Noord-Amerika maken; Newcastle trekt naar Canada, andere clubs rei zen naar Turkije. Derby County heeft goed geboerd, de Peake County dokte onlangs 24.000 voor de binnenvoorwaarts John ny Morris neer. Manchester United was de gelukkige ontvanger! Een paar dagen was de Engelse voetbalwe reld in rep en roer over deze waanzinnige .transfer' was men het hele zaakje al weer vergeten. Billy Wright, aanvoerder van de Wolves en het En gels elftal, is 24 jaar oud. Zijn transfer schat men nu al op 25.000! Wright is niet-roker en geheelonthouder. Norman Plummer, aanvoerder van Leicester, is 23 jaar oud, verzot op wandelen en houdt van veel slapen. Drinkt eens in de week een glaasje bier, overigens zeer spaarzaam daar hij een loodgieterszaak wil overnemen. Men vroeg Wright of de Wolves de Cup zouden win nen en deze antwoordde: „vraag dat maar aan Norman Plummer!" En toen men het de captain van Leicester vroeg, zei hij (natuurlijk) „Dót zal Billy Wright wel weten!" Engelarids B team speelt in: Zweden, Finland, Noor wegen, Nederland en Frankrijk; Engelse amateur-elf tallen trekken naar: Frankrijk, Zwitserland en Italië. De profclubs slaan het record, lees maar. Fulham gaat naar Spanje; Huddersfield komt naar hier, Denemarken en Zweden; Huil City naar IJsland; Manchester City naar Denemarken; Portsmouth naar Denemarken en Zweden; Queen's Park Rangers naar Turkije en Griekenland; Arsenal trekt liefst naar Bra zilië en Chelsea naar Malta. In Mei is het nog alles voetbal wat de klok slaat op het vasteland van Europa! P. J. LINDNER (vervolg op „kat in 't bakkie") (Krantenbericht) HISTORISCH De leden van de voetbalploeg van Hickley Athletic Club in Engeland vinden mentale training niet meer voldoende voor hun wed strijden: Zij hebben besloten zich te laten hypnotiseren, opdat ze door de ware wil om te winnen' bezield zullen worden. Op Dins dag 19 April a.s. zal een plaatselijke hypno tiseur de Hickley-ers onder handen nemen, en zij rekenen er vast op dat zijn invloed hen op het veld onweerstaanbaar zal maken. Als de proef lukt heeft de hypnotiseur alle kans op een vaste aanstelling. Lukt ze niet, dan zal Hickley naar andere middelen moeten omzien om lauwheid te transformeren in vu rige overwinningslust. rk Het liep tegen half twee en de tribunes begonnen zich lekker te vullen. Maar ondanks dit inderdaad heu gelijke „gevul" heerste er in het kamp van A.F.C. een schier ondragelijke spanning. Zó hevig, dat de laatste staaf ijs uit het clubhuis in stukken moest worden ge mept, teneinde de flauw gevallen leden die in rijen ach ter de ovordekte tribune waren neergelegd, enige koude bijstand te verlenen. Er stond ook té veel op het spel. A.F.C., dat zich na melijk in de klassieke strijd om de K.N.V.B.-beker al 17

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 17