't fjekroont Spinnewiel De normandie llw kennissen en sportvrienden ontmoet U in de Bar - Bodega - Restaurant en Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. rard weet wel wie wij bedoelenen die bracht ons gezellig en onderhoudend naar Oude Wetering, alwaar we ons zó verdekt opstelden met onze attributen, dat om te beginnen twee veteranenknapen, die de verkeer de kant opliepen, ons mete'en in de gaten hadden. Hun zwarte oogjes begonnen te glimmen, toen ze onze op tocht attributen met de versierde fles „1845" ontwaard- den, die wij als voetbalprijs meetorsten. Intussen waren wij in e'en soort schuur gekropen „om de mannen te horen ketteren". Nou, die man op kouse voeten (met het dubbele huishoudgeld voor zijn vrouw) die kreeg de eerste prijs toen hij merkte, dat hij geen kicks in z'n koffer had, en toen hij daarna nog zijn vrouw in 't oog kreeg, mèt een nieuwe hoed, toen wist hij geen woordjes meer Nee, het geheel was een flauwe streek van die vrou wen, en zoals ze daar in die optocht liepen te grijnzen, dat was géén gezicht. Tot straf moesten wij een half uur lopen, en de man nen in A.F.C.-tenue lekker in wagens achter ons aan. Maar die daverende hoempa-muziek maakte alles goed, die kans kregen wij niet alle dagen, om bij stralend weer in een dorpsoptocht mee te lopen. Dat zijn van die gulden belevenissen, die je op 't Leidscheplein bij een kleintje koffie niet gepresenteerd worden. Die kruik „1845" die we diplomatiek als prijs voor de winnende veteranen meegebracht hadden was ook in gesloten toestand moeilijk te balanceren, en het dunne stokje, waarop ze met een bos narcissen troonde, brak dan ook prompt af. Gelukkig vingen we de kruik nog net op! „Zit er maar gewoon water in, juffrouw?" vroeg een inboorling. „Nee, joh, Eau de Cologne!" Toen schrok hij pas, en keek met ontzag naar die geredde fles Hoe het verder ging? Had U er maar bij moeten zijn. Ik kan iedereen vooral de eigen vrouwen aanbevelen, met de veteranen mee te trekken, het is beslist de moeite waard. (Bij de Redactie binnenkomen de protesten worden gaarne gepubliceerd. - J.W.) Het kousenvoetenmannetje was een pietsie verbol gen, en toen hij mij zo'n lekker modderig balletje in het gelaat gemikt had, luchtte hij zienderogen op. Het was anders een kostbaar elftal, want het vertegenwoordigde 4 ton. Het ene tonnetje maakte het winnende doelpunt, en de kruik werd hun. Geheel overbodig kregen wij van een expert in het opsporen van vervalsingen het compliment, dat wij de kurk er weer netjes opgedaan hadden, en het theelood sloot zo keurigEnfin, dat mannetje weet thans, dat de V.V.V.V.V. zich niet aan bedrog schuldig maakt. (Tenzij gedwongen, dan altijd.) Er gebeurde natuurlijk nog veel meer. Een noviteit was, een wijs man, die met één handschoen aan knob belde en stééds maar wontotdat wij hem, om z'n toilet te completeren, ook een petje opzetten, en ziet hij verloor prompt! Toen was het petje weer weg, later die handschoen ook weg, en toen gingen wjj ook maar weg, heel secuur op Normandië aan. Het is schoon iets nieuws te ontdekken. Zo was de antiquair, die midden in de nacht op meesterlijke wijze een kip voor ons ging braden, een openbaring voor ons. We hebben nog nooit zó lekker gekipt, en pas eer gisteren heb ik de dikke boterrichels van m'n tegeltjes gekrabd EEN AANGETROUWDE 16

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 16