VAN ES Rariteiten De vrouu/en breken uit jm yj 'r e m f s van Baerlestraat 39, tel. 20140 13egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ~ir Mijn gade stond zojuist te strijken, de radio had zij vastgespijkerd op een station, dat zich beijverde om in opmerkelijke volgorde een verbijsterende hoeveelheid accoorden naar mijn geteisterd hoofd te smijten en al dus geconcentreerd probeerde zij bovendien nog mijn aandacht te vestigen op een ferme scheur in een mijner overhemden. Ik zou teveel met mijn armen smoezen stelde ze vast. In het voorbijgaan op weg naar de' gemeenschappelijke keuken, wierp ze een schemerlamp om, die triomfan telijk in de glazen deuren van mijn (gevulde) boeken kast viel, dewelke dan ook rinkelend protesteerden. Ik deed uiteraard net of ik niets zag of hoorde en inspec teerde inmiddels heimelijk mijn aimen, die zij orato rische talenten had toegedacht. Verder dan enig ge mompel uit de buikstreek kwam ik echter niet en be paalde mii tot het luisteren naar de luidruchtige regel maat, waarmee ons huidig servies het volgende meent te moeten bespoedigen. Dat komt gedeeltelijk door die pesthond, die in dit huis rondraast, gedeeltelijk door mijn bepaald onheuse reacties op de irritante neder laagjes van onze elftallen en gedeeltelijk door het stop- perspilsysteem van mijn ega, wanneer ik het hoofd stuk „Opvoeding der vrouw" van het alleszins lezens waardige boekwerk „Het gelukkige huwelijk" wens te behandelen. Voor die leden, die het nog niet weten; het boek voorziet in een lang gevoelde behoefte. Hoewel U dit allemaal niets aangaat, vertel ik 't toch, al was het alleen om mijn contract na te komen. Overigens heb ik nog eens lang en nadrukkelijk over die ingooi nagedacht en ben toen tot de sensationele en dus koesterende overtuiging gekomen, dat ik 't noch met de een, noch met de ander eens ben. Ik ben van mening, dat de ingooi afgeschaft moet worden. Wan neer zo'n rotballetje het veld wenst uit te rollen, nou, dan duvelt-ie maar op. Gewoon stuksnijden. Trouwens, nu ik toch over spelregels bezig ben, stel ik voor die twee maal drie kwartier ook af te schaffen. Doorspe len tot we er bij neervallen. „We" is niet slecht, alsof ik 't ooit in mijn (naar men ontkent) welgevormd hoofd zou halen om te gaan voetballen. Men zou mij eenvou dig luid uitlachen, men zou mij de graszoden om de oren werpen. Trouwens, zie ik er uit als een vermoeid stuk veestapel, dat Zondags anderhalf uur in de frisse lucht moet. En dan die uitwedstrijden! In een bus, waar verder niemand bij mag dan de andere slachtoffers vergezeld van die samenzweerders, die iedere Dinsdag avond geheimzinnig in een hoekje- kruipen en dan af en toe iemand naar zich toelokken. Toen ik dat voor het eerst zag, dacht ik (onnozel als ik was), dat ze het koud hadden. Medelijdend begaf ik mij in hun nabij heid. Vrienden, ik smeek U, verdien ik het om wegge keken te worden? Toch eigenlijk jammer, want wie zegt, dat in mij niet ongerepte talenten schuilen? Wel licht ben ik rijp voor het Nederlands elftal. In gedach ten zie ik reeds de hoogliteraire koppen in onze sport bladen; „Debutant Frederik verrast met 77 doelpun ten." En dan op de volgende pagina een enorme ad vertentie, waarin mijn omvangrijke postuur zetelt. „Voor ieder doelpunt één glaasje, dat is mijn devies." Een forse handtekening, ziedaar de ruimte mijner toe komst. Alleen vrees ik dan de' schampere opmerkingen van nicht Aangetrouwde. Ach nee, ik laat die talenten rustig sluimeren. Wel terusten goede makkers FREDERIK JE Het begon met een naïeve, feestelijke circulaire van een Watersport-Paviljoen aan de Braassemermeer, waarin gezegd werd, dat de voetballende veteranen van A.F.C. en A.S.C. (Leiden) met fanfare naar het speel terrein geleid zouden worden. De Burgemeester zou de aftrap doen, en voorts werden de muziek, keuken, com fort etc. van het Paviljoen geroemd. Wel, als je zo'n circulaire thuisgestuurd krijgt, dan is het al mis wanneer je hoort „dat de vrouwen niet mee- mogen". En hier schuilt de adder in het gras: elke ve teraan doet zich voor als bonafide echtgenoot, en zegt schijnheilig: „Van mij mag je wel mee, maar de ande ren willen geen vrouwen mee hebben!" Edoch, dat sprookje gaat niet meer op! Al pudding- roerende zijn de veteranenvrouwen gaan gisten (neen Heren, niet „schiften"!) en ziet, zo hier en daar, in de doorgaans voor het oog althans vreedzame A.F.C.-ge- zinnen, vloog een voetbalschoen of een ledenlijst naar het hoofd van zo'n onschuldige veteraan. Dit was de aanloop tot de oprichting van de thans reeds beruchte V.V.V.V.V., de „Vereniging Van Ver waarloosde Veteranen Vrouwen". De puddingroersters verenigden zich onder de strijdkreet: „Wat, wij pud dingroeren voor de visite van morgen? Wij laten ons niet „ausradieren", wij gaan méé!" Getelefoneer zonder eind: onze Leidse zusters wilden wij ook opstoken, maar dat was heus niet nodig, de dames gingen tóch al mee, waren trouwens al georga niseerd in het schone verbond „De Nachtpit", met als wapen een schone, wachtende vrouw bij een nachtpit. „Joop, ik moet stokken hebben, voor een kinderop tocht met lampionnetjes!" „Jij hebt ook steeds andere geintjes!" mopperde hij. Was het volkomen met hem eens deze keer, maar zo verkreeg ik peilers, om clandestien gepikte voetbal kicks, met bloemen lieflijk versierd, te torsen. We moesten toch behoorlijk voor de dag komen in de op tocht, niet waar? De edele veteranen rgy hun beurt zaten ook niet stil Zij kochten schouwburgkaartjes voor him vrouwen, eentje kocht een heel Chalet voor z'n vrouw, een vol gende gaf opgelucht zijn vrouw een maand extra huis houdgeld. „Om gezellig uit te gaan met de andere A.F.C.-vrouwen! Ha, ha, hoe verzinnen die vrouwen het. Ga maar lekker uit, hoor kind!" Nu, dat kwam wel voor elkaar. Helaas was het aan tal aan kinderen gekluisterde vrouwen te groot om massaal voor de dag te komen. Uiteindelijk waren wij maar met z'n vijven van de V.V.V.V.V. ter opluistering van het geheel aanwezig. Gelukkig is er nog één gentle man in A.F.C. (neen, niet gij, waarde' lezer, maar Ge- .JMB

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 15