KpK Uit de Tropen |\X Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand Het is niet zonder schroom, „Heren Zeventien", dat ik ditmaal het woord tot U richt. Immers had ik U in de AprilSchakel beloofd een brief, en nog wel een dikke, te zullen schrijven. Deze belofte nu, ben ik niet nagekomen en hiervoor bied ik U mijn welgemeende verontschuldiging aan. Als excuus voor het verzuim moge gelden dat ik door ziekte verhinderd was, het geen degenen onder U, die met de omstandigheden op de hoogte zijn mogelijk wat vreemd in de oren zal klinken. Ik kan echter voor de waarheid instaan; het enige voordeel bij zo'n situatie is, dat men niet meer naar bed behoeft te gaan Zonder mij opnieuw te binden, ik ben nog niet ge heel de oude, hoop ik toch zo spoedig mogelijk mijn be lofte en voorgenomen besluit tot uitvoering te kunnen brengen. Voor het overige hoop ik dat vele anderen mijn taak inmiddels zullen hebben overgenomen en dat mijn opwekking, vooral met de feestdagen veel en veel vuldig te schrijven, niet in de wind is geslagen. En voorzover U, A.P.C.-ers in het moederland, nog in ge breke mocht zijn gebleven: TJ kunt dit verzuim, evenals ondergetekende, met Pinksteren nog inhalen! Voor de adressen, die, wat de militairen betreft, bijna allen ver anderd zijn, verwijs ik U gaarne naar het slot. En nu volgen de brieven van een drietal der „Com pagnie van Verre". Korp. Bijl opent, ik zou zeggen „als bijna altijd", met een brief uit Bandoeng (gedateerd 8 Maart) de rij. het gaat mij hier in Indië tot nu toe geluk kig nog goed, alhoewel de natte periode, waarin wij nu leven, heel weinig aantrekkelijks voor mij heeft. Ook worden dan de voetbalvelden herschapen in grote vij vers met hier en daar een groen eilandje er boven uit stekend. Van een partijtje voetbal is dan ook geen sprake. Wij zitten echter niet bij de pakken neer en het is ook in het regenrijke Bandoeng wel eens droog. De competitie is dan ook al haast afgelopen en wij zijn er helemaal niet zo gek uit te voorschijn gekomen. Het eerste en vierde werden kampioen en ook al is het spelbeeld van „ons" eerste niet te vergelijken met een eerste of tweede klasser K.N.V.B., toch is het de moeite waard en vaak vallen er nog mooie staaltjes voetbal te bewonderen. Meer dan eens heb ik genoten van prachtige combinaties en uitstekend spel. Ook in dit opzicht zal ik later met veel genoegen terugdenken aan mijn diensttijd in de Tropen (lekker gauw de depres sies en down-stemmingen vergeten!). Voorlopig ben ik nogal ongenietbaar daar het er veel op lijkt dat ze ons weer eens „geprolongeerd hebben wegens enorm suc cesEn wij maar mopperen. Nadat Nico Bijl nog heeft gememoreerd, dat hij Dick van Rijn over P.C.J. de wedstrijd VolendamA.F.C. heeft horen verslaan, die een teleurstellende nederlaag bracht, eindigt hij met de hartelijke groeten voor alle A.F.C.-vrienden." Onze, na aankomst van Piet Hamer, niet meer jong ste recruut Frits van der Hurk, schrijft d.d. 11 April eveneens een lange brief uit Batavia waarin in de eer ste plaats dank wordt gebracht voor het ontvangen pakket. Frits vervolgt: Vanmorgen werd mij op kantoor een prettige verrassing bereid; de Heer Kappelhoff kwam mij n.l. even de hand drukken tijdens zijn verblijf alhier. (Het geen, wij kunnen het ons zo heel goed indenken, Frits een „heel aardig gebaar" vindt.) De laatste tijd, zo gaat hij verder, ben ik met voetballen begonnen, wat in het begin in het geheel niet meeviel. Naarmate ik er echter wat inkom, verschaft het mij toch veel plezier. De M.L. heeft verscheidene elftallen in de competitie en M.L. I speelt in de eerste klasse. Dat stelt echter niet zo heel veel voor, want het spelpeil staat vrij laag. Onder de Chinezen zijn evenwel vrij aardige spelers te vinden. Een zeer voorname factor is de hoge tempera tuur, die hoge eisen aan het uithoudingsvermogen stelt. De over het algemeen slecht verzorgde velden sluiten een verzorgd spel bij voorbaat uit; de sjouwers en wor stelaars geven dan ook de toon aan. Bekende spelers heb ik hier nog niet ontmoet. Als ik zo D.W.V. de eerste klasse zie naderen denk ik: Wat hebben we dat lelijk laten zitten, dat had A.F.C. moeten zijn. Enfin, het volgend seizoen dan maar. We hebben het hier over het algemeen wel naar ons zin en wachten maar rustig af hoe de toestand zich verder zal ontwikkelen. Avonturen heb ik nog niet be leefd en op dit gebied kan ik dus niets vertellen. Alle A.F.C.-ers roep ik de hartelijke groeten toe..." En, tot besluit voor dit keer, een alleraardigste brief van G. van der Neut, die nog steeds in Padang vertoeft waar hij het best naar zijn zin heeft. Ik laat deze brief hier in zijn geheel volgen: ,,'t Is niet de eerste keer, dat ik de gehele A.F.C. en de Commissie Indië in het bijzonder, hartelijk bedank voor een pakket, dat ik zo juist heb ontvangen. Ik moet zeggen: A.F.C. zorgt prima voor haar leden buiten gaats. Wilt U uit mijn naam degenen, die deze zen ding weer mogelijk gemaakt hebben, hartelijk danken, ook voor het pak tijdschriften? Het pakje is deze keer drie en een halve maand on derweg geweest, hetgeen te wijten was aan mijn over plaatsing naar Bandoeng, waar ik inmiddels al twee A.F.C.-leden toevallig ontmoette, t.w. Bekker, die pa ratrooper is, en Rengers van de genie. (Waarom zijn deze beiden niet opgenomen in de „Heren Zeventien" - Le M.) Dat A.F.C. het dit jaar weer niet heeft kunnen ha len was wel een teleurstelling. Maar we zullen maar zeggen: Volgend jaar beter. Hebben we al eerder gezegd! Zoals waarschijnlijk ook wel in Holland bekend zal zijn, wordt weer op beperkte schaal met de „demob" begonnen en gaan de O.V.W.'ers, die hier al sinds „men senheugenis" zitten, eindelijk naar huis. Een goed te ken, want nu bestaat de kans dat de 2e Div. ook nog aan de beurt komt (Wanneer?). Ik heb echter voorlopig nog geen klagen met mijn 17 maanden. Als ik echter zeg te hopen over een jaar thuis te zijn, word ik voorlopig nog medelijdend aangekeken. Wat mijn tegenwoordige standplaats betreft heb ik het best getroffen: stukken beter dan Paré Paré. Je hoeft je hier beslist niet te vervelen PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL L 120.- 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT Nil/, DE CLERCQSTR. 25 AMSTELV. WEG 21 AMSTERDAM KRUISSTRAAT 5 HAARLEM 13

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 13