Nette en Nuttige Notulen-Notities Remedie tegen voetbalmoeheid 't is Mei!! Ga eens naar cricket. Begunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand. Hadden wij gerede hoop, dat de analyse van het be dorven eitje in voor ons gunstige zin zou uitvallen, het heeft helaas niet zo mogen zijn. De waarheid heeft niet gezegevierd, het protest Velox-A.F.C. bleef verloren. De tekening van „Lichtspoor" (zie vorige Schakel) toonde anders overduidelijk hoe iedereen er over dacht, behalve dan de scheidsrechter. Resultaat: sportief en financieel een ontzettend grote strop. Toegegeven moet worden dat ons eerste het volkomen in eigen hand had het resultaat van dit protest van geen belang voor de eindstand te doen zijn, maar grof onrecht is ons aan gedaan en ik maak mij sterk, dat de veroorzaker(s) daarvan nog wel enige nachtmerries hebben gehad. Dus maar weer opnieuw een jaartje „knokken". De voorronde van de Beker-competitie is smadelijk voor ons verlopen; wij moesten met een derde plaats genoegen nemen. Het tweede is al heel slecht met zijn degradatie wedstrijden gestart; drie achtereenvolgende nederlagen, zij 't met het kleinst mogelijke verschil, zijn haast niet meer goed te maken. Hopelijk geeft de eerste overwin ning (3-2 tegen Volendam 2 uit) een dergelijke injec tie, dat de resterende wedstrijden gewonnen worden en dan(Helaas ging de wedstrijd tegen Z.F.C. II verloren. - Red.) Het vierde is er niet in geslaagd de dans te ont springen, integendeel, het werd door Zeeburgia 3 in de laatste wedstrijden op de allerlaatste plaats gedrukt. Met K.V.V. 3 en Zaandijk 3 zal nu uitgemaakt moeten worden, wie in de reserve 3e klasse komt of blijft. Ook hier een slecht begin (K.V.V. 3A.F.C. 3 1-0). In de A.V.B.-seriewedstrijden doet onze jeugd het met zeven elftallen heel behoorlijk. Misschien wordt daar nog een bekertje „gepikt". Tournooien. In het ZILVEREN STEEN-TOURNOOI weerstond het eerste het Nijmeegse' Quick, dat in de allerlaatste minuut gelijk maakte' en ons met de 29ste strafschop wipte. Aan de spelers van „Wilhelmina Vooruit" werd gast vrijheid bij onze training geboden; hopelijk weet W.V. zich in de 4e klas K.N.V.B. te handhaven. In de wedstrijd AnrhemAmsterdams B-elftal de den enige A.F.C.'ers mede; volgens alle' verslagen scoor de Sonnevelt het enige tegenpunt, maar Henk ontkent dit ten stelligste. Een ding is zeker, dat Henk zo'n loei juist over de lat heeft gegeven, dat de bal op het bij- veld gezocht doch op het stationsplein gevonden werd. U weet wel, zo'n loei van een paar mille. De „Victoria"-jeugd kwam bij de onze op bezoek, doch van een koude kermis thuis, alhoewel zrj toch har telijk werd ontvangen. Van je vrienden moet je het maar hebben. April werd met ons JEUGDTOURNOOI beëindigd. De junioren en adspiranten van H.B.S., Zeeburgia, Voorwaarts en A.F.C. bestreden elkaar op prettige wijze onder ideale weersomstandigheden. De heer van Teu- nenbroek kon aan de junioren van H.B.S. en A.F.C. resp. de eerste en tweede prijs uitreiken en wat de ad- spiranten betreft de eerste prijs aan Zeeburgia en de tweede aan H.B.S. De kraaitjes hebben zich dus best gehouden en de roodbaatjes hebben een graantje mee gepikt. De VETERANEN namen deel aan het uitgebreide Van Diermen-tournooi van Blauw-Wit, dat een heel prettig verloop had. Een elftal veteranen dat in de buurt van Leiden rondzwalkte werd verrast door een invasie van Mokumse dames en keerde gedwee huis waarts. De Algemene Ledenvergadering zal gehouden wor den op Woensdag 22 Juni in het Clubhuis. De heer Van Driel kan zich alvast prepareren. Het Bestuur heeft besloten trainer Booth ook voor het komende seizoen te engageren, hetgeen ongetwijfeld door alle spelers zeer op prijs zal worden gesteld, want trainer Booth heeft getoond uit het goede hout te zijn gesneden, het vak te verstaan en een prettig mens te zijn. Er zijn in de afgelopen maand natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, doch die mogen niet alle A.F.C.- ers weten. A. W. IJSNEUS Ontvlied de vette moddèrbrei en zeg kloek: „Ik vertik het!" King Socces neemt tè grote hap Toe, blijf niet hangen in die sleur het staar zo doodgewoon De dans om. 't Gouden Voetbalkalf wordt anders monotoon. Ontvlucht dan met bekwame spoed die zenuw-mensen-massa die brult en joelt en zo trouw zorgt voor menig vette kassa! Ga zomersporten, wees sportief gun anderen ook wat pret Kom, sjor U in een witte broek en grijp dat cricketbat Speel cricket, zoek met ons contact ONS: dat is A.F.C. van jong tot oud, 't zij dame, heer de kosten vallen mee En als het straks September is dan staken wij ons spel Dan zijn wij heus niet voetbalmoe doch zeker: FIT AND WELL!! Dan zegt U en t klinkt welgemeend k Ben blij, dat ik het deê Maar één is blijer nog dan U Want dat is A.C.C.Ü! N. EVERSHARP Aanmeldtngsadressen voor de Amst. Cricket Club voor A.F.C.-ers van 0-100 jaar: M. SAAF, v. Tuijll v. Seroosk.weg 102 I. W. G. STAATS, Churchill-laan 25 A, telefoon 22605. L. WOUDSTRA, Churchill-laan 199 III. H. D. SCHEEPSTRA, Stadionkade 151 I, tel. 21583. 11

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 11