mm Mannetjes Sport in Engeland 4 ASegunstiging van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Juist op de dag dat deze copie ingeleverd moet zijn, „gaat' de vierde ronde van de Cup. Derby County tegen de Arsenal is verreweg de belangrijkste ontmoeting, al behoren de matches: ChelseaEverton en Portsmouth tegen Sheffield W. eveneens tot een der belangrijkste Cup-wedstrijden. Yeovil, de enige niet League club, heeft thuis tegen Sunder land geloot. Het terrein kan hoogstens 15.000 toeschouwers bergen! Zo men weet, bestaat het elftal van Yeovil uit pars- timers", d.w.z. uit spelers, die van voetbal geen hoofdberoep maken. Verscheidene spelers werken op vliegvelden; Bob Keeton, een der half-back's is handelsreiziger; Nick Collins is eigenaar van een café, terwijl andere spelers weder op kantoor werkzaam zijn. Aan honorarium betaalt Yeovil hoogstens 100 per week uit. De afgelopen week is het elftal in speciale training gegaan en vlotweg kregen alle spelers gelegenheid om die extra trai ning mee te maken. Het terrein van Yeovil is heel klein en de thuisclub rekent dit als 'n zeer groot voordeel aan, te meer daar de eerste klasser Sunderland uit een „grote" beweging komt. Om vast aan het terrein te wennen, vroeg Sunderland aan om daarop te mogen trainen! „Nee" heb ik dacht Sun derland; „ja" kan ik krijgen. Yeovil had het geval natuurlijk door en weigerde. „Willen jullie bij ons komen trainen, ant woordde Yeovil, ons best, doch dan naast het terrein, niet er op! Yeovil heeft Sunderland met 21 geklopt. Red.) Alvorens de Cup te verlaten, wil ik nog even mededelen dat er slechts één inzending is binnengekomen op mijn vraag: „wie wint de Cup"! (Behoeft li niet te verbazen. U loofde „slechts" een boek uit. Als het een kaartje HollandBelgië geweest was Red.) Nieuwe off-side regel? Die brave, zuinige Schotten, die rasechte voetballers, heb ben het plan om de off-side regels te veranderen. „Met dat stopperspil systeem, maken jullie (dat zijn natuurlijk de Engelsen) het spel kapot." Van huis uit hebben de Schotten altijd 'n zwak gehad om de spelregels „tot en met' uit te kienen en de meeste veranderingen (dikwijls verbeteringen) kwamen dan ook altijd uit 'n Schotse koker. In het geheim werden dan proeven genomen met een eventueel nieuw voor stel, nog een beetje „schaven" en bom, kwam er een voor stel ter tafel bij de International Board. Zo is ook nu door de Schotse voetbalbond een voorstel ingediend om het terrein in drie (in plaats van twee) gelijke gedeelten te verdelen, waarbij een speler niet off-side kan staan indien drie spelers (thans twee) der tegenpartij zich voor hem bevinden. Een speler kan dus alleen binnen een 40-yard oppervlakte off-side komen. De „soccer chiefs' althans het merendeel, spreken in gun stige zin hun mening uit, zo ook verschillende referees. Vóór zulk een voorstel tot wet geproclameerd wordt (Ier land, Engeland en Wales spreken ook hun woordje mee), duurt het nog wel 'n tijdje, doch de Schotten maken een goede kans, aangezien de Engelse sportpers de verandering toejuicht. Natuurlijk Smith! De snaak die Aston Villa in de volgende cupronde plaatste door de goal tegen Bolton Wanderers te scoren (10, na twee gelijke spelen) heet Herbert Smith, is 24 jaar oud en speelt reeds twee jaar voor de Villa. Kwam voor de eerste maal in die Cupmatch voor het eerste uit. Niets bijzonders tot dusverre. MaarBolton Wanderers ontdekte Herbert Smith als amateur, zaten een jaar lang aan z'n kop te zaniken om voor de Bolton als prof uit te komen, doch Smith zei: „Als ik ooit beroepsspeler word, dan meld ik me bij Aston Villa." Voor de cricketers. R. W. V. Robins, de oud-Engeland en Middlesex aanvoer der, stelt voor om het cricketbat wat smaller te maken, liefst met één inch! (Van 4J4 op 3J4)- «Er zijn te veel onbesliste eerste klas wedstrijden," zo verklaart Robins, „en de bowlers raken ver voor hun tijd op." Nu zal het wel niet zo n vaart nemen, daar de M.C.C. niet over één nacht ijs gaat en cricket in Engeland niet door die paar duizend profs alleen gespeeld wordt, doch ook door tienduizenden amateurs. De leukste repliek op het voorstel van Robins, kwam van Wilf Wooller; de captain en all-rounder van Glamorgan: „Als ik bat is het veel te smal, maar als ik bowlen moet, is dat ding veel te breed!" P.J.L. Sóórten heb je daarvan! De meest voorkomende staan om half 11 met een typisch koffie-blik op m'n stoep. Laatst had ik wel een héle argeloze! Ik had mezelf begraven onder zwemmerij-paperassen, de hele kamer lag vol en m'n hersens zwommen ingespannen van de éne stapel naar de andere. Gebel. Boukie, „kwam z'n fiets halen', zee die. Ik keek wezenloos zag nergens een vehikel. Het mannetje maakte mij wijs, dat hij bij ons op visite geweest was, en z'n fiets had laten staan. Nee, in de parapluibak was óók niets Nu ja, ik had ook wel eens verhalen over Meneer z'n voet balkoffer gehoord; bij de 434ste kroeg hadden ze 'm eindelijk. De koffer, dan altijd, want meneer was weer zoek. Ik schoof Boukie zachtkens naar de deur. „Joop zei dat de koffieprotesteerde hij zwakjes, maar ik zat alweer in de zwemmerij. Sorry voor Boukie, want hij gedroeg zich als een Héér, hij kuste m'n hand, maar ik was helaas geen Dame Andermaal. Gebel. Jóóp! Het kon niet uitblijven, dat ik hem briesend te woord stond, monoloog niet voor herhaling vat baar. Maar hij heeft zo z'n eigen manier. „Ik heb nog een speciale boodschap voor je, van het réunisten-diner!" beweerde hij plechtig. „En ik moet weg!! Zie je dan niet, dat ik aangekleed sta!" Maar werkelijk, ik móest capituleren en hij kreeg z'n kopje koffie, toen hij alleraardigste groeten overbracht van onze enige A.F.C.-ridder Jac. van Ooy! Ik heb nu eenmaal een zwak voor oude vriendjes Waarom hebben we nooit eens een réunisten-diner van leden, die in 1929 lid waren, mét Dames? Succes gegarandeerd, maar dan ook allemaal komen! Volgend jaar komt dan 1930 aan de beurt. Jammer, dat ik „Majoor Lungen" misgelopen ben, die ook bij de Spartaan van onze overwinning genoot; ik had juist weer eens hevig over hem opgeschept. Maar een „Generaal" hebben we ook nog, en wat voor een! Hij was met de Generaalse op Nylonpaarden-jacht in Brussel, maar brak blijmoedig zijn avontuurlijke reis af, toen hij hoorde dat hij toch moest spelen. Ja, zon Generaal toch! En dan dat mannetje met dat kneusie? Eigenlijk kocht hij geen écht kneusie, maar een juweel van een wagen, z'n oog appel, die hij met tedere zorgen omringde. Hij had geen oog meer voor de krul in Aaltjen's nekje, en als ze begon te praten (Aaltje, natuurlijk), dan zette hij de claxon aan Eidoch, tot straf viel er een molensteen op z'n wagen, en had de auto dat met eieren gemeen, dat ze beiden van de bon af waren en gekneusd konden voorkomen Van verdriet en inkeer deed het kneuzenmannetje Maat schappelijk Werk en raapte na afloop van het diner een collectie réunisten bijelkaar en bracht ze op een nette manier netjes thuis! Ik hoorde een wagen stoppen; er scheen een deel van de inhoud uitgeduwd te worden en een twede deel gilde: „Aan getrouwde, hier is Pèch!" gevolgd door een nijdig: „Ja, nou KIJK je niet, hè?" en een kwaje klap van het portier. Maar het kneusie? Dat gleed gelouterd weg, de kneus was geheel verdwenen, die hadden ze er van binnen uitgestompt! En ze kneusden nog lang en gelukkig Een aangetrouwde. 17

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 17