Caté Restaurant 6 Overpeinzing van cle E-C. Amstelveenseweg Begunstiging van onze Jldverteerders. houdt de Bchakel in stand. Zo rooskleurig als onze kansen er in de loop van de eerste helft der competitie voorstonden, zo pessimistisch moeten we gestemd zijn, nu de returnontmoetingen voor de deur staan. Tengevolge van de onrustbarende tuimeling op de ranglijst zijn we wel genoodzaakt even stil te blijven staan bij de vraag, hoe het mogelijk is, dat er een dergelijke ontmoedigende ommekeer in het midden van het seizoen ontstaan kon. Met vrijwel hetzelfde team verkeerden we van een gevreesde runner-up met 'een schotvaardiige voorhoede, in een elftal met een bevredigende achterhoede, maar waar in het aanvals- kwintet een duidelijke terugval merkbaar was. Het uitblijven van successen moet dan ook in de eerste plaats geweten worden aan de machteloosheid van de voor hoede. waar de dalende lijn in het vermogen om doelpunten te maken in een korte spanne tijds tot het „absolute nulpunt geraakte. Tegen „Fokke" werd onze negatieve strijdwijze nog eens duidelijk gedemonstreerd, want ondanks een onaantast bare superioriteit in het veld, mocht het ons niet gelukken de verdiende kroon op het werk te zetten in de vorm van een passende doelpuntenreeks. Het was om moedeloos te worden, zo vaak als de bal voor het vijandelijk doel geraakte om daar op het laatste ogenblik door de in paniekstemming opererende Fokke-achterhoede weggewerkt te worden. Weliswaar be moeilijkte het zware veld de bewegingen van de voorwaartsen in niet geringe mate, maar een afdoend excuus voor het falen in de afwerking vormt het toch niet. De activiteit van de middenlinie ten spijt, bleef de hatelijke nul gehandhaafd; bij de vaak miraculeuze ontkomingen aan een doorboring, had Fokke echter waarlijk niet te klagen over gebrek aan de nodige veine. H'.-t nuttige werk van terrier-back Donk verdient ver melding. Eindelijk kan er dan weer eens gerept worden van een overwinning met fikse cijfers (5—1), welke prestatie enigs zins gedrukt wordt door het feit, dat „Madjoe gedupeerd was door onvolledigheid van haar elftal. Het valt echter even wel zeer te betwijfelen of de gasten „au grand complet een beter resultaat hadden kunnen behalen. Verheugend was het verschijnsel van een algeheel ingetreden verbetering en alle linies mogen zich dan ook het brevet van volkomen rehabilita tie toemeten. Speciaal de voorhoede, waar topscorer van Someren zich met vier doelpunten geducht weerde, geleek in geen enkel opzicht op het armetierige, onsamenhangende stel letje uit voorgaande wedstrijden. De samenwerking en stoot kracht waren van een uitnemend gehalte en de switch, in h'et recente verleden een lachwekkende en mislukte imitatie van het befaamde aanvalswapen, mocht nu op een goede uitvoe ring bogen. Nu muntten de Madjoe-verdedigers niet direct uit door buitensporige snelheden, waar tegenover stond, dat ze de buitenspel-tactiek ruim voldoende onder de knie hadden. Steevast tuinden onze voorwaartsen erin, mede door de „pin- gelrage van sommige heren en zo bleef deze methode lonend voor Madjoe, tot bet moment, dat het mechanisme begon te haperen. Van deze storingen werd door snel reageren in ruime mate geprofiteerd, getuige de vijf treffers, waardoor we aanzienlijk boven ons schamele „moyenne" uitstegen. Van Klinken, die hardnekkige pogingen in het werk stelde overal tegelijk te zijn, wat uiteraard niet gelukte, vormde niettemin een stevige ruggesteun voor onze aanvalslinie. Verder wens ik ieder een voorspoedig 1949 en hoop, dat ons aller King Soccer, A.F.C. op voorkomende manier zal behan delen en scheutigheid in de distributie van de ieder jaar hoger qenotoerd staande punten zal betonen. KRAMER. Hoe stellen wij „sterke elftallen op? Vorig jaar speelde Poelemeijer in het 8e en 7e, dit jaar in het 7e, 6e. 5e, 4e, 3e en le en zowaar ook j.I. Zondag in het 2e tegen Z.F.C. II. De Groot speelde vorig jaar regelmatig in het 7e en was topscorer met 33 goals; dit jaar speelt hij afwisselend in het 3e en 2e. Aad Veltema speelde trouw in het 5e en kwam vorig sei zoen snel over in 4e, 3e en 2e en zowaar dit jaar in het le. Dat gebeurde alles in een seizoen waarin wij diep in de put zaten met le. 2e, 3e en 4e. Het geeft ons de overtuiging dat wij door de gehele ver eniging heen scherp op ons qui-vive moeten zijn of er niet jonge en actieve spelers in onze lagere elftallen zitten, die juist op tijd overgaan naar hogere regionen. Het le aan de top na 14 wedstrijden en gelijk met onze concurrente D.W.V. Het moet positief kunnen om met een voorsprong over de eindstreep te gaan. Een gezamenlijk willen is daarvoor in hoge mate noodzakelijk. Duidelijk blijkt, dat onze concurrenten D.W.V. en Spartaan en op de achtergrond Elinckwijk niet van super-sterkte zijn, dus moet het in een moreel overwicht gevonden worden, nu wel vast staat dat qualitatief het onderling verschil uiterst gering is. Het lesje, dat het 2e in Zaandam te incasseren kreeg moet ons in dit opzicht sterk te denken g>even. Hier toch een elftal, dat onze ogenschijnlijk mooie posities geen sterke doch zeer tegen Z.F.C. 2 een 22 stand kon boeken en toch met 72 ten onderging, nog wel tegen No. laatst. Het betekent overduidelijk, dat elke verslapping volkomen fataal is en dat er in elke wedstrijd ijzeren energie van begin tot einde moet zijn om tot het gewenste doel te komen. Het 2e heeft thans wat goed te maken, want de laatste vier wedstrijden leverden slechts 2 punten op, nl. twee gelijke spelen tegen D.W.V. en D.O.S. en twee nederlagen tegen D.W.S. 2 en Z.F.C. 2. Nog twee slechte wedstrijden, of althans slechte resultaten en dan zitten we weer volop in gevaar. Wij weten dat het tweede tegen D.W.S. 2 met vele inval lers moest verschijnen, wij weten ook dat tegen Z.F.C. 2 Nan Duinker, Klaas Stuurman, Albers en Janbroers ontbraken, maar laat het voor ons allen een duidelijke aanwijzing zijn, dat onze ogenschijnlijk mooie positie geen sterke doch zeer aantastbare posities zijn. Van lioek Stadionplein

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 5