neVferdonck II bunt wolkom! Liefhebbers en kenners van Oosterse tapijten tonen wij graag een paar prachtige exemplaren Oude Kazak: héél zeldzame en overal ter wereld zéér gezochte tapijten. Zij kunnen dan 'meteen wat verder rondneuzen in onze uitgebreide collectie andere kleden Beleg Uw geld veilig in een écht Oosters tapijt van Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Tegen D.O.S. II thuis waren onze achterhoede en halfllnie weer compleet, maar de voorhoede was nog erg gehandicapt. D.O.S. had er schijnbaar alles op gezet om ons de voet dwars te zetten. Achter konden we het wel aan, maar voor waren ze tegen de hechte D.O.S.-delensie niet opgewassen. Na rust was ons overwicht nog groter, maar doelpunten bleven uit, zelfs een strafschop werd door mijzelf niet benut; Dit was wel 't pijnlijkst moment van deze wedstrijd voor mij. Het benutten er van had ons een overwinning gebracht, nu bleef het 0—0. Maar nevermind, de stand aan de kop is voor ons gelijk, en het laatste woord is nog niet gesproken. Mannen van het tweede let op, nu hebben we de kans, en we grijpen hem met beide handen aan. We hebben een goede ploeg en als eens iemand uit de toon valt, vul het met je eigen energie aan. Ons programma is nog zwaar, maar er valt eer te behalen. Dat moet ons sterken in de gedachte A.F.C. II kampiioen der reserve 1ste klasse. Onze A.F.C. is het uraard dat we de nu nog resterende zeven wedstrijden ons met volle overgave in de strijd werpen. Wat een verschil anders bij verleden jaar, toen het eerste en tweede onderaan. Nu beiden bovenaan, het kan verkeren! Laat ons parool zijn eerste en tweede entailers: In 1949 twee kampioenen CAPTAIN JOOP. Eindelijk iets van het derde elftal zullen velen zeggen. Maar er is in het begin ook zo veel op dit elftal gemopperd, dat ik zelf niets meer behoefde te schrijven. En inderdaad, het ging slecht in het begin. De nieuwe elftalcommissie had enkele spelers te hoog en andere spelers te laag geschat. Met het gevolg dat er de eerste weken steeds met andere opstellingen gespeeld werd en er absoluut geen „geest", hetgeen volgens mij één der belangrijkste dingen is, in het elftal kwam. Toen wij dan ook, na gepraat met elftalcommissie A. en B. gedaan kregen, voorlopig met een zoveel mogelijk vast elftal te spe len, kwam het succes. De laatste zés wedstrijden zijn wij dan ook het enige K.N.V.B.-elftal dat geen wedstrijd verloren heeft. En wij zijn vastbesloten ons uiterste best te doen dit zolang mogelijk vol te houden! Een verslag van een of andere wedstrijd zal ik niet geven. Wel wil ik vermelden, dat elke wedstrijd meest hetzelfde beeld te zien gaf en wel een behoorlijke sterke en hardwerken de achterhoede en middenlinie en een zwakke en vooral bange voorhoede. Een gunstige uitzondering hierop is Hans Holter- man, die echter, ook wel eens door zwak spel van de andere voorhoedespelers, te persoonlijk wil spelen. Verder nog een pluim voor Teun Wiggemansen die de laatste tijd, vooral als hij zijn midvoor „houdt weer als van ouds speelt. Alleen niet zo mopperen, Teun! Hiermede hoop ik clubleden en Schakelredactie tevreden gesteld te hebben over de verrichtingen van het derde elftal en verder hoop ik in het nieuwe jaar van iedere wedstrijd een kort verslag te geven. NIC. LELOUX. Als nieuwbakken aanvoerder van het vierde elftal, werd mij verzocht mijn journalistieke neigingen ook eens bot te vieren. Hoewel een beetje huiverig om in het felle licht van de schijnwerpers te gaan staan, heb ik al mijn moed bij elkaar geharkt met een middeltje, waar de oudere mensen vooral bij zweren. „Cherio!" Over de bereikte resultaten van het vierde elftal in de afge lopen maand December, kan ik vrij kort zijn. Er waren in het geheel 3 wedstrijden vastgesteld t.w.; Uitwedstrijden tegen West-Frisia 2 en H.R.C. 3 en een thuiswedstrijd tegen Die Kennemers 2. De wedstrijd tegen West-Frisia 2, vond geen doorgang om dat het terrein was afgekefird, zodat deze wedstrijd, tegen de leiders van onze afdeling, naar het einde van de competitie zal worden opgeschoven. Wie weet waar het goed voor is. De Zondag daarop werd op eigen terrein tegen Die Kenne mers 2 gespeeld. Eindigde de eerste wedstrijd in het begin van het seizoen met 2—0 in ons voordeel, thans namen de Bever- wijkers revanche en wij moesten met 10 het onderspit del ven. Onze tegenstanders demonstreerden een beter ploegver- band en speelden enthousiast. De overwinning was dan ook zeker verdiend. De wedstrijd tegen H.R.C. 3 was vastgesteld op 12 uur, zodat om 9 uur zou worden gestart. Verschillende spelers vonden dit wel wat erg vroeg en kwamen gehaast om 9.20 hun plaatsen in de bus innemen. Inmiddels heeft een ijverig commissielid nog een speler uit zijn bed moeten halen, zodat om ongeveer 9.45 het vertreksignaal kon worden gegeven. Ondanks de Vele afschrijvingen was de stemming prima, het geen wel mede zijn oorzaak vond in het feit, dat Radio aan wezig was. Trouwens het optreden van de Ballerino „Yvone" mag ook genoemd worden. Over de wedstrijd zelf kan gezegd worden, dat het gelijke spel 00 uit het vuur is gesleept. Er is van het.begin tot het einde hard gewerkt en als men daarbij bedenkt, dat een groot gedeelte van het vijfde elftal ons team completeerde, dan valt dit resultaat nog meer op. Bravo jongen, zo moet het en vol gens mij is het alleen op deze wijze mogelijk om uit de res terende wedstrijden de nodige punten te vergaren. Enthousi asme en je ten volle 90 minuten geven, dan alleen is het mogelijk om het vierde elftal uit de gevaarlijke zóne te halen. Laten wij het nieuwe jaar dan beginnen door teen streep te zetten onder al die nederlagen van de laatste tijd. Voor het Vierde elftal is de order „Staakt het vuren opgeheven. Van deze gelegenheid maak ik gaarne gebruik U allen een gelukkig en voorspoedig 1949 toe te wensen. COR. LEIDSESTR. 76 - AMSTERDAM - TEL. 36235 4

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 4