Van ES Van de velden 1 2 van Baerïestraat 39, tel. 20140 "Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. DECEMBER 1948 Algemeen gemiddelde: 1.08 A.F.C. 1 3 2 1 0 5 4— 2 A.F.C. II 3 0 2 1 2 4— 6 A.F.C. III 3 2 1 0 5 10— 3 A.F.C. IV 2 0 1 1 1 0— 1 A.F.C. V 2 0 0 2 0 4— 6 A.F.C. VI 2 1 0 1 2 5— 2 A.F.C. VII 2 1 0 1 2 10— 5 A.F.C. VIII 1 0 0 1 0 1— 4 A.F.C. junioren I 3 0 2 1 2 5— 9 A.F.C. junioren 11 3 3 0 0 6 9— 1 A.F.C. junioren III 3 0 0 2 0 2—18 A.F.C. adspiranten 1 3 3 0 0 6 12— 1 A.F.C. adspiranten 11 1 1 0 0 2 2 0 A.F.C. adspiranten III 2 0 0 2 0 05 A.F.C. adspiranten IV 2 2 0 0 4 14— 0 A.F.C. adspiranten V 2 1 1 0 3 62 A.F.C. adspiranten VI 1 0 0 1 0 0— 9 37 16 8 13 40 88—73 Was mijn vorig overzicht geschreven in een mineur stem ming, ditmaal kan ik weer een heel wat optimistischer geluid laten horen. Drie wedstrijden hebben we al weer achter ons in de tweede helft van de competitie en daaruit zijn 5 punten gehaald. Maar nog belangrijker dan deze 5 punten is het feit. dat we er 3 behaalden op onze naaste concurrenten. Vooral de 2 punten op D.W.V. tellen dubbel. Zodoende tellen we na 13 wedstrijden weer volop m'ee en staan met D.W.V. boven aan. Een zwaar programma wacht ons nog, maar we hebben de kans in eigen hand en zullen deze met alle ons ten dienste staande middelen verdedigen. Eilinckwijk ,,uit" bracht ons een 00 gelijk spel. Voor de rust ging het zeer gelijk op en waren onze aanvallen zelfs iets gevaarlijker. Na de rust is het eigenlijk een strijd geworden tussen de aanval van Elinckwijk en onze verdediging. Een compliment aan het adres van onze benjamin Paul Meyer is zeker op zijn plaats. Ja onze gehele achterhoede en midden linie verdienen een pluim voor hun spel, al kan het dekken individueel nog beter zijn. De grote strijd tegen D.W.V. bracht ons wederom een zege met het kleinst mogelijke verschil. Een zege die groter had kunnen zijn, maar die dan niet verdiend geweest zou zijn. In deze harde, snelle maar faire wedstrijd blonk Henk Sonnevelt uit op de rechtsbinnenplaats. Als Henk nu nog zijn downstem mingen tijdens de wedstrijd kan overwinnen is hij weer geheel de oude. Broer Vcltema bewijst iedere wedstrijd weer, wat volhouden en doorzetten vermag. Speciaal zijn doelpunt tegen D.W.V. was goud waard. Eigenaardig toch dat wij van be paalde clubs meestal winnen. Zo ook met D.W.V.. Ik kan me geen wedstrijd herinneren waarin ik zelf speelde dat we van hen verloren. Het moet me 'echt van het hart, dat ik niet begrijp waarom ze zo weinig goals tegen hebben, want hun achterhoede is zeker niet het beste deel van hun elftal. Wat de tactiek van Hilversum was, is mij niet duidelijk. Als je onderaan staat en je bent overtuigd van eigen falen, dan ga je toch niet van het begin af verdedigen, maar gooi je alles op de aanval om te proberen een goal te maken. Nu trokken ze direct 8 spelers in hun doelgebied samen. Zodoende werd het een voortdurend beleg voor hun goal. Onze voor hoede die het hoogste aantal goals gescoord heeft in de Wes telijke 2e klas zag echter geen kans meer dan 2 goals te maken en daar Hilversum voor tijd van een fout in onze achterhoede profiteerde werden de laatste minuten nog span nend van een wedstrijd die we speltechnisch met 50 hadden moeten winnen. Het was tevens onze laatste competitiewedstrijd in 1948. Een jaar dat A.F.C. onderaan de ranglijst vond toen het be gon en bij het afscheid A.F.C. bovenaan zag staan. Een jaar dat ons in competitievoetbal slechts 4 nederlagen bracht! Zo waar mopperende A.F.C.-ers een feit om trots op te zijn. Mag ik besluiten met de wens dat 1949 ons vele sportieve successen mag brengen, successen gekregen na eerlijke en faire strijd. Een jaar waarin ook wij zullen trachten te zijn nog sportiever tegenstanders dan we nu reeds zijn. Dat het ons moge brengen wat we er allen van wensen: hetschap. CAPTAIN. Onze successen waren in de laatste maand van 1948 niet zo daverend als de vorige twee maanden. Toch mogen wij niet mopperen, want als wij de balans opmaken dan staan we met K.F.C. II gelijk aan de kop. Onze wedstrijd tegen D.W.S. II thuis bracht ons met liefst 5 invallers in het veld. Mijn spitaanval noopte mij van het clubhuis uit de zaak te overzien. Onze eminente Paultje Meyer de goalgetter Veltema, en Janbroers speelden met het eerste mee. Hennuin voelde zich nog niet fit, en tot overmaat van ramp werd Klaas Stuurman ca. een kwartier na bet begin ge blesseerd, zodat hij de eerste helft op halve kracht moest spelen Na rust moest voor hem een plaatsvervanger aantre den. D.W.S. II'bracht een snelle ploeg in het veld, die nog wel een woordje zal meespreken. Het begin was voor ons wel erg ongelukkig, want na vijf minuten kregen we een m.i. te „zware" penalty tegen ons (0IJ, even daarna een klein misverstand achter en het was 02. Aan onze kant deden zich nog wel een paar kansen voor maar het nodige doorzettingsvermogen ontbrak. Na rust eenzelfde beeld. D.W.S. sterker, resulterende in een schitte rende derde goal; met de laatste trap van de wedstrijd bracht Frits Jacobs de eindstand op 13. Onze eerste nederlaag na 8 wedstrijden! Ik schrijf dit hoofdzakelijk toe aan de ader lating die ons team moest ondergaan. Tegen D.W.V. II ging het al weer beter. Onder een voort durende regen en op een glad veld, was D.W.V. II voor rust sterker wat tot uitdrukking kwam in één doelpunt 10. Ver der hielden we achter stand; pal na de rust maakte W de Jonge de stand gelijk. Uit een vrije schop, schitterend door D.W.V. genomen stonden we weer achter 21, maar Jacobs diende meteen van repliek 22. Frans Heineman bracht toen met een prachtig doelpunt, zoals je maar zelden ziet, de stand voor ons op 32. Maar ook D.W.V. had zijn kruit nog niet verschoten, en wederom uit een vrije schop, werd de eindstand 33. Het moet mij van het hart dat onze opstelling bij de twee vrije schoppen die D.V7.V. te nemen kreeg niet gelukkig was. Vooral bij de tweede was de wanorde groot. Dit moet ons door Mr. Booth nog eens bijgebracht worden! 3

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 3