ITERSON merjep Voetbal in Engeland Aii tede.a man A3.6. BLOEMWERKEN Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. De Kerst- en Nieuwjaarsdrukte is al weer achter de rug en als deze Schakel in druk verschenen is, hebben de wed strijden voor de Cup ook al plaatsgevonden. Eén blik op het ranglijstje van de eerste divisie en ge vraagt met enige verbazing af hoe twee oude clubs: Preston North End en Aston Villa tot de hekkensluiters behoren! Vooral de positie van Aston Villa baart vele zorgen en zie hier nu wat een van de managers (Fred Normansell) vertelt: Aston Villa is bereid evenveel, zo niet meer, te betalen voor nieuwe spelers, maar waar die nieuwe, tevens betere dan de huidige spelers te vinden?? (Toen in 1935-36 de toe stand van Aston Villa even précair was als thans, telde de aloude Birmingham club 35.500 voor zeven spelers neer, doch moest toen evengoed degraderen!) Fred Normansell, een rijk- en groot zakenman in Birming ham, heeft al heel wat duiten voor de Villa bijgespijkerd. Nog onlangs kocht Aston Villa Ivor Powell voor 17.000 aan. Powell is een winghalf uit Wales. Op 'n gegeven ogenblik vroeg Normansell aan een zeer bekend sportjournalist: „Zeg jij me eens hoe die Powell speelt, hopenlijk heb ik geen strop gekocht, want ik zag Powell slechts één keer in actie!" Nu is het voor de chairman van 'n club niet noodzakelijk, evenmin is het zijn taak, om het land af te stropen om goede spelers te ontdekken, dat is de taak van de manager, doch het bovenstaande tekent toch wel de situatie. Er is geen eenheid in het bestuur. Want de dag dat de aankoop tot stand kwam (liefst 17.000) bevond Alex Massie, de manager zich, met alle overige Villa spelers te Saltburn, een plaatsje aan de n.o. kust aan Engeland, om het team een specigle training te laten ondergaan. En Massie vernam de aankoop de volgende morgen uit de krant! De club-secretaris Smith had de koop tot stand gebracht. In tegenstelling tot andere clubs waar de. managers de laat ste zeggingschap hebben, zijn het bij de Villa de directeuren die het team samenstellen. En Massie loopt er zo'n beetje als vijfde rad aan de wagen bij. Geen wonder dat bet zaakje onderling niet klopt. En nu is „Leiden in last" bij de Villa, nu worden er naar alle windstreken van Engeland s.o.s. seinen uitgezonden, nu is men genegen fabelachtige sommen voor transfers neer te leggen, maar te laat! De spelers die de Villa hard en hard nodig heeft om ze uit de tweede divisie te houden, zijn reeds lang door actieve managers ingelijfd. Geheimzinnig Niemand in Londen wil het geloven, niemand in geheel Engeland, toch is het zo: Wembley is voor de Engeland Schotland-match op 9 April a.s. totaal uitverkocht. De F.A. kondigde eind Dec. j.l. heel lakoniek aan: „alle kaartjes zijn van de hand gedaan, uitverkocht!" In voorverkoop zijn de plaatsen in het geheel niet ge weest, want de beschikbare plaatsen voor Engeland zijn naar de onderbonden gezonden. Dit is de eerste keer dat men dit Cup-finale-systeem nu ook toepast op de vooornaam- ste internationale match. Momenteel wordt Schotland afgegraasd om aan een plaats te komen, daar een flink deel naar de Schotse voetbalbond gezonden is, doch voor het eerst heeft de F.A. -ingesteld dat geen enkel kaartje ver kocht mag worden vóór men naam en adres van de koper genoteerd heeft. Natuurlijk komen er straks kaartjes op de zwarte markt. Weet de F.A. de kopers dan te achterhalen en te controleren via welke koper de verkoop tot stand ge komen is, dan wordt die onderbond in het vervolg uitge sloten! En precies zó zal de F.A. met de Cup-final te werk gaan. De maand April is ver weg. maar wat zullen er vóór die lijd een hoop plaatsen van eigenaar verwisselen!! Ondanks de waarschuwing v^n de bond aan z'n onderbonden! De F.A. maakt zich verder niet druk, de recettes van deze twee wedstrijden zijn binnen, schrik niet lezer, maar. 80.000. En of t op die dagen „ouwe wijven' regent of droog weer is, de bond is binnen. Grotere nog hogere tribunes? Een stadion met 150.000 plaatsen, zoals Glasgow er een heeft? Geen toestemming om uit te breiden, om te bouwen, eerst woonhuizen. Maar waar gaan we heen? De bonden zijn als de dood zo bang voor rampen, zoals te Bolton geschiedde bij een Cup-match, toen er 'n dertigtal mensen werden doorgedrukt. De politie grijpt thans in en bepaalt het aantal toeschouwers. Terreinen, waarop men gerust nog n 5000 toeschouwers kon plaatsen, worden bij het getal 60.000 onherroepelijk gesloten, de wegen worden afgezet en geen mens komt er meer door. Van elf uur af des morgens kan men z'n plaats al betrekken, doch de grote rush komt altijd tussen een en twee uur. Zo worden fabelachtige recettes gemaakt, geen wonder dat men ook fabelachtige sommen voor transfers kan neertellen. „Het hek is van de dam" roepen de managers uit de grote steden elkaar toe, nog steeds stroomt bet publiek bij tien duizenden en tienduizenden naar de velden. En niet alleen naar voetbal, want ook de cricketvelden schreeuwen om uitbreiding. Slamorgan, de kampioen uit Wales, b.v. hield dit seizoen netto 10.000 over, een bedrag dat nog veel hoger had kunnen zijn als men meer toeschou wers had kunnen herbergen. Old Trafford, Nottingham, Lord's en Birmingham laten eenzelfde geluid horen. Toch zal straks de regering de steeds dringender verzoeken tot uitbreiding der diverse speelterreinen, niet met een voorlopige weigering van de hand kunnen wijzen, want deze soort belasting is de rege ring zeer welkom! P.S. De A.F.C.-er, die kan raden welke club de beker wint, ontvangt het boek: „How to play football" van Billy Steel ten geschenke. Bij meerdere juiste uitslagen zal ge loot worden. Antwoord per briefkaart vóór Vrijdag 28 Janu ari a.s. in het bezit van P. J. Lindner, Amsterdam-Z. Joh. V erhulststraat 118b. P. L. gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.8.0, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting OLYMPIAPLE1N 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 18

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 18