IMPORTEURS en EXPORTEURS Nette en Nuttige Notulen-Notities REDERS, CARGADOORS EN BEVRACHTINGSAGENTEN Gevestigd te AMSTERDAM AMSTERDAM-C., Dam 2a Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand December zorgde voor teen spannend slot van het jaar 1948, waarmede hier natuurlijk niet bedoeld wordt de zuiverings actie in Indië, maar de gang van zaken in de 2e klasse A van district I. Nadat Volendam ons gevloerd had en Elinck- wijk ons een puntje had afgesnoepd, stonden wij 3 punten achter op D.W.V. De wedstrijd tegen D.W.V. op 12 De cember gaf ons derhalve voorlopig de laatste kans om in de running te blijven. Een vol huis was getuige van een goede en spannende wedstrijd, die ten slotte ons de overwinning be zorgde en toen D.W.V. de week daarna ook een puntje kwijt raakte aan Elinckwijk stonden wij weer gelijk en hadden wij de kans weer in eigen hand. Aan de spelers van het eerste thans die hand dicht geknepen te houden. Het tweede weert zich opperbest en staat zo waar ook al op de eerste plaats. Wat een weelde! Het derde dat einde October hope loos in de knoei zat en onderaan bengelde, levert de ene goede prestatie na de andere en is enige sporten op de ladder gestegen, zulks in tegenstelling met het vierde, dat al „rood begint aan te lopen Voor het eerste was nog van belang, dat, zoals ook te verwachten was, de protestcommissie het protest van Velox tegen onze laatste goal heeft afgewezen. De verlichting De uitgestelde wedstrijd tegen P.S.V. is op 22 December dan toch doorgegaan. Jammer dat het zo koud was. De lichtmannetjes wonnen in een vlotte en aardige wedstrijd met 21 door een penalty. Aan de wedstrijd ging een pers conferentie vooraf, waar ir. Beszelsen van Philips een uit eenzetting gaf omtrent de nieuwe vinding, de Altrilux-lamp, die een grote besparing en grote mogelijkheden biedt. Nog enige lampen op de hoeken van ons veld en wij hebben een prima verlichting, die de spelers in de gelegenheid stelt de bal te volgen en te spelen als bij daglicht. De Kienmidday op Zaterdag 11 December bracht een grote en enthousiaste schare adspiranten naar het clubhuis. Ondanks de kou waren de A.F.C.-ers trouwlustig; liefst drie huwelijken werden gesloten. In het overbekende bootje stapten successievelijk George Wijnand, Dick Disselkoen en Gerrie Stallmann. De A.F.C.-ers lieten zich niet onbetuiigd. Wij wensen ook van deze plaats de drie nieuwe echtparen veel geluk en voorspoed. in overleg met het Bestuur besloot de jeugdcommissie ons jeugdtournooi te cpelen op Zondag 24 April. De bedoeling is tlat aan dit tournooi zowel junioren als adspiranten deel nemen. Het H.B.S.-lnsuliiide-Tournooi moest wegen de ingevallen vorst helaas worden uitgesteld. Wij kennen de H.B.S.-ers te goed om niet te weten, dat dit uitstel geen afstel betekent. Bij de wedstrijd van het Amsterdams XI tegen de Zwa luwen in het Stadion was de A.F.C. vertegenwoordigd door Chr. Geluk en in de 2de helft bovendien door D. Disselkoen, die met enige vurige schoten van zich deed spreken. Gerrie ter Horst was als reserve opgesteld. Alles bij elkaar een prettig slot van 1948, dat perspec tieven biedt voor 1949. Wij wensen alle A.F.C.-ers een voor spoedig 1949 toe, zowel privé als zakelijk en als A.F.C.-er. Moge de redactie van onze roemruchte Schakel in het nieuwe jaar nog veel, heel veel sportieve successen kunnen vast leggen. Behalve vorënvermelde feiten zijn er in de achter ons lig gende maand natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJSNEUS. "neoo" Nederland - Oostzee Handel-Mij. Specialiteit; Grove chemicaliën, Meststoffen, Zout - Cement en andere Massaladingen. Hoofdkantoor Telefoon: 43449 40069 Telegram-adres NEDO Eigen kantoren ANTWERPEN, Torengebouw, Beddenstraat 13 4ét. Telefoon: 30188 Telegram-adresNEDOBEL ROTTERDAM, Willemskade 22a Telefoon: 28273-28081 Telegram-adres NEDO 16

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 16