U/at ieder A.F.C.-er behoort te u/et en De wedstrijden, die ik zog AA„ van der Zaken Overtoom 139 Telefoon 80008 TPedicure- afa Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. '«v - Toen ik in de vorige Schakels er de aandacht op vestigde, dat men op onze velden zelfs van het Nederlands elftal in het algemeen zo veel „hoog" spel ziet, had ik niet ver moed, dat ik zo spoedig daarop een elftal in actie zou zien, dat er andere opvattingen op na hield. Ik bedoel S.V.V. De manier waarop middenlinie en voorhoede als regel de bal langs de grond van man tot man schoven, was een lust voor het oog. Was het wonder dat het publiek enthousiast was en daarmee het bewijs leverde, dat men ten slotte mooi spel voor zijn geld wil aanschouwen? Het moge dan waar zijn, dat vele lieden langs de lijn al tevreden zijn indien ze maar voldoende sensatie beleven, de massa weet toch heus wel een demonstratie van technisch kunnen te waarderen. Uit eindelijk moeten we het daarvan toch hebben en bovendien is dit spel minder hard. Begrijpelijk, want indien de spelers steeds in beweging zijn om de open ruimte te zoeken, hebben ze een grotere kans om aan de lijf-aan-lijf-dekking te ontko men. En als men de bal krijgt is men reeds in volle beweging. Natuurlijk loopt men dikwijls tevergeefs naar een open ruimte omdat de bal naar een andere wordt gedirigeerd. Dit kost zelfoverwinning en deze is menig speler te machtig, zodat hij er de voorkeur aan geeft af te wachten, totdat de bal op hem wordt gespeeld, hetgeen alleen maar afremmen van het tempo en grotere kans voor de dekkende tegenpartij betekent. Ik ben ervan overtuigd, dat Mr. Booth dit volkomen zal onderschrijven. We hebben nu de kans op het kampioenschap in handen. Een mooie kans. De perfectionering van een be paald onderdeel van het spel kan misschien de doorslag ge ven. En dit onderdeel kan ik niet genoeg in de bijzondere aandacht van spelers en leiders aanbevelen. Het moge dan misschien wat extra-moeite kosten, écn aldus verkregen en benutte kans is een rijke beloning! Wat is het anders een groot verschil, de stand van ons le en 2e aan het eind van 1948 en die van 1947! Toen hopeloos onderaan en thans vol rijke beloften! Bij het eind van het jaar is het nu een-maal gebruikelijk, maar ook begrijpelijk, dat men een terugblik op de afgelopen periode werpt. Welnu, we mogen waarlijk niet ontevreden zijn. Hoopten we een jaar ge leden, dat ons le en 2e de dans nog bijtijds zouden ontsprin gen. ze zijn in veiligheid gekomen, zij het dan ook na een beslissing, resp degradatiewedstrijden. Met frisse moed werd het nieuwe seizoen begonnen en ziet, dat éne doelpunt, het welk ons verleden jaar zo dikwijls de nederlaag bracht, viel ditmaal juist aan de andere zijde. A.F.C. zou A.F.C. en voet bal geen voetbal wezen, indien we niet nu en dan teleurstel lingen te verwerken hadden gekregen. Ogenschijnlijk mis schien onnodig; de teleurstelling geeft zo gauw aanleiding tot critiek. Laat men toch nooit vergeten, dat voetbal steeds een spel van verrassingen blijft. Hoeveel factoren spelen immers een rol. Enthousiasme weet soms de beste techniek uit te schakelen en een ongelukkig trapje kan de inleiding zijn tot een tegenpunt. Laten we daaruit de conclusie trekken, dat men steeds en onder alle omstandigheden met volledige over gave moet spelen en zijn techniek en tactiek zo goed mogelijk moet trachten te perfectioneren, dus trainen en nog eens trainen. Niet als corvé, maar uit liefde tot het spel en voor je club! Neen, we mogen waarlijk over 1948 niet ontevreden zijn, niet over de bereikte resultaten in het veld en niet over de belangstelling van het publiek. Laat ik deze korte beschouwing besluiten met de hartgron dige wens dat onze oude Club in het komend seizoen nieuwe lauweren moge oogsten en alle in dit opzicht gekoesterde verwachtingen in vervulling mogen gaan. En dan wens ik alle A.F.C.-leden en -vrienden met hun families nogmaals een Gelukkig Nieuw Jaar. I. H. GALAVAZI. ElinckwijkA.F.C. 00. Het was eer, spannende, niet fraaie wedstrijd, waarin beide partijen wisten dat er veel voor hen op het spel stond. Het was de wedstrijd waarin Paultje Meyer na tien wed strijden in het tweede te hebben gespeeld de plaats innam van Jacques Mellegcrs, die zelf niet achteruit iis gegaan, doch zijn plaats ter beschikking moest stellen omdat Paultje, de 18- jarige, beter was geworden. Als onze rechtshalf de goede lessen van Mr. Booth ter harte blijft nemen, de eenvoudige prettiige jongen blijft, die hij thans is, welnu, dan bieden zich voor hem mooie pers pectieven op sportgebied. Koopt de beste schoenen voor Llw hind, zoals Li, Ouders ze bij Van der ZakeH vindt Het juiste adres: D.V.W. 2A.F.C. 2 3—3. Een spannende strijd, iets, waaraan de Reserve le klasse altijd al rijk is hetgeen dit jaar meer dan ooit het geval is, een strijd waarin we achterstand hadden te boeken, doch twee keer wisten in te halen. Beide partijen kregen wat hun toekwam. Na de morgenuren in Nieuwendam 's middags de grote match aan de Wandelweg tussen de eerste elftallen van de Buiksloters en ons; een wedstrijd om trots op te zijn, veel spanning, bij wijlen zeer goed spel en ten slotte een verdiende overwinning. Deze wedstrijd leverde ons de zekerheid op, dat wij mee kunnen en elke tegenstander kunnen weerstaan. Wij heb ben ons slechts volledig te geven en volledig in te stellen en het zaakje komt voor elkaar. Het publiek volgt intussen met grote belangstelling en spanning de A.F.C.-prestaties. Dat moet voor elke sportsman een opwekking op zichzelf be tekenen. HilversumA.F.C. 12. De Groen-Witten zijn werkelijk dit jaar zwak en spelen een eenvoudig kiok-and-rush systeem. Dat de overwinning klein was had typische oorzaken; in de eerste plaats werden twee 14

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 14