IIP Nette en Nuttjge Notulen-Notities Overpeinzingen der „E.C.' Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Einde November en de competities zijn zo ongeveer voor de helft weer achter de rug. Wat gaat de tijd toch snel. Wat het eerste elftal betreft, kunnen wij niet geheel en al te vreden zijn. Buiten kijf stemt het tot grote voldoening dat dit elftal in tegenstelling tot het vorige seizoen een uitstekende plaats inneemt, maar het is daarom dubbel jammer van de twee nederlagen die niet geleden hadden behoeven te worden. Spartaan speelde een stevig en enthousiast spelletje en was gevaarlijk, maar na de rust had A.F.C. de overwinning toch geheel in eigen hand, maar liet haar glippen. Hetzelfde ge beurde tegen Volendam; in deze laatste wedstrijd werden her inneringen opgeroepen aan de roemruchte match A.F.C. K.F.C.. Het tweede elftal overtreft alle verwachtingen. K.F.C. 2 werd in een heel goede wedstrijd geklopt en van Ajax 2 uit, werd, wel ietwat gelukkig, gewonnen en het resultaat is, dat A.F.C. 2, K.F.C. 2 en Spartaan 2 met een gelijk aantal ge speelde wedstrijden en behaalde punten aan de kop gaan. Het derde begint de goede weg te vinden; eerst werd een gelijk spel bevochten tegen E.D.O. 2, toen gewonnen van U.V.V. 2 en vervolgens gelijk gespeeld tégen Ajax 4, dat m'eer kreeg dan het toekwam. Door deze resultaten is er een gerede hoop op behoud, maar thans moet het vierde erg gaan oppassen. De junioren behaalden in de afgelopen maand één over winning, de adspiranten geen enkele. Adspiranten 5 bleven ongeslagen en stevenen rechtstreeks op het kampioenschap aan. De „stadionkwestie" is tussen A.F.C. en D.W.S. op spor tieve en vriendschappelijke wijze tot beider genoegen volko men opgelost. De org. handwerk zweigenaght i pyO-ó-ticfiaenen weer verkrijgbaar 1 NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 AMSTERDAM Z Verlichting. Door medewerking van de Philips' fabrieken heeft de A.F.C. de primeur van een unieke verlichting. De Altrilux-lamp geeft een besparing van liefst 75%, zodat de Amsterdammer, die bij het proefbranden woedend per telefoon zijn ergenis vertolkte over het feit dat de A.F.C. zoveel stroom verbruikte, terecht het vlotte antwoord kreeg dat we juist zo weinig stroom nodig hadden. Onze vriend Geelhuysen kwam weer uit de tropen terug en zwaait weer even enthousiast als voorheen met het grens- rechtersvlaggetje. Proficiat Erik! De feestvierende verenigingen in November waren Z.A.C. (55 jaar), H.E.D.W. (35 jaar), Ontwaakt (25 jaar) en West-Frisia (35 jaar). Ook langs deze weg onze hartelijke gelukwensen. Bij Z.A.C. vertolkte Arie Waayer onze gevoe lens voor onze Zwolse vrienden, die in de competitie een goede gooi doen naar het kampioenschap. Het vierballen-tournooi is ten einde. De bruidegoms D. Dis- selkoen-G. Stallmann gingen met de eerste prijs schoot, San- ders-Joh. Meyer Jr. pikten de 2de prijs en Stumpf-van Driel en T. v. Veen-d'Ancona werden resp. 3 en 4. Zonder namen te noemen was er één koppel, dat zich heftig verongelijkt gevoelde, omdat het niet alle tegenstanders ontmoet had. Chris Geluk speelde voor het Amsterdams elftal te Brussel een zeer goede partij en scoorde nog een doelpunt. D. Dis selkoen ontving een uitnodiging als reserve voor het Westelijk elftal tegen het Oosten, doch moest verstek laten gaan. In de achter ons liggende maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJSNEUS. Januari 1948: Aug. 1948: Sept. 1948: Oct. 1948. Nov. 1948: Dec. 1948: Maart 1949: Juni 1949: Ondertussen le onderaan met 7 verliespunten achterstand; 2e onderaan, 3e onderaan, 4e op de goede weg. A.R.O.L. Beker nederlaag tegen Volendam; vele sombere beschouwingen van clubgenoten. De eerste 2 wedstrijden van het le vallen mee: resultaat 4 punten; enig optimisme breekt in A.F.C. door; het 2e start met 2 nederlagen, idem het 3e, het 4e gaat beter van start. Zowaar het le aan de kop en het 2e in het midden. Pessimisten van Jan. 1948 en Aug. 1948 waren inmiddels in October optimisten geworden, doch zijn weer bekeerd tot pessimisten na de nederlaag tegen Volendam; le en 2e beiden op de 2e plaats. Wij staan aan de vooravond van de wedstrij den tegen Elinckwijk uit en D.W.V. thuis; halen wij 4 punten, dan worden pessimisten weer optimisten en laten wij er maar niet aan denken als Koning Voetbal ons per ongeluk met punten vergeet. Einde der competitie Algemene Vergadering Brrrr. door van week tot week gaan wij maar „sterke" elftallen op te stellen.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 8