Nov/emberbe)ev/erwssen V/a ria Segunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Het toeval bracht mij bij de wedstrijd A.F.C. 4Assen delft 2. De wedstrijd moest om 12 uur beginnen, doch de scheidsrechter blijkt niet aanwezig (achteraf om 2 uur ge komen door een misverstand van de K.N.V.B.). Vader Kug- geleyn, die feitelijk gezinsplichten had, verklaart zich bereid te leiden; een fluit komt moeizaam te voorschijn. Aan Assen delft wordt gevraagd of deze club accoord gaat met A.F.C.- leiding (om een vergeefse reis te vermijden) men verklaart dit gaarne te doen, daar men aan A.F.C. uitsluitend prettige herinneringen heeft. Vriend Kuggeleyn leidt feilloos en correct en ons 4e ver liest verdiend met 30. Teleurstelling over de nederlaag, doch in elk geval prettige sportiviteit van Kuggeleyn en Assendelft. 2 uur: A.F.C. 2K.F.C. 2, de big match van de Reserve le klasse. Ons dappere 2e, dit seizoen begonnen mot een 41 nederlaag en een 30 nederlaag, heeft inmiddels 4x het nulletje gehouden. Men spreekt reeds van een intellectueel elftal (tegen D.O.S. 2 werd n.l. gespeeld met 6 Ingenieurs of aanstaande Ingenieurs of a.s. Doktoren; de rest waren kooplieden nietwaar Klaas Stuurman inclusief de E.C., dus niets waard). Het blijkt dat het elftal weer goed in vorm is en K.F.C. niet gemakkelijk zal winnen. Het achtertrio Gerrits, v. d. Voort, Vv'erner werkt weer fameus, de halflinie Paul Meyer, Duinker, Stuurman steunt weer prima en voor moet plotseling De Groot (vorig jaar top-scorer in het 7eü) optreden en doet dit uitstekend in dit voor hem vreemde milieu. Jan Janbroers opent de score met een formidabel schot tegen de ijzeren paal, de bal springt rechtstreeks keihard in het veld terug, de scheidsrechter aarzelt of het goal was, doch het gejuich doet hem blijkbaar fluiten en naar het mid den wijzen. Na de rust een 2e goaltje en grote vreugde heerst bij een ieder, dat het nulletje is gehouden en een 20 over winning ons op de 2e plaats heeft gebracht. In Engeland. Een week later in Engeland: ArsenalNewcastle United gezien; dat is weer heel andere voetbalkost, doch ook hier gebeurt wel eens een ongelukje, want aanvoerder Mercer schiet in eigen doel (uitslag 10 voor Newcastle). De fa meuze Rooke, topscorer als middenvoor, is deze dag links buiten geplaatst en als zodanig een mislukking in mijn ogen; heimelijk geniet ik, dat ook andere Elftalcommissies zorgen met de linksbuitenplaats hebben. Er waren 70.000 toeschou wers en 20.000 aanvragen om plaatsen moesten worden af gewezen. Ik mag trainer Booth wel dankbaar zijn voor zijn uit eigen beweging voor mij verzorgde plaats. Opvallende factoren: een dekking tot in de perfectie, waar bij het schier onmogelijk lijkt een goal te maken; voorts bet volkomen optrekken met elkander bij de aanval en het vol komen terugtrekken als de tegenpartij aanvallend optreedt; zelfs de buitenspelers gaan 10 tot 20 Meter meer terug dan wij als normaal beschouwen. - Overigens heeft zo'n Engelse voetbalmaatschappij als „Ar senal een entrée die het beste te vergelijken is met bijv. de Incasso Bank in Amsterdam inclusief de portier. Op verzoek van Booth even getracht contact te krijgen met manager Whittaker (samen met Wally van Weelde), doch deze is zo geoccupeerd, dat wij het niet verder brengen dan het secre tariaat. s Zondags als BelgiëHolland wordt gespeeld met Wally naar Windsor Castle en Eton-College geweest; in een klein, restaurant aan de Thames de lunch genoten en de radio even op Antwerpen gedraaid; het was nog 00. Een dolle morgenj. Zondag 28 November een dolle morgen na een bewogen avond in den huize Bessem. Wally zit in Londen en Zater dagavond 12 uur had Pa van Weelde nog gebeld, dat Wally nog steeds in de mist zat. 8.30 gaat de telefoon voor de eerste keer: Ernst Werner; kan niet spelen, staat op het punt opnieuw Pa te worden (inmiddels een feit, waarmede onze gelukwensen) Dan SchipholLondenSchiphol aan de telefoon (in pyama met scheerzeep op het gelaat) en inmiddels collega Harry Scheepstra op bezoek. Jo Wynand ingeschakeld in de Schipholdienst en zelf naar Ajax 2—A.F.C. 2 getrokken. Wally is niet gestart en dus moet Jan Janbroers niet mee spelen tegen Ajax 2 en is Hans Galavazi onverwacht de ge lukkige, terwijl Broer Veltema, die eigenlijk invaller le is, doch op verzoek gelukkig aanwezig is, meespeelt voor Wer ner en Walter de Jonge voor de zoveelste maal in zijn A.F.C.-loopbaan op 'een andere plaats speelt. en hoe!!, nj. op de linksbackplaats. Hans Galavazi, gewend in het 4e elftal rechtshalf te spelen, vat zijn taak nuttig op en weet zelfs afgedwaald op rechts een goede bal aan Broer Veltema toe te spelen, waar uit deze uiterst beheerst uit ongedekte stand scoort. Vreugde, omdat het gaat tegen het op oorlogssterkte uitge komen Ajax 2. Er wordt hard gewerkt en Vrouwe Fortuna lonkt ons minzaam toe, doch toch scoort Ajax de gelijkmaker. In de 2e helft houden wij niet ongelukkig stand en we'er weet Veltema te scoren en dankbaar trekken wij met onze 2 1 overwinning weg naar de Wandelweg naar A.F.C. Volendam inclusief een aantal reserves voor het le, want Harry Scheepstra staat met afgepast 11 man tegen Volen dam; om half 3 arriveren wij, het is nog 00. Heerlijk na de rust met 31 voor; niemand inclusief trainer, aanvoerder, Elftalcommissie, A.F.C.-publiek „ahnt" enig gevaar, maar de kloeke doorzettende Volendammers weten in precies de 75e tot de 90e minuut 3 goals te maken Al gehele verslagenheid bij alle betrokkenen. Donderdag 2 December; een nuttige bespreking met spe lers; de basis gelegd voor nieuwe voetbalvreugd of nieuw voetballeed; het is „all in the game"; het is en blijft altijd interessant. Het is niet te bekijken uit welke gezichtshoek je over 14 dagen het geheel dient te bezien, maar één ding staat vast» minder dan de anderen zijn wij niet en dus dient alleen een onderlinge saamhorigheid a Ia het 2e de doorslag te geven. EX-SPELER. Twee A.F.C.-ers zitten in, Indië te praten over voetbal. Eerste A.F.C.-er: „Ik heb gelezen, dat er in de vijfde eeuw in Griekenland een spel werd gespeeld, dat wel iets gemeen had met ons tegenwoordige voetbal." Tweede A.F.C.-er: „Dat spel speelt mijn club soms nóg daarom ben ik in 1947 maar naar Indië gegaan." Een andere A.F.C.-er vertelde, dat hij van de eerste ge luiden die zijn jonggeborene produceerde' een gramaphoon- plaat had laten maken en die had gezonden aan zijn ouders in Ney York. Het onverwachte commentaar uit dit vriendelijk dorp luidde, dat het kind blijkbaar nu reeds besefte hoeveel moeite hij later zou hebben om zijn schulden aan Amerika terug te betalen. H. K. 6

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 6